לא משחק נב(ו)ן: על הפספוס הצהוב בבלגרד

לאחר שני הניצחונות המרשימים בפתיחת היורוליג, מכבי הגיעה לשבוע עמוס מספר אחד מתוך מיני רבים שעוד יהיו לה העונה והייתה צריכה לגלות אופי והרבה. אופי מסתבר שיש, אבל אחרי שיורד המסך על שבוע די אפור ניתן לחוש עד כמה חוסר הניסיון של השחקנים הצהובים מת"א פוגע בהם. יכול להיות שמדי פעם מדובר במחלה מדבקת, שכן לראשונה העונה ניתן לומר שזהו "הפסד של מאמן".

Premier League - טיק טיק

מכבי הגיעה לבלגרד להתמודדות מול קבוצה שערב ההתמודדות הייתה צפויה לקריסת מערכות, אחרי הפסד לבודצ'נוסט באדריאטית ועוד אחד לחימקי בהפרש של יומיים. ספאחיה שמע את הביקורות ובניגוד למה שהתפתח בהמשך הערב העלה את ג'ונדי בחמישייה במקומו של קיין המאכזב למדי. בחצי הראשון זה עבד והמתאזרח מחיפה שיתק כמעט לחלוטין את רוצ'סטי. הצגת שלשות של בולדן (11 נק' 3/6 ל-3, 5 ריב') ותומאס (קלע כחצי מה-28 שלו בחצי הראשון, 4/5 ל-3 ו5 ריב') בתוספת בעיית עבירות של מילקו בייליצה (0 נק' 3 עבירות במחצית) הטיסו את הצהובים ליתרון 10 במחצית. עם זאת, אני מרשה לעצמי לומר כי המבוא לרבע השלישי הקטסטרופלי (באופן מסורתי) החל בכלל דקה וחצי מהג'אמפ בול. פייר ג'קסון הסתבך בבעיית עבירות ונוריס קול אולץ להיכנס בשלב מוקדם מאוד של המשחק אותו סיים עם 6 אס', אבל עם 4 נק' בלבד, גם משום שבילה מספיק זמן שאפשר את ההתאמות ההגנתיות שביצעו הסרבים.

רבות מדברים על היותה של מכבי קבוצת ההגנה הטובה במפעל. אז נכון שהצהובים ניצחו 40-32 בריבאונד, אך הם הפסידו את המשחק בזה שאפשרו למארחים בין היתר 15 ריב' בהתקפה, שהם אמנם אותה הכמות שהיא עצמה לקחה, אך מדובר בנתון שהוא בלתי אפשרי. מכבי קלעה 7/13 ל-3 בחצי הראשון, אך החטיאה 9 מתוך 11 הזריקות האחרונות שלה בזמן שהיא מאפשרת לכוכב האדום לעשות 13/29 (44.8%), הרבה בגלל רגליים עצלות באיזורית, בעיקר בחצי השני וכן העובדה שאחרי ההפסקה ג'ונדי וקיין לא הופקדו כמו שצריך בגופיות של רוצ'סטי את פלדין (הראשון חגג על האקסית עם 22 ו 5 אס', והשני סיים עם 19 ו8 אס' כולל 3/6 ל-3). בנוסף, אחרי המשחק הערב בו ספג המאמן הקרואטי 18 נקודות מעל הממוצע העונתי, ההחלטה ללכת בפתיחת הרבע המכריע על הצמד ג'קסון את קול בו זמנית על המגרש לא מוכיחה את עצמה מספיק עד עכשיו מבחינה הגנתית ולכן נראית די תמוהה, בטח אחרי הרבע השלישי.

מייקל רול, מכבי תל אביב
Credit to "Maccabi Tel Aviv Basketball" Facebook page
יתרה מכך, למרות שתומאס, ג'קסון (סיים עם 14 כולל 2/4 ל-3) וטיוס (6 ו-8 ריב'), שמרו את הצהובים בתמונה, לא ברור מדוע לא נוסה שוב ההרכב האתלטי של טיוס ובולדן (שנשכח אחרי פתיחת הרבע ה-3) בקו הקדמי שסייע לצהובים בחצי הראשון וזאת למרות עוד משחק שקט (אולי שקט מדי) של מייקל רול (11 נק' 5/5 ל-2, 5 ריב'), ובטח אחרי עוד תצוגת נפל של פרחוסקי. דווקא אחרי משחק שיכל להיות הביג וואן שלו מבחינת מאצ'-אפ, היכולת שהוא מציג מעלה את שאלת התאמתו כסנטר מוביל (רק 4 נק' ב 12 דקות בלבד, 17 נק' ו-10 ריב' ב- 60 דק' במצטבר – תשפטו בעצמכם). על ג'ייק כהן כמובן שאין צורך להרחיב בשני צידי הפרקט. כל זאת בשעה שבצד השני לאזוביץ' ריווח את משחק באמצעות הצבה של אנטיץ' ובייליצה ביחד. על המחדל שבו האחרון נותר כמעט רבע שלם עם 4 עבירות (ומסיים עם 16 נק') כנראה ידברו הרבה לפני האימון של מוצאי שבת בצוות המקצועי.

על אף כל הביקורת הנוקבת כאן למכבי יש הזדמנות בשלושה משחקי בית רצופים (כן, אמיתי) לשנות ולשפר את התבניתיות שמאפיינת את המשחק שלה שלא בצדק. ריאל מדריד האימתנית תגיע להיכל בעוד שבועיים (ולאחריה אנדולו), אבל אחרי ההצגה של האקס רוצ'סטי צריך להתרכז באקס גאודלוק ולא לאפשר לו (ולחבריו לקו האחורי) לחגוג על קבוצתו לשעבר ולהמשיך את המסורת של האקסים שמגיעים לתת הצגה ביד אליהו. אחרת עוד יעזו לדבר על "משבר" בקבוצה שהיומרות העכשוויות שלה הן, לפני הכל, השבת ההגמוניה המקומית על כנה.

מכבי תל אביב
Credit to "Maccabi Tel Aviv Basketball" Facebook page
Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח