דילמת הקפטן

בשעשועון "אחד נגד 100" המתמודד ניצב מול נבחרת של 100 אנשים, המטרה לענות על כמה שיותר שאלות נכון ולזכות בסכום כסף. כל מספר שאלות המנחה שואל את המתמודד "כסף או נבחרת?", אם המתמודד בוחר ב-כסף, הוא יוצא מהמשחק עם סכום הכסף שצבר, אם הוא בוחר ב-נבחרת, הוא ממשיך במשחק במטרה לענות נכון על עוד שאלות ולהגדיל את סכום הכסף שבו יזכה.

בשבועות האחרונים המו"מ להארכת חוזהו של סרחיו ראמוס, קפטן ריאל מדריד, לא מתקדם. והשאלה הגדולה שעולה במה הקפטן יבחר? בכסף? שנטען שמוצע על ידי אלופת צרפת, פ.ס.ז', או ב"נבחרת", במקרה שלו, להמשיך ולשחק במדי קבוצתו עד סוף הקריירה.

סרחיו ראמוס, ריאל מדריד
Credit to "Sergio Ramos" Facebook page

 

יש דברים שכסף לא יכול לקנות, אך לאדם שחווה ונגע בכמעט כל תואר אפשרי, דווקא הכסף הופך לפתח המילוט על מנת לצאת לאתגר חדש. קשה לראות את קפטן ריאל מדריד עוזב את המועדון בו כתב יחד עם חבריו כמה שורות בדפי ההיסטוריה של הכדורגל. אך למרות הרצון שיישאר, יש כמה סיבות שיגרמו לו ללבוש חולצה אחרת בעונה הבאה.

 

ריאל מדריד – זו לא אותה אחת

הקבוצה איננה אותה קבוצה שהייתה כאשר זכתה בשלושה גביעי ליגת האלופות. אמנם היא נראית כמעט אותו דבר, עם סגל שחקנים שכמעט לא השתנה, עם הקישור הוותיק, והגנת הברזל, אך גם זה אינו אותו דבר. בהגנה, קרבחאל נפצע לעיתים תכופות מה שהפך את לוקאס ואסקס למגן ימני, מהצד השני, מרסלו, אחד השחקנים האהובים בעבר, התחיל לזייף ונושא איתו "קללה", עם סטטיסטיקה לא מחמיאה כאשר הוא פותח בהרכב הקבוצה לא מצליחה לרשום ניצחון. מחליפו, מנדי, איננו יציב גם הוא, ישנם משחקים בהם זוכים לשבחים ומשחקים בהם הופך לבעיה המרכזית בהגנה. מלבד המגנים, הבלמים מהווים בעיה כאשר רפאל וראן מבצע טעויות משחק חמורות כאשר ראמוס איננו פותח בהרכב יחד איתו. נאצ'ו ומיליטאו הם ממלאי המקום של ראמוס, אך אינם מספקים את ההרתעה ותצוגת המשחק שיש לקפטן.

בקישור, קרוס, מודריץ' וקאסמירו שומרים על תפקודם והופכים לחולייה הכי יציבה שיש לריאל מדריד, אך התלות הרבה בהם יכולה בן רגע להפוך לבעיה גדולה. הקבוצה שיחררה את אודגור לארסנל, פדה וואלוורדה איננו זוכה למספר דקות כפי שזכה בעונה הקודמת ואיסקו הוא איננו תחליף ראוי כבעבר. חלילה, במקרה של פציעה חמורה של אחד מהשלושה הוותיקים, הלבנים נקלעים לבעיה ונחלשים מבחינת חוליית הקישור.

 

מבחינה התקפית, עזיבתו של כריסטיאנו את הקבוצה הותירה אותה פחות יציבה ומרתיעה ממה שהייתה איתו. מועמדים שונים הובאו כדי לנסות ולמלא את מקומו אך ללא הצלחה, בנזמה מציל את קבוצתו במקרה הטוב, ובמקרה הפחות טוב מדי פעם צץ שחקן שהופך למציל התורן וכובש את שער הניצחון או השיוויון. בסופו של דבר, כאשר השחקנים מתבגרים ואין שילוב הדרגתי של שחקנים על מנת לבנות את עתיד המועדון, הקבוצה נחלשת. ואולי, זה הסימן לראמוס לשקול את צעדיו.

 

כסף ומסי – 2 ציפורים במכה

זה יהיה ככל הנראה החוזה האחרון בקריירה של סרחיו ראמוס, ואם יש באפשרותו למצוא קבוצה שתשלם לו הרבה יותר ממה שמציעים הלבנים ותבטיח עוד שנה או שתיים יותר בחוזה, גורם לעדיפותה על קבוצה אחרת. מי שנחשבת לאופציה מובילה לזכות בקפטן של אלופת ספרד, היא פ.ס.ז', שמציעה לו שכר גבוה יותר ממה שמציעה לו קבוצתו וחוזה ל-3 שנים. אך אם זה לא מספיק, מלבד הכסף, עוד דבר יכול לגרום לקפטן להסכים להצעת המעבר והוא דווקא יריבו לאורך השנים, לאו מסי.

מעטים השחקנים שיוכלו להגיד שחלקו את כר הדשא עם הפרעוש ועם כריסטיאנו רונאלדו. בשבוע האחרון ביקש קיליאן אמבפה, כתנאי להישארותו באלופת צרפת, לבנות פרויקט שאפתני ומבטיח שיוכל לרוץ ולזכות בליגת האלופות. הפנטזיונרים מיהרו להעלות את שמותם של הקפטנים של ברצלונה וריאל מדריד. אך הדבר יכול להיות ריאלי מאד מפני ששני השחקנים מסיימים חוזה בקיץ הקרוב ויכולים לעבור לכל קבוצה שיחפצו.

ראמוס, ששבר שיאים במסגרות שונות, יוכל לקנח את הקריירה במקרה הטוב במשחק לצד לאו מסי ולסמן עוד וי לפני שתולה את נעליו. הפרדוקס הגדול הוא דווקא קיליאן אמבפה, השחקן שריאל מדריד הייתה חפצה בו יהפוך אולי לסיבה שהיא נפרדת לשלום מהקפטן האהוב שלה. אז האם הוא יבחר בכסף, או בנבחרת? גם המנחה של השעשועון כוסס את ציפורניו.

סרחיו ראמוס
Credit to "UEFA Champions League" Facebook page
Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח