גולדן סטייט מכוונת לשיאים חדשים

// מאת חיים קיסוס *הטור נכתב נכון ל-8.11.18

"תודה לאל שהווריורס כבר השתעממו מלהיות משעממים" 

(Thank goodness: The Warriors got bored of being bored)

במשפט המבריק הזה פותח בן גוליבר, מבכירי הכותבים בספורטס אילוסטרייטד, מאמר (להלן קישור SI) שעוסק בשבירת שיאים, נושא אשר מרתק את כל חובבי הסטטיסטיקה בכדורסל האמריקאי, כלומר אני 🙂

Credit to "Golden State Warriors" Facebook page

אחרי שכבר לעסו מכל עבר את הטיעון שהליגה משעממת וכי ברור כי "גולדן סטייט ייקחו בהליכה", דואגת האלופה לסדר לנו כמעט בכל משחק, ניפוץ של איזה שיא היסטורי, קבוצתי או אישי.

בקושי נכנסנו לשבוע השלישי של העונה הסדירה (הטור נכתב נכון ל8.11.18) וכבר יש לנו 51 נקודות בשלושה רבעים מצד סטף קרי, 52 נקודות בשלושה רבעים באדיבות קליי ת'ומפסון ו- 25 נקודות ברבע אחד של קווין דוראנט.

אבל אם בניפוץ שיאים כלליים עסקינן, אז הנה כבר חווינו מקום שני בהיסטוריה לנקודות במחצית (92) וקליי ת'ומפסון השתלט על השיא של אח שלו (סטף קרי) וקבע שיא עליון של 14 שלשות במשחק אחד!

 

אז הווריורס נראים קצת כמו עונת השיא של מאזן ה- 9-73 לפני שלוש שנים, אבל כולנו זוכרים איך זה נגמר. למי שלא, זו הייתה השנה היחידה בארבעת האחרונות שהם לא זכו באליפות.

ובכל זאת, יש כמה הבדלים: למשל, קווין דוראנט שהצטרף, קצב המשחק שהשתלט על הליגה וממש מתאים להם והדבר שאולי יתסכל מכול יריבות של הווריורס, הוא העובדה שהם נהנים מלשחק משוחרר ולקלוע עוד ועוד גם אם הם מובילים ב- 200 הפרש. נראה לכם שאוהדי הבולס היו מתנגדים אם ת'ומפסון היה נשאר על המגרש וקולע עוד 30 נקודות?

עם כל האמור לעיל, ניתן לצפות מהאלופה למתוח כמה גבולות עוד יותר מבעבר וכמו שאתם מכירים את האמריקאים, בייחוד בספורט, אין דבר שהוא לא בר השוואה, סטטיסטי, אזוטרי ככל שיהיה ואין יותר מרגש מלראות ציון דרך מתהווה על חשבון קודמו.

גולדן סטייט ווריורס
Credit to "Golden State Warriors" Facebook page

אז לפניכם עשרה שיאים שגולדן סטייט עשויים לטפל בהם:

 1. הכי הרבה שחקנים בקבוצה אחת עם 50 נקודות ומעלה למשחק – גם שניים בקבוצה זה די נדיר, אבל הפעם האחרונה ששלושה שחקני קבוצה אחת קלעו מעל 50 נקודות באותה עונה, קרתה בשנת 1962 עם הלייקרס של ג'רי ווסט, אלווין ביילור ורודי לה-רוסו.
  רק תארו לעצמכם את קווין דוראנט, מצטרף לחגיגה… ואם נתפרע ונוסיף לזה גם את החדש, דמרקוס קאזינס, שעשה זאת בעבר – איזה שיא זה יהיה.
 2. הכי הרבה שלשות במשחק לשחקן אחד – כפי שהוזכר בפתיחה, השיא האחרון של סטף קרי (13) מלפני כשנתיים, נופץ רק לפני שבועיים על ידי עמיתו קליי עם 14 שלשות ב- 26 דקות. מה הסיכוי? די גבוה, למרות שלעיתים המאמן נוטה להוריד מהמגרש שחקן "חם" גם בכדי לא לבזות את היריבה, או שהוא סתם מתעייף, לפי ניסיון העבר, קרי או ת'ומפסון מסוגלים לקלוע שלשה בכל 2.5 דקות, אז מה זה בשבילם 16-15 שלשות ב- 40 דקות, בהינתן כמה דקות מנוחה.
 3. הכי הרבה שלשות במשחק לקבוצה – תופתעו לגלות שמי שמחזיקה בשיא הזה היא לא גולדן סטייט אלא (תופים) קליבלנד קאבלירס! כבר סיבה למשימה קבוצתית של היריבה מהצד המערבי, למרות שלברון כבר לא שם.
 4. הכי הרבה נקודות במשחק לקבוצה – תחושה היסטורית הייתה באוויר עם 92 הנקודות במחצית מול שיקגו לפני כשבועיים. שיא הנקודות בתום הזמן החוקי עומד על 173 ושייך לבוסטון (1959) ולפיניקס (1990). כל תוצאה מעל 160 נקודות תיכנס לחמישייה הראשונה וכאן שווה להיזכר בשיא המועדון עצמו עם 169 נקודות בשנת 1962, כשמתוכם 100 היו של האדון צ'מברליין.
 5. הכי הרבה שלשות בעונה לשחקן אחד – זו קטגוריה משעשעת מבחינת הווריורס. את שלושת המקומות הראשונים בהיסטוריה תופס סטף קרי (השיא 402 בעונת 2016), המקום הרביעי שייך לת'ומפסון (276) והמקום החמישי שייך ל….סטף קרי.
  אז מה יהיה? בעונת 2019, קרי בקצב טוב יותר מעונת השיא 2016 ועד כה צבר למעלה 59 שלשות בעשרה משחקים. אתם מבינים לאן זה הולך.
 6. הכי הרבה נקודות במשחק לשחקן אחד – השיא הזה קצת בעייתי ובהתחשב בעידן קשת השלוש נתייחס לשיא של קובי בראיינט, 81 נקודות בשנת 2006. נראה לי מאתגר לשבור כזה שיא עם כל כך הרבה קלעים מוכשרים וגארבג' טיים שיידרש, שלא לדבר על הביזוי של היריבה. אולי.
  גולדן סטייט
  Credit to "
  Golden State Warriors" Facebook page
 7. הכי הרבה שחקנים עם ניקוד דו ספרתי במשחק בודד – במקום שיא של שחקן בודד, המאמן סטיב קר יהיה הרבה יותר גאה אם האולסטארים שלו יצליחו להביא אחד מ- 13 שחקני הסגל הרשומים למשחק לקלוע בדאבל פיגרס. מספר קבוצות כבר הצליחו להגיע לעשרה שחקנים שקלעו מעל 10 נקודות (לאחרונה בשנת 1994), אז האתגר די משמעותי.
 8. מועדון חדש של 55/45/90 – במועדון ה- 50% מהשדה + 40% מהשלוש + 90% מקו העונשין בעונה נתונה, חברים רק שבעה, שניים מתוכם עשו זאת פעמיים. לפי פתיחת העונה עד כה, סטף קרי מסוגל לייסד מועדון חדש. יש לו כרגע, 53% מהשדה + 51% מהשלוש + 92% מקו העונשין.
 9. קבוצת ההתקפה הטובה בעונה – בעונת 2017 שבה הצטרף דוראנט, הגיעו הווריורס לסף 115.6 נקודות למשחק. הכוכבית עם השיא הזה היא שהוא משותף עם הלייקרס של 1987. בכדי להיחשב הטובה בהיסטוריה הם יצטרכו להתאמץ יותר. בעונת 2019 – הם כבר ב- 123.5 נקודות למשחק. אמאל'ה!
 10. הכי הרבה ניצחונות לעונה – זה היה די מגניב בפעם הקודמת. אפשר עוד פעם??
גולדן סטייט אלופים
Via Golden State Warriors Facebook page
Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח