פרויקט פתיחת העונה – הפועל רעננה – התרגלו להפתיע

הפועל רעננה ממשיכה גם העונה להיות חברת קבע בליגת העל. בפעם הראשונה מזה כמה שנים, הקיץ שלה רגוע, בלי שמועות על מעבר של מנחם קורצקי או על בעיות תקציביות כלשהן.

אשר אלון, הבעלים של הקבוצה, אומנם לא משקיע מיליונים, ולקבוצה עדיין יש בעיות עם הבאת אוהדים למגרשים (למרות דיבור על הקמת איצטדיון באזור בשנים הקרובות), אבל בכל זאת, בפעם הראשונה אולי מאז שעלתה, אף אחד לא יכול לקרוא להפועל רעננה מועמדת לירידה.

Credit To "Hapoel Raanana-הפועל רעננה" Facebook Page

 

את העונה החולפת, 18/19, סיימה הקבוצה במקום ה-9 והשיגה כמה ניצחונות מרשימים, במיוחד לאור העובדה שאירחה את משחקיה באצטדיון רמת גן המתפרק. דווקא בגביע הקבוצה הובכה בפנדלים נגד הכח עמידר רמת גן כבר בסיבוב ח׳.
בניגוד לעונה שעברה, בה עזבו כמה שחקני מפתח, העונה רעננה שמרה יחסית על רוב הסגל והקפידה להביא זרים צעירים שמתאימים לרוח המועדון. בנוסף, הקבוצה מהשרון ביצעה את ההחתמה הכי יקרה שלה אי פעם, עם התשלום של 200 אלף דולר למכבי תל אביב על אור דסה. הצהרת כוונות.

את עונת 19/20 תפתח הפועל רעננה נגד מכבי חיפה בסמי עופר, בכלל לא אידיאלי מבחינת רעננה שהייתה רוצה לפתוח עונה עם משחק יותר פשוט, אבל תנסה בכל זאת לקחת משהו מהמשחק. ההמשך הוא ממש לא הרבה יותר טוב מבחינת החניכים של קורצקי, שיארחו את בית״ר ויגיעו
לטרנר למשחק נגד באר שבע ב-5 המחזורים הראשונים.

נעיף מבט על הסגל הנוכחי עם רשימת המצטרפים והעוזבים:

הצטרפו

דוד מתיאוס (בלם), אור דסה (קשר), יאיא קונה (קשר), דיווין נאה (קשר), עמית כהן (חוזר מהשאלה, מגן), אחמד דראושה (חלוץ), קרלוס ריבס (חלוץ), גיל כהן (קשר, מהנוער), שון קלימקין (בלם, מהנוער), עומר מזרחי (בלם, מהנוער), רועי הרמן (מגן, מהנוער).

עזבו

בן והבה (הפועל חיפה), מרטין זמאן (פריברם), מירקו אורמוש (סרייבו), אריאל נגואקם (קופיון פאלוסיוארה), עידו דוידוב (מכבי פתח תקווה), טדי מזגה.

 

שוערים: אסף צור, ניב אנטמן.

בעמדת השוער אין לרעננה ממש סיבה לדאגה. אסף צור ימשיך לפתוח, כשהוא כבר עם כמעט 50 הופעות במדי רעננה, וניב אנטמן המנוסה יתחרה בו ולא יתן לו לנוח לרגע. צור עושה לעצמו שם יחסית במהירות והיה שווה לרעננה המון נקודות בעונה שעברה, בנוסף לעובדה שהוא היה בטופ 3 בהצלות סה״כ בליגה, דבר מובן לאור העובדה שרעננה היא קבוצה שלא שולטת במשחק רוב הזמן. צור ימשיך במסע למימוש הפוטנציאל הרב שלו בהדרכת קורצקי, ואולי זה יגמר כבר העונה במעבר לקבוצה גדולה יותר.

Credit to "Hapoel Raannana-הפועל רעננה" Facebook Page


הגנה
:
עדי נמני, עידו לוי, דוד מתיאוס, שון קלימקין, עומר מזרחי, ירדן כהן, עמית כהן, רועי הרמן, מאור ג׳רסי.

לאחר שספגה בעונה שעברה רק 38 שערים, ממש לא מופרך להגיד שחוליית ההגנה של רעננה היא אחת החזקות בליגה. העזיבה של בן והבה תכאב קצת, אבל עם החיזוק של עמית כהן שחזר חזק מההשאלה בחדרה, התוספת של שני בלמים צעירים ורעבים מהנוער והכותרת: ההחתמה של דוד מתיאוס לשנתיים, רעננה כנראה לא תרגיש בחסרונו.

הספרדי, לו יש עבר בריאל מדריד, החזיק את ההגנה של חדרה בעונה שעברה והיה אחראי במידה רבה לפתיחה הנהדרת שלה ולהגעה של הקבוצה לפלייאוף העליון

לידו כנראה יפתחו עדי נמני ועידו לוי המנוסים שרצים ביחד כחלק מאותה חוליית הגנה כבר בערך 5 שנים. בצד שמאל נמצא (כרגע) ירדן כהן המצוין, אבל אחרי כל הדיווחים על התעניינות בו מצד חיפה וקבוצות אחרות, ברעננה מבינים שהם לא יכולים לבנות עליו וכנראה הולכים לשים את הז׳יטונים על עמית כהן אם הוא יעזוב. מתוך שחקני ההגנה הצעירים והמבטיחים של רעננה כדאי לשים לב לבלם בן ה19 שון קלימקין שיתחיל את המסע שלו בבוגרים העונה ויכול לפרוח אם יקבל הזדמנויות.

 

קישור: אביחי ידין, שניר שוקר, בן סביר, גיל כהן, יאיא קונה, דווין נאה, אור דסה, בן בנימין.

החולייה החלשה של רעננה. הזרים שהובאו לא נראים כרגע כמו שיפור משמעותי של מה שקיים ויש סיכוי שברעננה עוד יצטערו על על השיחרור של אורמוש, אבל העתיד דווקא נראה מבטיח מאוד. הציפיות הן שאור דסה (כאמור ההעברה הכי יקרה של הקבוצה) ימשיך את מגמת ההשתפרות המרשימה שלו מהעונה שעברה ויוביל את הקישור העונה ביחד עם אביחי ידין המשתקם ובן בנימין, המבוגר האחראי.

כמובן, איך אפשר בלי מר רעננה, הקפטן שניר שוקר, שיפתח עונה מספר 12 במועדון ומקווה להמשיך להיות משמעותי בקבוצה מהשרון. למרות הבעיות בקישור, רעננה כן עושים בשכל והתחילו בעונה שעברה להצמיח שחקן שיפתור לפחות חלק מהבעיות, ואולי אפילו יהפוך לאקזיט די רציני, ושמו בישראל: בן סביר. שחקן שהוא הרבה יותר מסביר, וינסה לבנות על עונה שעברה בה הראה ניצוצות של משהו גדול. קורצקי יעשה בחוכמה אם יוכל לרתום את הניצוצות וליצור מהם להבה.

התקפה: לרעננה יש את אחת מההתקפות הצעירות בליגה. יואב תומר, כארם ארשיד, דראושה, קרלוס ריבס, רועי לוי, יוג׳ין אנסה וקייס גאנם כנראה יתחרו ביניהם על המקומות, כפי שעשו בעונה שעברה. שני האחרונים, אנסה וגאנם, מועמדים להתפוצץ בעונה הקרובה, ולקבל הצעות מקבוצות גדולות יותר ובצדק.

באופן כללי להתקפה של רעננה יש מהירות מפחידה שתאפשר לקבוצה לשחק גם כדורגל שלא מבוסס על מתפרצות, ויכולה ביום נתון להפתיע כל קבוצה בליגה. רועי לוי הצעיר התחיל לקבל דקות בסוף העונה שעברה ויחפש לפרוץ העונה כדי למלא את מקומם של אלו שיעזבו, אבל כדאי גם לשים לב ליואב תומר. 4 שערי ליגה ו2 בישולים אולי נשמעים מעט, אבל סגנון המשחק של תומר די מעניין. לא ברורה הסיבה שבגללה קורצקי החליט בעונה שעברה לעשות רוטציה רחבה כל כך, אבל זה בהחלט מוסיף עניין למשחקים של הפועל רעננה, ואם הוא יעשה את זה נכון, השערים יגיעו.

Credit To "Hapoel Raanana-הפועל רעננה" Facebook Page


איפה רעננה תסיים את העונה

זה קצת חבל להגיד את זה, אבל כנראה שבניגוד לנראה על השטח ולדברי המנכ״ל גיל קופר, הפועל רעננה לא תוכל לסיים בפלייאוף העליון. שאר הקבוצות פשוט התחזקו בצורה כל כך משמעותית שקשה לדמיין ציר זמן שבו כמה קבוצות מתרסקות ורעננה עושה מה שצריך בשביל להגיע לשם. לדעתי, הפועל רעננה לא תילחם נגד ירידה וכנראה תסיים במקום ה9 והמכובד, אולי גם עם קמפיין גביע יפה.

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות

  1. הערות: מזגה עזב ואקינבולה בסוף לא הגיע בעקבות בעיית ויזה וריבאס הובא במקומו.
    אני מאוד אוהב את מה שקורה ברעננה, גיל ממוצע בסגל ובהרכב הנמוך בארץ וכולם שחקנים ששייכים לקבוצה (אפס מושאלים) ורובם גם גדלו ברעננה (ממש יוצא דופן ביחס לקבוצות בארץ).
    העונה הזו עלולה לדעתי להיות קשה מאוד על אף שנבנה סגל מצוין כיוון שישנם הרבה זרים חדשים שזקוקים לזמן התאקלמות ובנוסף בגביע הטוטו מתיאוס היה נראה רע מאוד. אך אם רעננה תצליח להישאר בליגה ותשמור על הסגל הזה (מלבד מכירה של גאנם וירדן כהן) היא יכולה בשנה שאחריה לעשות עונה מעולה ואף לסיים במקומות 4-6.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח