BBB, או המקרה המוזר של AB (חלק ב')

ניו אינגלנד פטריוטס זרקה את אנטוניו בראון שבועיים אחרי שצירפה אותו, ואיך כל זה קשור לבחירות בישראל?

תקציר הפרקים הקודמים:
אנטוניו בראון הוא, או אולי היה, אחד משני הרסיברים הטובים בליגה בעשור האחרון. בסוף העונה הקודמת הוא הכריח את פיטסבורג, בה הוא עשה מספרים נפלאים, להעביר אותו לאוקלנד, ובמהלך הקיץ הוא חצב את דרכו לניו אינגלנד בסידרה של אירועים מוזרים, שהביאו לשיחרורו, וכל זה תוך שימוש אינטנסיבי במדיה החברתית.

השיח התקשורתי התמקד בשאלה האם המהלך לעבור לאלופה המכהנת והמועמדת הבולטת לזכות שוב היה מתוכנן, או בעברית האם זו היתה קונספירציה בין השחקן לבין המאמן בליצ'ק שידוע כאחד שתמיד יעשה כל מה שצריך כדי לנצח.
לכולם היה ברור שרק בליצ'ק הקשוח והמועדון המסודר שלו יוכלו להכיל את האגו של AB.

יומיים אחרי החתימה עם הפטריוטס הוגש כתב אישום כנגד השחקן בחשד שתקף מינית את בריטני טיילור, מאמנת כושר שעבדה איתו באופן אישי. בטור שלי על הסיפור כתבתי שהמשך יבוא, אולם לא חשבתי שזה יגיע כל כך מהר. אחרי שבוע התפרסמה כתבה גדולה ב"ספורטס אילוסטרייטד" לגבי הטרדות נוספות של בראון כנגד נשים והלנת שכר לעובדיו ובמקביל הליגה החלה לחקור את סיפור ההטרדה הראשון.

אחרי 11 ימים, משחק אחד, ארבע תפיסות ל 56 יארד וטאצ'דאון אחד, הודיעו הפטריוטס בהודעה לקונית שהם נפרדים מהשחקן.

בא מהר והלך מהר, וכנראה עכשיו הוא מזיע הרבה יותר
credit to new eangland patriots facebook page

 

אז איך כל זה קשור ל BBB?
מה שקרה לביל בליצ'ק בסיפור בראון הזכיר לי מאוד את מסע הבחירות האחרון של ביבי, וגרם לי לראות את הדימיון ביניהם.

ביל וביבי שולטים בעולמות שלהם כבר תקופה ארוכה, הרבה יותר מכל אחד אחר.
ביבי וביל שולטים בארגונים שלהם ביד רמה, בזכות היכולות והכישורים שלהם, המוטיבציה העצומה שלהם, הנחישות והעקשנות, וכמובן בזכות התוצאות שהם מביאים.

ביל וביבי הם מנהיגים כריזמטיים ואינטיליגנטיים המעוררים רגשות עזים והרבה דיונים. או שאתה אוהב אותם או שאתה שונא אותם. אין באמצע, בדיוק כמו האישיות שלהם.

ביבי וביל מוגדרים על ידי רבים כקוסמים שישיגו תמיד את מטרתם ויגיעו ליעד בכל דרך אפשרית ותוך שימוש בכל תרגיל, חוקי או אפור, ישן או חדש, מקורי או מועתק.
בדרך כלל זה הצליח להם. עד השבוע האחרון.

 

רוב הפרשנים הפוליטיים טוענים שביבי עשה לא מעט טעויות טקטיות ואסטרטגיות בחודשים האחרונים, שהביאו אותו למצב שהוא אינו רגיל אליו. צעדים שנראו נכונים ומתוחכמים לפני מספר שבועות, נראים כרגע שגויים.

כשבליצ'ק הביא את אנטוניו בראון כולם התייחסו להחתמה הזו כעוד מהלך מתוחכם מבית היוצר של המאמן הקוסם. מעטים התייחסו לכך כסוג של "תרגיל מלוכלך" שפגע בקבוצה אחרת. בדיוק כמו שחשבו על המהלכים של ביבי. נכון לעכשיו, במבחן התוצאה שניהם לא השיגו את מטרתם.

למרות זאת, לא הייתי ממהר להספיד את שני הלוחמים הותיקים. יכול להיות שזו תחילת הסוף, אולם יכול מאוד להיות שהם יראו לכולם שוב את הגב.
פרשן פוליטי כתב השבוע שביבי, כבוגר סיירת מטכ"ל, חותר תמיד למגע וליוזמה, אולם יודע גם לחתוך מהר מאוד הפסדים. בליצ'ק נהג השבוע בדרך דומה כשזרק את בראון מיד כשהסערה סביבו החלה להתגבר.

ביל בליצ'ק – שר הטבעות
credit to new england patriots facebook page

 

אפשר להתווכח לגבי ההיגיון וההצלחה של המהלכים האחרונים של ביבי וביל. אין ויכוח על כך שאנטוניו בראון עשה בשנים האחרונות את כל הטעויות האפשריות, ובניגוד לשני המנהיגים, הוא כנראה כבר לא יצא מהבור אליו הוא נכנס.

אי אפשר שלא לסגור את המעגל עם רוברט קראפט, המיליארדר היהודי ותומך מובהק של טראמפ, כמו ביבי ובליצ'ק, שמחזיק בבעלות על הפטריוטס. קראפט קיבל לאחרונה מביבי את פרס "קרן בראשית" כהוקרה על פעילותו נגד האנטישמיות, וגם הואשם בתחילת השנה בארה"ב בשידול לזנות.

עבור רובכם BBB זו רשת המבורגרים. עבור יעקב ליפשיץ זה מועדון האוהדים של דינמו זאגרב. עבורי אלה הם ביבי, בליצ'ק ובראון (בסדר אלפביתי בלבד).

המשך יבוא.

טקס הענקת פרס בראשית (קראפט ליד שרה)
קרדיט לדף הפייסבוק "משרד ראש הממשלה"
Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח