יפסיק להיות בוס?

המשחק הסוער ביותר מגרמניה, יתקיים היום (שבת) – הדרבי של חבל הרוהר. המשחק יפגיש בין דורטמונד לשאלקה, שתי קבוצות שחוות עונות מפתיעות, אחת לחיוב ואחת לשלילה.

אתר הזווית בחסות טיק טיק

דורטמונד פתחה את העונה בסערה, אך ברגע שהחלה לשחק מול הקבוצות החזקות יותר בליגה איבדה נקודות. באופן מפתיע ולאחר זמן רב, היא תגיע למפגש ממקום נמוך יותר מאשר שאלקה.
הביקורת כלפי פטר בוס הולכת וגוברת בגרמניה. המאמן נראה אנמי ומגיב בפסיביות לשינויים במהלך המשחק. מעבר להתנהגות של בוס על הקווים, הרי שהוא נכשל בבניית ההגנה של הקבוצה.

אחרי 6 מחזורים, דורטמונד החזיקה בהפרש שערים של 1-19, אך לאחר 6 נוספים, ההפרש כבר 16-29. דורטמונד ספגה 15 שערים ב-6 משחקי ליגה. 2.5 שערים למשחק הם לא כמות של קבוצה ששואפת לאליפות. ההגנה של דורטמונד נראית רע, כאשר שערים מביכים שהשוער רומן בורקי סופג, וממשיך לספוג, בשילוב עם העובדה שאין באמת מחליף לאטס הומלס, גורמים לדאגה לאוהדי הצהובים-שחורים.

בנוסף, בוס נמצא במקום השלישי בליגה האלופות, עם 2 נקודות בלבד, כאשר לא הצליח לנצח אפילו את אפועל ניקוסיה החלשה. הפסד עשוי להוביל לסיום דרכו של המאמן ההולנדי.

פטר בוס, דורטמונד
Credit to "Borussia Dortmund" Facebook page

לעומת זאת, בשאלקה נושמים אוויר פסגות לראשונה אחרי זמן רב. הקבוצה נמצאת במקום השני, בפער של 6 נקודות מהמובילה ממינכן ו לעומת העונה המסויטת שעברה, מדובר בנקודת מפנה.

המאמן, דומניקו טדסקו, שהגיע לקבוצה כאלמוני וזכה למטח ביקורות וספק ביכולתו מוכיח את עצמו. המהלך המשמעותי הראשון שעשה, היה לקחת את סרט הקפטן מבנדיקט הובדס ולהעביר אותו לראלף פארמן. הובדס, שהועבר ליובנטוס בעסקת השאלה, היה ככל הנראה מי שגרם למרמור בחדר ההלבשה של הרויאל בלוז ולאחר שעזב, הקבוצה מממשת את הפוטנציאל שלה.

לאון גורצקה מבצע את הפריצה הגדולה שלו השנה ומשויך לכל הקבוצות הגדולות באירופה. יחד עם גורצקה המצוין, נאלדו הבלם מגלה את עצמו מחדש בגיל 35, כשבסטיאן או'זיפקה מוכיח את עצמו כמחליף נהדר לסיאד קולסינאץ'. טילו קהרר, קפטן הנבחרת הצעירה, מצליח גם הוא וגידו בורגסטאלר ממשיך לגלות יציבות.

שאלקה 04
Credit to "FC Schalke 04" Facebook page

האם אנו עומדים לחזות במשחק שיסיים את דרכו של פיטר בוס וישלח את דורטמונד להרבה מאוד מחשבות?

האם שאלקה תחזור סוף-סוף לצמרת האירופית?

חלק מהתשובות, ב15:30

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח