10 גוונים של מנחוס

מהתרנגול של בני יהודה, דרך המלח על השערים של בית”ר ועד עמה יעמיק של הפועל באר שבע, לכל קבוצת כדורגל יש הרגל נגד עין הרע. כולם יודעים שהרגלים לא משנים, אחרת הנאחס לא יעזוב אותך ואת הקבוצה שלך. ואילו מנחוסים יש לאוהדים?

 1. משנה מקום משנה מזל: כל העונה ישבת בכיסא השבור הזה בשורה 25, הלך לך הגב, נחתכת כבר פעמיים בעצם הזנב ובכל גול עמוד השדרה שלך מתחנן שהקבוצה שלך תרד כבר ליגה, ואז בא החבר שרוצה להחליף איתך מקום כי מסתירים לו. לך תסביר לו שלהחליף כיסא יותר קשה מלהחליף קבוצה.

כסא באצטדיון

 1. המקדים את זמנו: קרן לרחבה, החלוץ קופץ, נוגח לעבר השער, היד של השוער מושטת, הכדור טס במהירות לעבר השער…. “ישששש!!!” הבחור שלידך צורח צווחה אדירה ורגע לפני שהכדור מגיע למלוא היקפו, הבלם של היריבה נותן גלגלון, בורג ושני צוקהרה רק כדי לראות את הכדור משפשף לו את הקרנית ויוצא לקרן. קפצת בראש? הלך הגול!
 1. תתחדש, כפרה: אחד הפרדוקסים הגדולים של קבוצות הכדורגל. כל תינוק יודע שביום של משחק לא קונים חולצת שחקן, כי אותו שחקן יביא שלושער עצמי, או לכל הפחות ייפצע עד סוף העונה. אז איך יש כאלה תורים בדוכנים לפני המשחק? זה פשוט, כל אלה אוהדי הצלחות, לא כמוך.
 1. משנה מקום משנה מזל 2: אתה וחבריך נפגשים בסלון שהפך להיות הפרלמנט של משחקי החוץ, ולכל אחד יש כבר מקום קבוע על הספה, על הכורסא או על השטיח.
  פעם אחת לא התיישבת בזמן לשריקת הפתיחה, ואת כל העונה אתה תראה בעמידה.
  על רגל אחת.
 1. לא נפסיק לשיר: בדיוק כשזמזמת לעצמך שיר שמקניט את היריבה, הקבוצה שלך הבקיעה? אין ספק, אם תפסיק לשיר, ירידת הליגה קרובה. כותב שורות אלה מאמין עד היום שיניב אברג’יל הבקיע צמד נגד מכבי חיפה ב-1994, כי הוא זמזם את “מעל פסגת הר הכרמל…”
 1. נפילת מטבע: הטלת המטבע על ידי השופט לא רק קובעת מי יבעט את בעיטת הפתיחה, היא קובעת גם מי קבוצה יותר טובה ומי תנצח במשחק. לא מאמינים? תשאלו את שרן ייני שלא עשה חפיפה כמו שצריך לערן זהבי, שהפסיד בכל הטלות המטבע בליגת האלופות. את הסוף כולם יודעים.
 1. כמו כבסים לטבח: הגעת למשחק וחבר שלך מגיע כולו מבואס. רגע לפני ששאלת למה, הריח של מרכך הכביסה בניחוח לבנדר הגיע לאפך. “בטעות שמתי את החולצה בסל הכביסה”. יופי גבר, הולכים לעונה פיננסית.
 1. החבר הפוקסיונר: אחד מחבריך נתקע בחתונה של בת דודה של גיסתו והתפנה מנוי. במקום החבר האומלל הגיע אחיו הבכור, שבפעם האחרונה היה במגרש כדורגל כשניסים כהן היה שחקן צעיר ומבטיח. חמישייה כזאת מדהימה לא ראית שנים, אז עכשיו תיתן לחבר לחזור? האח קיבל מנוי מתנה!
 1. זוגיות או נמות: דייט ראשון עבר בכיף, דייט שני זרם, דייט שלישי כבר חשבת על טבעת ואז היא הסכימה ובאה איתך למשחק. מה יותר מושלם משתי האהבות שלך במקום אחד? תבוסה כזאת לא חטפתם כבר שנים. חוזרים לטינדר…
 1. הדרך אל הים: את הדרך למגרש כולם מכירים. אבל לא כמוך. אתה יודע בדיוק מעל איזה אבן לקפוץ, באיזה צבע של מעבר החציה אסור לדרוך, איפה מותר לשבת לפני שנכנסים למגרש ומתחת לאיזה עמוד צריך לעבור. לא הקפדת? סע לים, הרסת את הליגה.

אז על איזה מנחוס אתם מקפידים?

 
   

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

   

רוצים לעזור לנו לעשות דברים חדשים?

תתמכו בנו

*כל עזרה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח