ג'ורדי, תישאר

אחרי הניצחון על מכבי פ"ת, ג'ורדי קרויף סוגר 8 משחקים העונה כמאמן מכבי תל אביב, בליגה ובגביע, זאת בנוסף לתפקידו הרשמי כמנהל המקצועי של הקבוצה. בשמונת המשחקים שבו עמד ההולנדי על הקווים, מכבי ת"א ניצחה 7 פעמים (כולל ניצחון בפנדלים על רעננה בגביע), וסיימה בתוצאת תיקו אחת בלבד, מול מכבי חיפה.

בכל ראיון בסוף משחק מגיעה השאלה הרגילה – מתי יגיע מאמן חדש למכבי ת"א? ואילו קרויף בשלו, מסרב לענות. בשבוע האחרון, ניאות קרויף להשיב ותשובתו הייתה שלא יהיה הוגן להביא מאמן בשלב זה, והוא צודק. להביא מאמן בשלב הזה לא יהיה הוגן כלפי השחקנים ולא יהיה הוגן כלפי המאמן. אני סבור שקרויף, שעושה עד כה עבודה מצוינת על הקווים, בטח בהשוואה לקודמו, שוטא ארבלדזה, צריך להישאר עד לתום העונה כמאמן הקבוצה, וכאן אפרט מדוע:

  1. השחקנים מכירים את קרויף ורוחשים לו כבוד והערכה, בייחוד אלו שכבר ותיקים בקבוצה. היכרות רבת שנים המלווה בהערכה הדדית יכולה לשפר את מצב הרוח בחדר ההלבשה ולייצב אותו וזה בדיוק מה שקרה עד כה מאז עזיבתו של ארבלדזה בתחילת ינואר. מאמן חדש, זר או ישראלי, יצטרך לרכוש את אמונם של השחקנים בזמן קצר ובתקופה הלחוצה ביותר בשתי התחרויות שנותרו לצהובים העונה – הפלייאוף והגביע.
  2. בפעם הראשונה מאז הגעתו, קרויף העביר חלון העברות שלם ללא מאמן שמציב דרישות או חולק על החלטות מקצועיות של המנהל המקצועי בכל הנוגע לרכש. קרויף אימן את השחקנים, קרויף מחלק להם הוראות במגרש וקרויף יודע בדיוק מה היה חסר לקבוצה – ופעל להשלים את הפערים בחלון הדרמטי שעבר (מה עם מגן שמאלי, ג'ורדי?). מאמן חדש עשוי להתחבר לשחקנים שונים מאלו שקיווה קרויף להרכיב, דבר שעלול לפגום ביכולת הקבוצה ולרסק אותה על המגרש, אם הבחירות לא יביאו תוצאות מהירות.
  3. גולדהאר לא אוהב שמבזבזים לו את הכסף לשווא. זו ככל הנראה הסיבה שפיטוריו של ארבלדזה נדחו, זו כנראה הסיבה שאיגיבור ובן בסט לא שוחררו מהר יותר וזו, סביר להניח, הסיבה שגולדהאר לא ממהר להחתים מאמן חלופי כשהוא עדיין משלם את משכורתו של הגיאורגי. בטח ובטח כאשר קרויף עושה עבודה כל כך טובה על הקווים.
  4. להביא מאמן חדש בתקופה בה הקבוצה משחקת טוב, במהלך העונה ולא במהלך חלון או פגרה, מביא את המאמן החדש לסיטואציה בה יש לו רק מה להפסיד. לשפר יכולת של קבוצה לוקח הרבה יותר זמן מאשר להרוס אותה, בטח כשמדובר ב-7 נצחונות ב-8 משחקים, עם יחס שערים 15-5.
  5. ניכר על פניו של קרויף שהוא נהנה מהתקופה הזו בקבוצה, אך מרגיש דיסוננס בין העברת האימונים היום יומיים לבין תפקידו כמנהל מקצועי. עם זאת, ניהול המשחק זה תחום שנראה כי עושה טוב לכל הצדדים. יש פתרון קל – ועליו משה אבשלום כבר כתב טורעמיר תורג'מן.

אז ג'ורדי, עשה את הדבר הנכון לכולם, ותישאר.

אני בטוח שיש עוד סיבות רבות מדוע על קרויף להישאר כמאמן עד לתום העונה, ואולי יש כאלו שיאמרו שמאמן חדש נדרש בכל מקרה. אשמח לשמוע את דעתכם בתגובות.

ג'ורדי, תישאר
Credit to "Maccabi Tel Aviv FC" Facebook page
Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח