דראפט כדורגל עולמי!!

אתמול קיימנו שידור לייב בקבוצת הפייסבוק שלנו של דראפט שחקנים (בסגנון דראפט הנבא) שבו 3 מתחרים בוחרים, כל אחד בתורו, את השחקן הטוב ביותר שהוא מכיר ויוצרים קבוצה מתפקדת.

המתחרים: אדם רוזנטל, אהוד ריבן ורועי זגה

לאחר הרכבת הקבוצות אתם הקהל, תבחרו את הקבוצה הטובה ביותר בסקר גולשים בתחתית הטור, רוצים לקרוא את הנימוקים של כל בחירה ולראות את התוצאה הסופית? הכל מתחת לוידאו

מסי ורונאלדו
מסי ורונאלדו. אותם אסור לבחור Via La Liga Facebook Page

החוקים:

– תתקיים הגרלה לגבי הבוחר הראשון והשני. הבחירות יתבצעו ב"שיטת הנחש".
– אסור לבחור את מסי או רונאלדו!
– אסור לבחור אותו שחקן כמובן
– אמורה לצאת קבוצה שאשכרה אמורה לעבוד. אמור להיות איזון הגנתי והתקפי. מערך 433 ״קלאסי״ (רביעית הגנה, קשר אחורי, שני 50-50), שני ווינגרים/חלוצי צד וחלוץ מרכזי
– אין משמעות לסדר בחירת התפקידים
– בין בחירה לבחירה יהיה לבוחר הבא 30 שניות

אז איך זה התבצע בלייב ? (תעבירו קצת קדימה בהתחלה)

סיכומים

רועי זגה:

את שני השחקנים שהכי רציתי (ואן דייק ואמבפה) לקחתי כבר בסיבובים הראשונים, בניתי על קאנטה ופוגבה לצד דה בריינה בקישור, אבל אודי, שזכה בהגרלה, בחר בהם לפני.
תוך כדי תנועה שיניתי גישה והחלטתי ללכת על קישור מבוסס פוזשן ומסירות וציוותתי לצד דה בריינה את חברו לקבוצה דוד סילבה כשבוסקטס הגאון מאחוריהם.
בתווך יצרתי גם אגף שמאל התקפי וקטלני שכולל את אלבה והזאר.
בעמדת הבלם השני החלטתי לבחור בסמואל אומטיטי שגם כן נחשב למוסר מחונן ויוצר מרכז הגנה שלם מאוד לצד ואן דייק. אובלק הנהדר וקאנסלו השלימו קבוצה מהנה של פנטזיסטים שאני הייתי קונה כרטיס בכל מחיר כדי לצפות בה.

קובץ העבודה של רועי: קובץ עבודה דראפ פנטזי - רועי זגה

אדם רוזנטל:

מבחינת הקבוצה – הרעיון שגיבשתי תו״כ היה לבנות קבוצה עם שחקנים עם איכויות שיכולים לבוא לידי ביטוי לא רק בסגנון משחק שבו הקבוצה שלהם מחזיקה בכדור את הזמן המקסימלי, אלא גם בסגנון שמבוסס יותר על התקפות מעבר. השלישייה ההתקפית קלאסית לזה (סלאח, ניימאר וגריזמן). שלישיית הקישור, ההיסטורית (בעיקר בליגת האלופות) היא מהטובות אי פעם בסגנון הזה. המגנים הם כאלו שיודעים גם להגן וגם להתקיף והבלמים הם שחקנים אגרסיביים עם יכולות הגנתיות מצוינות ומנהיגות. בכל זאת, יש בקבוצה לא מעט שחקנים שמצוינים גם בסגנון של החזקת כדור (ראמוס, קרבחל, קרוס, ניימאר וכו׳) והיא לא מוגבלת רק לסגנון אחד, אך היא כן מהטובות ביותר שאפשר להרכיב לסגנון הזה כאנטי-פוזשן.

מבחינת אסטרטגיה, התחלתי מעמדות שהרגשתי שאין יותר משחקן או 2 ברמה הכי גבוהה, כמו חלוצי צד ומגן ימני. ברגע שהם בחרו קשרים אחוריים ואז קשרים, היה לי ברור שאני עם קאסמירו ואז היה טבעי מסביבו לבחור את הקישור של ריאל. גריזמן, הבלמים והמגנים כבר נבעו יותר מהסגנון שיצא לקבוצה. הבחירה בדה חאה נגיד הייתה לגמרי לא מתי ומה שתכננתי, כי קצת נכנסתי ל״לחץ״ מזה שיוצאת לי קבוצה שהיא רק ריאל (היה יותר הגיוני לבחור את ראמוס נגיד) אז החלטתי לשבור את זה.

קובץ העבודה של אדם: קובץ עבודה דראפט פנטזי אדם רוזנטל

 

אהוד ריבן:

הקווים המנחים אצלי היו:
1. להתחיל בשחקנים שהאופציות השנייה והשלישית שם חלשות יחסית
2. להרכיב את פוגבה וקאנטה ביחד, עבד יופי במונדיאל
3. לשים לפחות שניים מאתלטיקו בחמישיה האחורית (כולל שוער)

התקפית פחות תיכננתי. בדיעבד אולי הייתי צריך להתחיל מוקדם יותר עם ההתקפה בשביל לשים שם או שניים שמביאים הצבעות. מבחינת הסגנון, יצאה לי קבוצה כמו שרציתי פחות או יותר: סופר פיזית ומהירה, עם מגן תוקף ומגן יותר הגנתי, קשר אחורי שיכול לחפות וקשרים מרכזיים מגוונים.

קובץ העבודה של אהוד (סדר השחקנים לא בהכרח משקף את סדר העדיפויות שלהם):
קובץ עבודה דראפט פנטזי אהוד ריבן

אז מי ניצח מבחינתכם?

מחכים לשמוע מכם מה הייתם עושים אחרת…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח