הכל סבעבע – מכבי נתניה רוצה להמשיך לרקוד

ליגת העל שלנו חוזרת וכדי להכין אתכם לעונת 2018-2019, הבלוגרים שלנו סוקרים את הקבוצות השונות. והפעם, דניאל לוי על היהלומים של נתניה.

אחת הקלישאות הגדולות בכלל ובעולם הספורט בפרט טוענת כי לשמור על הישג זהו אתגר קשה יותר מאשר להשיגו. מכבי נתניה עומדת השנה במלחמה עיקשת על מנת להצדיק את אותה קלישאה והמשימה הזו לא פשוטה, אבל כשמסתכלים על כך שהיהלומים נכון לכתיבת שורות אלה הצליחו לשמור על צמד המאמנים הנפלא שלהם ועל אחד הכוכבים הגדולים בליגה – דיא סבע, שכרגע החליט להישאר בשרון אחרי שבועיים שבהם יצא להתרשמות ברובין קאזאן הרוסית ולודוגורץ הבולגרית, בנוסף לסגל איכותי שכולל זרים טובים וצעירים מוכשרים, נראה שמכבי נתניה מכוונת שוב לפלייאוף העליון.

מכבי נתניה
קרדיט לדף הפייסבוק של מכבי נתניה

יחד עם כל הדברים הטובים, אחד הדברים המשמעותיים שעבר על נתניה בקיץ הנוכחי הוא עזיבתו של ערן לוי. השחקן בן ה-33 שנראה היה שההתפוצצות שלו עם בעלי המועדון, אייל סגל, בלתי נמנעת היה מעורב בשנה שעברה ב-21 שערים (10 שערים ו-11 בישולים), עבר את העונה הטובה ביותר בקריירה שלו וכמובן בתור קפטן השפיע רבות על חדר ההלבשה. דראפיץ' וברדה יצטרכו למצוא כלים התקפיים חדשים כדי להצליח לתפוס את מקומו של לוי וזאת המשימה הכי גדולה שיש להם. סבע, טוב ככל שיהיה, יהיה חייב מסביבו שחקנים שיעזרו לו, שיוכלו לספק לו כדורים וכמובן יקבלו ממנו מסירות מפתח שיובילו לשערים נוספים.

עזבו: ערן לוי, רמזי ספורי (חזר להפועל ת"א לאחר השאלה), דן גלזר (חזר מהשאלה למכבי ת"א), ברק בדש (פרש), אלחסן קייטה (בלננסש), קובי מור (הפועל פ"ת), דין מימוני (הפועל רעננה), וויסאם עיישה (מרמורק), חגי גולדנברג (הפועל קרית שמונה)

הצטרפו: ג'ונתן בורנשטיין (קוואטארו), דודי טוויטו (הפועל עפולה), שובל גוזלן (הפועל ק"ש), יניב בריק (מכבי חיפה), איילון ירושלמי (הפועל חדרה), דולב אזולאי (הפועל נצרת עילית), גבי קניקובסקי (הפועל עכו).הרכב משוער:
שוער – דני עמוס.
חלק מנקודות האור של נתניה בעונה החולפת היא כמובן דני עמוס. השוער בן ה-31 נתן עונה מצוינת, הביא לנתניה מספר נקודות בעצמו, היה יציב, נתן שקט ונראה שהגיע למקום שמחבק אותו והוא מחזיר לו ביכולת מצוינת. גולן אלקסלסי יהיה הגיבוי של עמוס.

הגנה – ג'ונתן בורשטיין, טים הוייבך, ברנקו ורגוץ', ויקי כחלון.
ההגנה של נתניה נשארת גם היא כמעט באותו ציוות, פרט למגן השמאלי ג'ונתן בורנשטיין שהגיע כרכש כדי לתת מענה לאגף השמאלי הלא יציב. בורשטיין מצטרף לצוות הבלמים הזר והמצויין ורגוץ' והויבך ולמגן הימני, ויקי כחלון, שחקן הבית והקפטן השלישי שבשנה שעברה נכנס יותר לתודעה עם יכולת טובה ונראה שגם השנה יהיה במגמת עלייה. על הספסל יחכו דודי טוויטו, דודי תירם ודולב אזולאי.

קישור – ניקו אולסק, אביב אברהם, עלי מוחמד.
הקישור של נתניה אף הוא נשאר באותה מתכונת. אולסק, שהיה מבוקש מאוד במכבי חיפה, נשאר בקבוצה, אביב אברהם, הילד הנהדר, ירצה להמשיך לספק את הסחורה ולהראות משחק של שחקן הרבה יותר מנוסה מגילו וכמובן עלי מוחמד, שנעדר תקופה ארוכה בשנה שעברה אחרי פתיחת עונה מדהימה, פתיחת עונה שהכניסה את השם שלו לפנקסים של הקבוצות הגדולות בליגה. נתניה הצליחה להשאיר גם אותו וגם את אולסק למרות ביקוש גדול וזה הישג לא פחות מרשים מהמקום שנתניה סיימה בו את העונה בשנה שעברה. המגמה בנתניה לשמור על שחקנים ולא להיות קרש קפיצה לחיפה, ת"א או באר שבע, מראה את הרצינות והרצון גם השנה ללכת הכי רחוק שאפשר. חוליית הקישור של נתניה כוללת עוד מספר שחקנים מסקרנים שיוכלו לתרום רבות במצבים של רוטציה ופציעות: גבי קניקובסקי, יניב בריק שהגיע בהשאלה ממכבי חיפה וג'ק רוז'נסקי.

מכבי נתניה, בית"ר ירושלים, עלי מוחמד, אריק סאבו
קרדיט לדף הפייסבוק מנהלת הליגות לכדורגל

התקפה – דיא סבע, דידייה קוגבניה, יונאס מלדה.
ההתקפה של נתניה, כפי שכבר דיברנו, תלויה רבות בכושרו של דיא סבע. אם לבחון לפי משחקי גביע הטוטו, סבע ממשיך את העונה הנוכחית בדיוק כפי שסיים את הקודמת. הוא נראה חד מאוד, לוקח על עצמו הרבה ואחרי שקיבל את סרט הקפטן, הוא גם מביא לידי ביטוי את יכולות המנהיגות שלו. אם סבע יתקרב לכמות השערים של העונה שעברה, נתניה תהיה בצמרת. לידו ישחקו דיידייה קוגבנייה שנראה שלא מוערך כמו שצריך להעריך אותו. הטוגולזי, שנמצא בקבוצה עוד מהליגה הלאומית, הוא שחקן מוכשר מאוד, מהיר וחזק פיזית, אבל יצטרך כמובן לשפר את כמות השערים שלו (בעונה הקודמת כבש 6 שערים).

השחקן השלישי שאמור להיות מצוות לסבע וקוגבנייה הוא השחקן שצפוי השנה לעשות את הפריצה הגדולה. יונאס מלדה, שיחגוג בנובמבר 19, שותף אשתקד רק ב-9 משחקים, אבל בכל פעם שעלה לדשא הראה ניצוצות של שחקן שהעתיד שלו נראה מבטיח מאוד. עם עזיבתו של ערן לוי, והאמונה הגדולה של ברדה ודראפיץ' בשחקן, נראה שהשנה מלדה יקבל את המפתחות להרכב הפותח כבר בהתחלה, ישחק הרבה יותר משחקים, יתרום יותר מספרים, ויראה מה יש לו ברגליים. על הספסל יחכה שובל גוזלן שעדיין לא הצליח לממש את הפוטנציאל עליו דובר לפני מספר שנים כששיחק עוד במכבי חיפה ואולי השנה הדברים יתחברו לו.הימור על מקום בסוף העונה

אם הדברים הטובים שיש למכבי נתניה להציע יצאו לפועל גם השנה הזאת, נתניה תסיים שוב בפלייאוף העליון (מקומות 4-6). שיטת המשחק של דראפיץ' וברדה היא משהו יוצא דופן בכדורגל שלנו ומן הסתם מוציאה מהשחקנים הרבה יותר. במידה וסבע יעזוב או יגלה יכולת פחות טובה מאשתקד, הדבר יכול לגרום לירידה בדירוג של היהלומים.

מכבי נתניה
קרדיט לדף הפייסבוק של FC Maccabi Netanya – מועדון כדורגל מכבי נתניה
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח