מצעד הצביעות

בקיץ האחרון השלימה מכבי ת"א רכישה של שני שחקנים מבטיחים: אלי דסה ושלומי אזולאי, שהפכו, מי יותר ומי פחות, לשחקנים משפיעים וחשובים ברוטציה של יוקאנוביץ' ובוס, כל אחד בזמנו. מלבד 1.2 מיליון יורו, הובטחו באמצעות הסכם המכירה לבית"ר גם שני תמריצים בסך 200 אלף יורו כל אחד, במידה ומכבי ת"א תעפיל לשלב בתים אירופי ובמידה ותיקח אליפות.
עד כאן העובדות.

בימים האחרונים, בעיתוי לא-כל-כך מפתיע, החל מצעד הבכיינות התורן של אלו שלא יודעים להפסיד. רק שבוע לאחר שבאר שבע ניצחה את בית"ר (בפעם השלישית העונה!) ומאמנה דיבר באנגלית על הניצחון כדי לנסות וליצור סוג של מלחמה פסיכולוגית (מגוחכת, מצטער ברק בכר), רק יום לאחר איבוד נקודות מול מכבי חיפה ורק יומיים לפני שמכבי משחקת מול אותה בית"ר (שלקחה למכבי כבר 5 נקודות העונה), החלו בבאר שבע ללטוש את עיניהם כלפי אותו הסכם ידוע מהקיץ.

הטענות הן על חוסר ספורטיביות. החשש הוא כי בית"ר "תפתח רגליים" ותיתן למכבי לנצח ולעבור בקלילות למקום הראשון. אלונה ברקת כבר פנתה למנהלת הליגה, וזו הוציאה הודעה, שאם תהיה תלונה רשמית היא תיבדק על ידי ועדת האתיקה של המנהלת. לגיטימי? רגע חברים, מי יו"ר ועדת האתיקה? אחד יענקל'ה שחר, שקבוצתו אמורה לשחק נגד באר שבע בחצי גמר הגביע. מאוד אתי מצד הוועדה.

המצחיק והמגוחך בכל הסיפור הזה, הוא שבאר שבע ונציגיה לא פצו פיהם בקיץ, אז לא היה ידוע כלל אם בית"ר תהיה בפלייאוף העליון. אלונה ברקת, מיס קלין, גם לא פנתה לוועדת האתיקה עת החתימה את אדון יובל שבתאי, שחקנה של הפועל רעננה, אשר שיחקה ותשחק נגד באר שבע בפלייאוף העליון. אך הסיפור לא נגמר כאן! ראו זה פלא, מנכ"ל האימפריה הפועל תל אביב, זאת שניצלה מירידת ליגה רק אתמול בערב, יוצא גם הוא בציוץ בטוויטר בקריאה נרגשת לבטל את החוזה בין בית"ר למכבי. בזמן כתיבת שורות אלה אני מריץ חיפוש בטוויטר כדי למצוא ציוץ דומה של נציגי הפועל ת"א מהשעות שלפני הדרבי בעונה שעברה, נו, זה שהמשרוקית של השופט עוד לא יבשה והחבר'ה מהפועל אצו רצו לתקשורת לספר על המעבר של ורמוט למכבי. הודעה מסודרת תצא כשהציוץ יימצא.

לא יודע מה יותר אתי, להחתים שחקן מקבוצה יריבה לפלייאוף האליפות לעונה הבאה בזמן שהליגה פעילה, לתת לשחקן שיודע שהוא עובר ליריבה לשחק במשחק נגדה, או לחתום על חוזה בקיץ כשהוא עלול להשפיע רק 9 חודשים לאחר מכן. מה שאני כן יודע, זה שמי שלא מסתכל במראה לפני שהוא בא לאחרים בטענות, הוא לא רק לא אתי, אלא גם לא ספורטיבי, ובעיקר לא יודע להפסיד.

אלי דסה
Credit to "Maccabi Tel Aviv FC" Facebook page
Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות

  1. מדוייק להפליא

  2. אי אפשר לנסח במילים טובות יותר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח