פליק לבוס

בתחילת העונה הנוכחית ניקו קובאץ' פוטר מבאיירן מינכן ובמקומו מונה מי שנחשב לאלמוני לרוב אוהדי הכדורגל בארץ, האנס-דיטר פליק, הידוע בכינויו "האנזי". המסתורין מאחורי הפיטורים ומידע חדש שנחשף כל הזמן, גורם לחשד שידו של המאמן הייתה בדבר.

האנס-דיטר פליק
Credit to "FC Bayern München" Facebook page

פליק, 54, שיחק בבאיירן מינכן במשך חמש שנים, כך שהוא מכיר את המערכת מבפנים. מעניין לציין כי בתקופתו כשחקן, אולי הנס שימש כמנכ"ל המועדון, כך שהשניים מכירים אחד את השני מזה זמן רב. באשר לנסיון כמאמן, פליק אמנם לא שימש מאמן ראשי מעולם, אך שימש כעוזרו של יוגי לאב בנבחרת גרמניה במשך שמונה שנים, ןלאחר מכן כמנהל מקצועי בהתאחדות במשך שלוש שנים נוספות. פליק בעל היכרות עמוקה עם השלד הגרמני של באיירן שכולל את תומאס מולר, מנואל נוייר וג'רום בואטנג כשחקנים ראשיים, וסביר להניח שמתקופתו כמנהל מקצועי הוא מכיר גם את לאון גורצקה, ניקלאס זולה, לאון גורצקה, יוזוע קימיך וסרג' גנאברי. הנושא הזה מקבל משמעות רחבה, מכיוון שדווח כבר בעונתו הראשונה של קובאץ' על כך שמולר ובואטנג אינם מסתדרים עם המאמן הקרואטי.

פליק חתם בבאיירן מינכן בקיץ הנוכחי כעוזר מאמן, במקומו של הרמן גרלנד שפרש לגמלאות, וביקש להכניס לחוזהו סעיף בלתי שגרתי שכולל איסור על באיירן לפטר אותו כחלק מפיטורים של ניקו קובאץ' והצוות שהביא עמו (ככל ואלה יקרו). חשוב לציין, לשם ההוגנות, כי פליק לא הובא ע"י קובאץ', אלא ע"י ההנהלה ובכל זאת, העיתונות הגרמנית דיווחה כי ההתעקשות על הסעיף הגיעה מטעמו של פליק.

 

בתחילת העונה ועד לפיטוריו של קובאץ' דווח כי לצד יחסים מתוחים של המאמן דאז מול השחקנים, היחסים של פליק והשחקנים קרובים מאוד, כאשר אחת ההוכחות לכך התבטאה בתמונה שלו מנחם את חאבי מרטינז שיובש קליל ע"י קובאץ'. לכאורה התמונה נראית תמימה, אך בדיעבד ולאחר שכלל הפרטים מתחברים, תמונה של אחד מעוזרי המאמן עם שחקן שמיובש ע"י המאמן ללא המאמן ברקע, נראית לכל הפחות חשודה, בייחוד כשדווח שחאבי מרטינז היה ממובילי רשימת השחקנים שדרשו את פיטוריו של קובאץ'.

מי שדרשו את פיטוריו של קובאץ, ע"פ הדיווחים, היו יוזוע קימיך, תומאס מולר, ג'רום בואטנג וחאבי מרטינז שהובילו את המהלך, כאשר מי שהצטרפן אליהם היו מנואל נוייר, רוברט לבנדובסקי וטיאגו. פליק הכיר את רוב השחקנים, התחבר אל חאבי מרטינז ודווח כמי שכיבה את השריפות מול תומאס מולר, לאחר שזה האחרון לא היה מרוצה ממיעוט הדקות שקיבל תחת קובאץ'. הפיטורים בוצעו ממש לאחר שאולי הנס הכריז על כך שהוא לוקח צעד אחורה לקראת פרישתו מהמועדון ושהוא אינו מבקש להתערב בקבוצה מעבר להחלטות רוחב מסוימות. היה ידוע שרומיניגה זומן לפטר את קובאץ' מסוף העונה שעברה.

ניקו קובאץ
Via FC Bayern Munchen facebook page

לאחר מינויו של פליק שהוכרז כזמני, דווח שמספר שחקנים פנה אל ההנהלה וביקשו שהמאמן יישאר לפחות עד סוף העונה. השמות מעולם לא נחשפו באופן רשמי, אך ראיונות שנתנו שחקנים דוגמת יוזוע קימיך, שקטל את האימונים של קובאץ והחמיא לפליק גורמים להאמין שמדובר, פחות או יותר, באותם שחקנים שביקשו את פיטוריו של קובאץ'. בתחילה, כשפליק נשאל האם ירצה להמשיך במינוי מעבר לכמה משחקים, ענה שישמח לחזור לעמדת העוזר אם יביאו "מאמן בעל שיעור קומה". ההערכות היו שתומאס טוכל, חברו הטוב של פליק, יגיע, אך הערכה זו דעכה בינתיים.

מאז שמונה, פליק מקבל פרגונים רבים מאת רבים מהשחקנים, בעיקר השלד הגרמני, כשמדווח שתומאס מולר יסכים להאריך חוזה אך ורק בתנאי שפליק יישאר (או מאמן אחר שיידע שיוכל לסמוך עליו). בימים האחרונים, פליק עצמו הצהיר כי לא יסכים לקחת צעד אחורה ולחזור לעמדת עוזר המאמן והוא רואה עצמו כמאמן ראשי קבוע. קארל-היינץ רומיניגה, האיש החזק בבאיירן בינתיים, הצהיר כי ההצלחה עם פליק היא מעבר למצופה, ובהחלט ייתכן כי ההתקשרות עמו כמאמן ראשי תוארך מעבר לסוף העונה הקרובה, כאשר גורמים בגרמניה מעריכים שתשובה סופית תינתן באפריל.

עד אז, אחת השאלות המסקרנות שתישאל היא מה היה טיב היחסים בין האנזי פליק לניקו קובאץ', ומה היה חלקו של הגרמני בפיטוריו של הקרואטי

האנס-דיטר פליק
Credit to "FC Bayern München" Facebook page
Print Friendly, PDF & Email

תגובה אחת

  1. אזכור מופיע גם ב פרס נובל? - הזווית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח