קינת דוד

סיפור קינת דוד, על מות שאול ויהונתן, נפתח בפסוק היפה ביותר בתנ"ך: "הצבי ישראל על במותיך חלל, איך נפלו גיבורים" (שמואל ב', פרק א', פסוק י"ט). תרשו לי לקונן הפעם על נפילתו של דוד אחר – דוד לואיז.

הבלם הברזילאי הוותיק רשם כמה הישגים נאים בקריירה הארוכה שלו, אבל עם סיום העונה הראשונה שלו באדום של ארסנל ניתן להכריז שזו ללא ספק עונתו הגרועה בקריירה.

הפעם תופס בחולצתו של סלאח ברחבה. קרדיט לדף הפייסבוק "Liverpool FC"

תקציר הפרקים הקודמים

עד חורף 2011 שיחק לואיז בקבוצות ברזילאיות ופורטוגליות ואז נחת בצ'לסי. למעט עונת 2011-12, היה הבלם הברזילאי חלק מהגנה סבירה בסך הכל, אבל דווקא בעונת הליגה האיומה של הבלוז זכה עם קבוצתו בליגת האלופות. יש להזכיר ששיחק רק בחצי מהמשחקים בעונת 2012 וגם ב-2014 שיחק כמות דומה, לעיתים בשל פציעות ולעיתים בשל יכולת בינונית.

50 מיליון אירו שילמה פ.ס.ז' לצ'לסי כשנרכש ממנה בקיץ 2014, דווקא אחרי מונדיאל ביתי בו ספגה הנבחרת הברזילאית תבוסה בחצי הגמר עם ההפסד הכואב 7-1 לגרמניה. בצרפת חגג 2 אליפויות קלות, השנייה במיוחד (בעונת 15/16 ספגו הפריזאים 19 שערים בלבד!), ובתום שנתיים חזר לצ'לסי. 3 שנים נוספות ולא רעות העביר במערב לונדון ובהן רשם אליפות ועוד זכייה בליגה האירופית (למעט העונה השנייה בה מיעט לשחק בשל פציעות), ובקיץ האחרון עבר לתותחנים מצפון העיר – ארסנל. כאן הכל השתבש.

ידע ימים טובים יותר. קרדיט לדף הפייסבוק "Chelsea Football Club"

 

המדריך השלם לטעויות

לואיז רשם השנה כמה מספרים מביכים: מחזור לסיום העונה, הוא ספג עם ארסנל 46 שערים, כמו צ'לסי בעונת 11/12 – הכי הרבה לקבוצה בה שיחק בעשור האחרון, כאשר יש לו חלק גדול בעניין: הוא גרם ל-4 פנדלים עבור היריבות ובכך השווה שיא מפוקפק של ביצוע עבירות ברחבה לעונה. לשם השוואה, ב-160 הופעות ליגה בצ'לסי גרם רק ל-3 פנדלים. בנוסף, הוא ספג 2 כרטיסים אדומים העונה לעומת אחד בלבד בכל ימיו בצ'לסי ולא הורחק כלל בפריז, כלומר – השנה הוא קיבל יותר כרטיסים אדומים מאשר ב-8.5 השנים האחרונות!

שגיאותיו של לואיז השנה לא מסתכמות רק בגרימת פנדלים, אלא גם ספיגת שערים במשחק שדה. אחרי שהכשיל ברחבה את מוחמד סלאח (תמונה למעלה) הוא יצא איתו למירוץ. כשהמצרי חגג את השער, לואיז עדיין היה בשוק מהסיבוב שעשה עליו סלאח והדרך בה ניער אותו כל הדרך לרשת. נגד מנצ'סטר סיטי לואיז הרחיק את הכדור לתוך הרחבה שלו ונתן לראחים סטרלינג שער קל. בהמשך המשחק עשה פנדל והורחק. במקרים נוספים הוא נכשל בלעצור את וויליאן מלבשל לאברהם ולא מנע מווסלי מאסטון וילה לכבוש.

יש לומר להגנתו שהוא לא האשם היחידי בהגנה העלובה של התותחנים, שכן גם סוקרטיס, מוסטפי, לנו ושאר ההגנה האדומה לא עשו השנה מלאכתם נאמנה. דוד לואיז אינו האחראי היחידי למצב של ארסנל בטבלה, אבל מצופה משחקן עם ניסיון רב בליגה האנגלית הקשוחה להיות טוב יותר ולמנוע יותר שערים מהיריבות, ובמיוחד יותר להפעיל שיקול דעת ברחבה.

דוד לואיז
Credit to "Arsenal" Facebook page
Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח