כאן שובתים

משחק שמיני מ-12 המשחקים האחרונים שמכבי לא מבקיעה שער. אני אכתוב את זה שוב, כי אם לא הפנמתם את זה עדיין, מכבי תל אביב לא הבקיעה שער בשמונה מתוך 12 משחקיה האחרונים בכל המסגרות, מאז הדרבי – שני שליש מהמשחקים. בפעם האחרונה שמשהו דומה עבר על מכבי, השנה הייתה שנת 2008 ואז מכבי לא הבקיעה ב-8 מתוך 14 משחקים, תחת הדרכתו של רן בן שמעון.

אז יש שיאמרו שזאת אשמת המאמן, ויש שיפילו את האשמה על ג'ורדי קרויף, ויש שיפילו את האשמה על השחקנים. כולם צודקים. והסיבה שכולם צודקים היא שכל הגורמים שמניתי פשוט נמצאים בשביתה. איטלקית, ישראלית, או איסלנדית. תקראו לה איך שתרצו, אבל הקבוצה נמצאת היום במצב שנראה כאילו אף אחד לא רוצה לצאת ממנו, מין השלמה כזאת שבאר שבע תיקח אליפות, קבוצה אחרת תיקח גביע, והשכר (המוגזם ביחס לתפוקה, יש לומר) ימשיך לזרום.

כי מה עשה ג'ורדי קרויף מאז שהפסדנו את האליפות והגביע בעונה שעברה? 8 מיליון דולר התקבלו על מכירת זהבי, 70 מיליון ש"ח התקבלו בעקבות ההופעה בליגת האלופות, עוד כמה שקלים נחסכו כשיואב זיו פרש וקרלוס גרסיה ברח, ובסך הכל כמאה מיליון שקל שהלכו כדי להביא את החלוץ האיסלנדי והקשר הארגנטינאי במחיר מופקע. ובל נשכח את אייל גולסה. אה, וכמובן, כמעט מיליון יורו על שכרו של המאמן. אז אעשה יאיר לפיד ואשאל – איפה הכסף, קרויף? איך יכול להיות שקבוצה עם תקציב כל כך גבוה, שקיבלה תמלוגים כה רבים בשנה הקודמת, עולה למשחק נגד האחרונה בטבלה עם עמרי בן הרוש כמגן, ועם עדן בן בסט וברק יצחקי כמחליפים? מישהו עוד מאמין שהם מסוגלים לעשות משהו במכבי? (חוץ מליירט חסידות בדרכן דרומה). האם לא ראית שטיבי בירידה ביכולת כבר שנתיים, שטל בן חיים הבלם כבר לא צעיר כמו פעם ושאלברמן כבר לא חד כבעבר? דווקא חברו לקישור, מהראן ראדי, עושה חיל בבאר שבע – אבל אותו שיחררת בחינם. nice move. ושלא נשכח שאת החוק של ששת הזרים, שאותו אתה יזמת (!), לא השכלת לנצל. כמה שהיינו צריכים עכשיו את קרלוס גרסיה, או אפילו את מיטרוביץ'.

בואנה ג'ורדי נכשלת
Credit to "Maccabi Tel Aviv FC" Facebook page

ומה עשה שוטא ארבלדזה מאז שהגיע, מלבד לחרוש את אותו הרכב מאז מחנה האימונים ביוני, בלי לתת הזדמנויות לשחקני הספסל, בלי לשנות מערך תוך כדי משחק, בלי להגיב למה שקורה על המגרש ולייבש את דור פרץ ביציע רק בשביל להכניס אותו לעמדה זרה ולא להבין איך הוא לא מסתדר כמגן ימני? שוטא מתנשא על שדרני הקווים כשהם באים לראיין אותו ("oh, you are so negative" אמר לרענן ברנובסקי) ולא מצליח ליישר את ההדורים לאחר שהעוזר שלו והשחקן הכי טוב בקבוצה מתכסחים באמצע אימון מסכם לקראת משחק סופר חשוב באירופה. את חדר ההלבשה ארבלדזה איבד כבר בספטמבר, וראו את זה טוב נגד זניט. אך נראה שמאז לא נעשתה ולו פעולה אחת כדי לנסות וליישר את הקבוצה – לא גזרים ולא מקלות.

ומה עשו השחקנים מאז שזהבי עזב? נראה ששחקני מכבי התרגלו למסור רק אליו, אך משום מה הם עדיין רואים את דמותו ברחבה ומנסים למסור לו, אחרת אין לי הסבר איך שחקנים שעד לפני שנה וחצי היו הטובים ביותר בליגה מצליחים לנפק משחקים כה נרפים, כה איטיים, כה שבלוניים. אחרי ה-10-0 למכבי חיפה ב-1988 היו שדיברו על "סבוטאז'" נגד מאמן הקבוצה. אם היום מדובר בסבוטאז' מתמשך, או בסוג של שביתה איטלקית – אני מקווה שכל המעורבים ימצאו את עצמם מחוץ לקבוצה. אני מודע לכך שאני נותן לכם סוג של הנחה, אבל קצת קשה לי להבין איך שחקנים שמתיימרים להיות מובילים בארץ וראויים להגיע לנבחרת מצליחים להציג תצוגות כל כך חלשות נגד נמושות הליגה (ויסלחו לי בני יהודה ואשקלון).

מכבי-תל-אביב
קדריט לדף הפייסבוק הרשמי של
מנהלת הליגות לכדורגל- IPFL

אך לא בכך זה נגמר. כי אמנם האיצטדיון רחוק, היכולת גרועה, המצב רוח בקנטים, יורד גשם וקר ואפילו שודר משחק הקלאסיקו בזמן המשחק שלנו, אבל מילה אחת לקהל – אם 4000 מנויים ויתרו על המשחק היום – אמרנו הכל. לא כך תומכים בקבוצה.

מילה אחרונה למיץ' גולדהאר – איפה אתה? מתגעגעים אליך כאן. קפוץ לביקור, עבר יותר מדי זמן.

מיץ גולדהאר
(צילום מסך)
Sorry, there are no polls available at the moment.
Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח