7 נקודות על נקודה

אחרי שבת שבה ערן זהבי (שוב) מנצח עבור מכבי ובעקבות התיקו (שוב) של באר שבע, מצאתי לנכון לכתוב טור על הקווים המחברים בין ערן זהבי לבין צמצום הפער בצמרת. הפלייאוף מעולם לא היה רותח יותר.

  1. מאז הגעתו של פטר בוס למכבי, ערן זהבי נאלץ להיפרד מתפקיד החלוץ המרכזי והפך לשחקן חופשי בחלק הקדמי של הקישור וזה הזמן להיפרד מקלישאה חבוטה: "ערן זהבי טוב יותר כקשר מאשר כחלוץ". ובכן, תחת שרביטו של פטר בוס הבקיע זהבי 9 שערים ב-10 משחקי ליגה. ב-18 המשחקים שקדמו להגעתו של בוס, הבקיע זהבי 19 שערים. ההבדלים זניחים ומוכיחים אחת ולתמיד – כשזהבי על המגרש, הוא יעשה הכל כדי להבקיע ללא קשר לעמדה.
  1. ואם כבר נגעתי בהגעתו של בוס. 13 משחקים שיחקה מכבי תחת הנהגתו (כולל גביע המדינה) והשיגה 11 ניצחונות, 2 תוצאות תיקו ויחס שערים 30-8. לשם השוואה, 11 קבוצות ליגת העל ממכבי חיפה ומטה הבקיעו 33 שערים ב-27 מחזורים, אך הפסידו לפחות 5 פעמים בתקופה הזאת. השוואה נוספת: הפועל באר שבע הבקיעה באותה תקופה 23 שערים וספגה 6. גם היא ניצחה 11 פעמים והשיגה שתי תוצאות תיקו.
  1. מתוך עשרת המחזורים האחרונים, באר שבע שיחקה לפני מכבי 5 מ-6 המשחקים הראשונים ואת ארבעת המשחקים האחרונים באר שבע שיחקה אחרי מכבי. מלבד שתי תוצאות התיקו האחרונות שהביאו לצמצום הפער לנקודה, הפעם האחרונה שבאר שבע הבקיעה יותר מ-2 שערים הייתה מול הפועל עכו, אי שם בינואר. לחץ, או דעיכה?
  1. מלבד הזזתו של ערן זהבי מעמדת החלוץ, פטר בוס שינה גם את מבנה הקישור של מכבי: במקום 3 קשרים מרכזיים ו-2 קשרים/חלוצים כמו ששיחקו קודמיו של בוס, כעת הקישור של מכבי משחק עם שני קשרים אחוריים שמשחקים מאוד צמוד לבלמים (מדוניאנין ואיגיבור/אלברמן) ושני קשרים קיצוניים שמשחקים יחד עם המגינים על הקו. המטרה, ככל הנראה, להביא להגדלת כמות ההקשתות לרחבה, אל עבר ראשו של אורלנדו סה. נגד כפ"ס זה הצליח פעמיים ונגד ראשל"צ פעם אחת.
מכבי תל אביב רוני אלפרן
Credit to "Maccabi Tel Aviv FC" Facebook page
  1. נקודה נוספת לגבי אלברמן היא ששווה להזכיר כי עם הגעתו של בוס חלה דעיכה במעמדו של הקשר האחורי. לטעמי, אין מדובר בחוסר הערכה מצדו של בוס (המקרה שונה לגמרי מתקופת איווניר הזכורה לשמצה), אלא באי התאמה לשיטה. אלברמן הוא שחקן מצוין בפן ההגנתי, אך לוקה ביכולת שלו למסור במהירות ובדיוק קדימה. אני מאמין שכאשר איגיבור יהיה כשיר, הוא יקבל עדיפות על אלברמן.
  1. אף קבוצה בישראל לא זכתה באליפות בשנה שבה שיחקה בליגת האלופות. מצד שני, עד לשנה שעברה אף קבוצה בישראל לא זכתה בשלושת התארים בעונה אחת.
  1. תיקו ביום ראשון היא תוצאה שנראית לי מועדפת על שתי הקבוצות; מכבי תרצה להעביר את ההכרעה לבלומפילד ובאר שבע תרצה לעצור את רצף איבוד הנקודות. אני לא צופה משחק גדול. בכל אופן, לטעמי האליפות תוכרע על ידי בית"ר ירושלים המצוינת. הקבוצה שתדע לפרוץ את חומות ירושלים, תזכה באליפות.
Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח