פרס נובל – ההחתמה של אלכסנדר נובל מערערת את באיירן מינכן

בסוף חודש דצמבר האחרון הכריזה באיירן מינכן על החתמתו של שוער שאלקה, אלכסנדר נובל, בהעברה חופשית. נובל יגיע אל באיירן בקיץ, עם תום חוזהו. הטור הזה לא מתוכנן לעסוק בעובדה ששאלקה מאבדת נכס נוסף בהעברה חופשית, לאחר שאיבדה בשנים האחרונות את לאון גורצקה ומקס מאייר, אלא בנוגע לאיך החתמה, שעל הנייר הייתה אמורה להיות פשוטה, סיבכה את העניינים במינכן.

אלכסנדר נובל, שאלקה
Credit to "FC Schalke 04" Facebook page

ראשית, נתחיל בנובל. השוער הצעיר, בן ה-23 בלבד, דומה דמיון מפליא לנוייר; הגובה שלהם זהה, 1.93, המראה שלהם דומה וחשוב מכך מבחינת באיירן, צורת המשחק של נובל מזכירה את זו של נוייר באופן יוצא דופן. נוייר הוא השוער שהמציא את המושג "סוויפר-קיפר", שוער שמשחק כמו בלם שלישי, מתמסר באופן קבוע עם שני הבלמים האחרים ואינו פוחד לצאת ולתקל את שחקני ההתקפה של היריב. דוגמה מדויקת לכך ניתן לראות במשחק שמינית הגמר של גרמניה מול אלג'יריה בשמינית גמר מונדיאל 2014.

באשר לנוייר, מי שנחשב לשוער הטוב בעולם חווה פציעה קשה שהשביתה אותו כמעט מכל עונת 2017/18. החזרה של נוייר הייתה קשה, כשהוא נראה רחוק משיא יכולתו, אולם בשנה האחרונה, ותחת האנזי פליק בפרט, נוייר מזכיר יותר ויותר את יכולת השיא שהפכה אותו בעיני רבים לשוער הטוב בעולם, ובעיני אחרים – לטוב ביותר שהיה אי פעם. נוייר צפוי לסיים את חוזהו בבאיירן בקיץ 2021, כאשר יהיה בן 35. גיל ששוערים גדולים רבים עדיין שיחקו בו והיו בשיא כוחם. אדווין ואן-דר סאר וג'יג'י בופון הם דוגמאות מושלמות לכך.

בתחילת העונה, דווח כי המגעים לחידוש חוזהו של נוייר מתקדמים ומתקרבים לכדי חתימה, כאשר הגרמני הבינ"ל ציין כי ישמח לסיים את הקריירה במינכן, בשנת 2023 לכל המוקדם. ההחתמה של נובל טרפה את הקלפים.

 

הדיווחים, שהוכחשו ע"י הסוכן של נובל וע"י באיירן, היו שהובטח לנובל לשחק ב-15 משחקים. הדבר הרתיח את נוייר, שאמר שהוא לא מוכן לוותר אפילו על משחקי הידידות. מה שמחזק את החשד כי דבר מה הובטח לנובל, הוא שילוב של שתי עובדות: הראשונה היא שבבאיירן מציינים כי נובל לא יושאל לקבוצה אחרת לצורך צבירת ניסיון. בגיל 23, דקות משחק הן מצרך קריטי לשוער ולפיכך נכונותו לשחק בבאיירן תחת שוער כ"כ דומיננטי נראית יוצאת דופן. מעבר לכך, דווח כי נובל דחה במהירות הצעות מצד ברצלונה ואתלטיקו מדריד. הטענה של נובל הייתה שטר-שטגן ואובלק צעירים מנוייר ולפיכך אפודת השוער הראשון תתפנה מהר יותר בבאיירן מאשר אצל הקבוצות הספרדיות, אך גם שנה שלמה של ישיבה על הספסל עלולה להיות בעייתית לשוער הצעיר.

בינתיים, נראה כי המו"מ על חידוש חוזהו של נוייר נתקע ועל אף כי קשה להאמין כי הוא לא יחודש בסופו של דבר, נראה כי עידן חדש נמצא בבירת בוואריה. עידן בו לא רק השוער הראשון יתחלף, במוקדם או במאוחר, אלא עידן בו ההנהלה, שנחשבה לדעת רבים לטובה ביותר בגרמניה, אם לא בכדורגל האירופי כולו, הולכת ומאבדת מכוחה. ייתכן כי מדובר בתקופת מעבר ולאחריה המצב יתייצב, בייחוד עם כניסתו לתפקיד של אוליבר קאן שצפוי להיות הדמות הדומיננטית והמוכרת על כיסא הבוס, אבל ייתכן כי השליטה המוחלטת של הנהלת באיירן בנעשה בשטח לא תחזור להיות מה שהייתה.

אלכסנדר נובל, באיירן מינכן
Credit to "FC Bayern München" Facebook page
Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח