מפגש פסגה – כשבאיירן ובארסה נפגשות

באיירן מינכן וברצלונה זכו כל אחת ב-5 גביעי אירופה וראשי התיבות של שתיהן הם FCB. כאן נגמר הדמיון ביניהן ומתחילים ההבדלים.

שליטה מוחלטת של הליגה שלה מול זו שיש לה יריבות על התואר, מכונת התקפה שמחסלת כל מי שעומד בדרכה, מול הקבוצה שהמציאה את הטיקי-טקה כדי להרוג את היריבות ברכות, זו שמסמלת את גרמניה הקלאסית, מול זו שמהווה מקור גאווה ללאומיות הקטלונית בספרד והיד עוד נטויה.

המשחקים בין הבווארים לקטלונים בליגת האלופות תמיד מעניינים. דבר אחד משותף לעימותים הללו – המנצחת מביסה בגדול את היריבה ולא עוצרת כל הדרך לטרבל. לקראת רבע גמר ליגת האלופות, בואו ניזכר בפרקים הקודמים של המאבק ביניהן. ברשותכם, נדלג על המשחקים ביניהן בשנות ה-90 ונקפוץ ישר לשנות ה-2000.

לבנדובסקי
רוברט לבנדובסקי כבר מוכן. קרדיט לדף הפייסבוק "FC Bayern München"

רבע גמר 2008/2009 – עליית האימפריה

עונה ראשונה למאמן הצעיר פפ גווארדיולה על הקווים של הבלאוגרנה והוא משנה לנצח את המשחק. כל השמות שכולנו מהללים עד היום היו בהרכב של ברצלונה: אינייסטה, צ'אבי, פויול, אלבס, הנרי, אטו, מסי וכל השותפים לאחת הקבוצות הטובות בהיסטוריה.

יורגן קלינסמן וחבורתו מגיעים לקאמפ נואו ומושפלים בגדול עוד לפני סוף המחצית הראשונה עם 4-0 שהיה גם תוצאת הסיום. מסי כובש שניים, הנרי ואטו מצטרפים לחגיגה ואחרי 45 דקות נגמרת ההתמודדות. הגומלין במינכן מסתיים ב-1-1 ובארסה המשיכה כל הדרך לטרבל.

באיירן סיימה את העונה בידיים ריקות, קלינסמן אפילו לא גמר את העונה ובארסה תכבוש את היבשת תחת גווארדיולה עוד פעם אחת.

לאו מסי.
ליאו מסי עם הטרבל. קרדיט לדף הפייסבוק "FC Barcelona"

חצי גמר 2012/2013 – חילופי שלטון

בעונה הראשונה שלה ללא פפ, ולמעשה גם בעונתו האחרונה, בארסה התקשתה מאוד וכבר לא הייתה חזקה כמו בראשית ימיו. היא נוחתת במינכן למשחק הראשון של חצי הגמר ומקבלת על הראש מהבווארים של יופ היינקס. תומאס מולר הרשית פעמיים, מריו גומז ורובן השלימו את ה-4-0.

בניגוד לעימות הקודם בו המשחק השני היה שוויוני וחסר משמעות, הפעם הגומלין היה חסר משמעות וחד צדדי. באיירן הביסה את בארסה 3-0 בקאמפ נואו רק כדי להכאיב יותר לקורבן.

הבווארים, שסיימו בעונה שעברה במקום ה-2 בכל שלושת המפעלים החשובים, כבשו הפעם את הטרבל הגדול, אבל לא מימשו את ההבטחה לשלוט ביבשת לעוד כמה שנים. בארסה זכתה באליפות "בלבד" והשנה הבאה תהיה גרועה עוד יותר, אבל היא עוד תחזור בגדול.

אריאן רובן
אריין רובן. הביא לבאיירן גביע. קרדיט לדף הפייסבוק "FC Bayern München"

חצי גמר 2014/2015 – מדברים בשלשות

שלישיית MSN (מסי, סוארס וניימאר) פוגשת לחצי גמר מרתק את באיירן, אותה מאמן פפ גווארדיולה. הספרדי, שחייב את תחילת קריירת האימון שלו לבארסה, חוזר לקאמפ נואו, אבל לא זוכה לאירוח מלבב במיוחד.

הקטלונים מטווחים את השער הבווארי, אבל נויר עוצר הכל עד לרבע השעה האחרונה. אז מסי מחליט שנמאס לו. הוא כובש שניים, כולל שער בו השליך את בואטנג לרצפה בהטעיה מדהימה והקפיץ מעל נויר, ובישל לניימאר את השלישי. 3-0 גדול לבארסה.

הגומלין היה מרתק למדי ובאיירן ניצחה 3-2, אבל בארסה לא עצרה כל הדרך לטרבל שני בהיסטוריה. האדומים ממינכן נאלצו להסתפק באליפות גרמניה. בדומה לבווארים בשעתם, בארסה לא קיימה את ההבטחה להישאר הקבוצה החזקה ביבשת לעוד שנים.

ברצלונה 2014-2015
הטרבל של בארסה, פרק ב'. קרדיט לדף הפייסבוק "FC Barcelona"

***

אז מה עכשיו? שתי הקבוצות נפגשות שוב, הפעם למשחק בודד בליסבון ללא קהל ברבע הגמר. יחסי הכוחות ברורים – באיירן, שכבר השלימה דאבל, עדיפה בכמה רמות על בארסה העייפה והמזדקנת. אבל מאחר שמדובר במשחק בודד, הכל יכול לקרות. בטח כשמדובר במסי, ואחרי כל הפעמים שבאיירן חוותה על בשרה את יכולותיו.

ההימור שלי – באיירן לא תעצור עד הגביע. היא רוצה להתיישר עם השנים הקודמות שבהן מפגש עם בארסה נגמר בטרבל לאחד הצדדים, היא חייבת את זה לרוברט לבנדובסקי שעדיין לא זכה בגביע עם האוזניים הגדולות, היא חייבת את זה לעצמה. בשורה התחתונה – 2-0 לקבוצה של האנזי פליק בדרך לטרבל.

רוברט לבנדובסקי חוגג ניצחון של באיירן מינכן
זה חייב להיגמר בטרבל. קרדיט לדף הפייסבוק "FC Bayern München"
Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח