5 הערות – על הצרות של ג'ורדי קרוייף ומעמד המאמן הישראלי

 1. בשבוע שעבר ב"ש השיגה (עוד) ניצחון של אופי, על הפועל רעננה, וברק בכר עמד מול המצלמות ואמר בלי להתבייש – זה המשחק הכי גרוע שלנו העונה, ואני לא אתן שזה ימשיך. ביום חמישי הגישה כבר השתנתה נגד סטיאווה, שמה לעשות, היא קבוצה עדיפה על ב"ש. אבל גם בעשרה שחקנים ב"ש עדיפה על מכבי ת"א, בדיוק כמו שזו האחרונה עדיפה בעשרה שחקנים על מכבי חיפה.אתר הזווית בחסות טיק טיק
  בשבוע שעבר, מכבי ת"א השיגה (עוד) ניצחון דחוק, על בני יהודה, וג'ורדי קרויף עמד מול המצלמות ואמר בלי להתבייש – אם אני צריך לבחור בין לשחק יפה ובין 3 נקודות, אבחר במשחק היפה. ביום חמישי הגישה כבר השתנתה, ולא הגיעו 3 נקודות, אך גם לא המשחק ה"יפה" של מכבי. את ההמשך הישיר לגישה החדשה, ראינו אמש.
 1. אם יש משהו לא ברור בעולמו של קרויף כמאמן הוא ניהול הסגל שלו. נכון, יש סגל יחסית קצר בגלל פציעות, אבל אולי זו תוצאה של ניהול לא נכון של הסגל בתחילת העונה, בעומס ללא מנוחה וללא חופשה. ועדיין, תמוהה (לא) מעט ההחלטה להותיר את שני השחקנים (היחידים) היצירתיים בקישור, אצילי ועטר, על הספסל מול אסטנה ולפתוח רק עם אחד מהם מול באר שבע. במה הועילו טינו סושיץ ואבי ריקן, כל אחד במשחק שבו שיחק, לעומת מה שהיה מקבל קרויף מעטר לו היה פותח בלפחות אחד משני המשחקים האחרונים?
 1. היום החלה העונה השמינית של הסדרה המעולה "המתים המהלכים" ולפרקים תהיתי אם אני צופה במשחק או בסדרה; שחקני מכבי נראים אדישים, כמו הזומבים המהלכים בסדרה, שרק מחכים למכה הבלתי נמנעת. בשער הראשון של ב"ש נשלח כדור על 40 מטרים לכיוון וואקמה, ללא שמישהו בהגנת מכבי אפילו ניסה להפריע לו. אותו וואקמה הילך לאיטו לתוך רחבת מכבי, תוך ששפונגין מפנה לו את הדרך משל היה הבחור עם המטאטא במשחק קרלינג, ובעט כדור שראיקוביץ היה צריך לכל הפחות לגעת בו. האדישות הזו בהגנת מכבי ובייחוד בצד ימין, תמוהה בייחוד לאור העובדה שכבר כמה משחקים ששפונגין לא משפיע על המשחק ההגנתי לטובה, וזו בלשון המעטה. כל זאת, כשיושב על הספסל איתן טיבי, שיכול גם לשחק כמגן.
  קרויף מכבי תל אביב
  Credit to "Maccabi Tel Aviv FC" Facebook page
 1. אז אחרי תצוגות הנפל של השבוע האחרון, והיכולת הלא פחות מגרועה מתחילת העונה, האם הקרקע מתחילה לרעוד מתחת לרגליו של קרויף? סביר להניח שלא. גם בתקופות גרועות הרבה יותר גולדהאר לא עמד עם סטופר ונתן הזדמנויות למאמנים של הקבוצה שהיו פחות טובים (איווניר, ונמני בגלגול הקודם, יוקאנוביץ וארבלדזה בנוכחי). מה שמכבי צריכה לדאוג ממנו בעיקר הוא מרצון נסתר, אך לא לגמרי לא מובן, של קרויף בעצמו לעשות מעשה יוקאנוביץ' ולעזוב אחרי שלב הבתים לקבוצה אירופאית. אמרתי שמכבי צריכה לדאוג? אולי היא צריכה לייחל לכך ולצאת לדרך חדשה.
 1. 7 מאמנים פוטרו במהלך 8 המחזורים הראשונים של העונה – מחצית מקבוצות הליגה פיטרו את מאמניהם. קל לומר שמעמד המאמן נשחק, שקצרה ידם של הבעלים על ההדק ועוד קלישאות דומות. אך בליגה שבה גיא לוזון שובר שיאי ניתוק בכל שבוע, בליגה שבה גיא לוי טוען שפוטר כי הוא היה מקצועי (עם 3 הפסדים על הקו), ובעיקר בליגה שבה מאמנים נטולי הישגים לחלוטין כמו ראובן עטר ממשיכים לקבל חוזים במקום לנסות ולהזרים דם חדש – בדיוק כמו שנעשה עם ברק בכר וחיים סילבס, אולי המאמנים אינם קורבן, אלא שותפים מלאים למשחק כסאות מוזיקליים שבו נערך סבב בינם לבין עצמם, וכך נמנעת הדרך ממאמנים חדשים להיכנס למעגל.
  ברק בכר
  ברק בכר . צריך יותר מאמנים כאלו
  קרדיט תמונה: עמוד הפייסבוק של מנהלת הליגות לכדורגל- IPFL
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח