Si Senor, Si Senor – ליברקלופ אלופת העולם לקבוצות!

יורגן קלופ הוא הבמאי והתסריטאי, הלב והפנים של הקבוצה, וראוי להגיד אותם בנשימה אחת.

ליברפול1פירמינו
פלמנגו0

משחק מוזר הוא גמר אליפות העולם לקבוצות, או איך שלא קוראים לו.
מצד אחד, מעולם לא צפיתי בטורניר הזה ואני לחלוטין לא מכיר את פלמנגו, חוץ מהשם שלה, ומצד שני אני מרגיש בבית, בזכות כיסאות הפלסטיק הלבנים של כתר שמפוזרים מסביב למגרש ותודות לשופט התיאטרלי שמזכיר לי מדינה מסויימת במזרח התיכון.

אחרי חמש דקות ושתי בעיטות לשמיים של פירמינו וקייטה מאמצע הרחבה אני משוכנע שיש משהו אחר באוויר של קטאר. את התעלומה יפתור לי מאוחר יותר השדר של כאן, בתרומה היחידה שלו לשידור.
עשר דקות לוקח לפלמנגו להתאושש מהפתיחה הסוערת של ליברפול ולהתחיל להחזיק בכדור ולהתיש את האדומים.
המשחק לא מתעלה והברזילאים לא מרגישים אחווה גדולה לאחיהם פירמינו והם מקפידים לכסח אותו בכל הזדמנות. מצד שני גם שחקנינו המצויינים מכסחים מדי פעם בפעם את הצד השני.

 

במשחק המקביל לסטר עולה ליתרון מול סיטי והשדר מעדכן שהפתחים העגולים הם פתחי מיזוג אוויר, מה שפותר לי את התעלומה, כי לדעתי זרימת האוויר מהפתחים זה מה שגורם לכדורים לעלות מעלה מעלה. עכשיו גם ברור לי למה השומרים עומדים עם הפנים לקהל ולפתחי המיזוג.
כמו השומרים, פלמנגו עומדת מצוין על המגרש ויחד עם העצבנות של מאנה, המלחמה המתמשכת שלו עם ראפיניה וחוסר הדיוק של סלאח, אנחנו מקבלים משחק בינוני וחסר הזדמנויות.

סיטי עולה ליתרון ושוב בדקה הראשונה של המחצית השניה, כמו בראשונה, פירמינו מגיע למצב מצוין, אלא שהפעם הוא בועט לקורה. מהר מאוד הסערה האדומה נרגעת שוב וגם פלמנגו מצליחה לבעוט לשער ואפילו מכריחה את אליסון לזנק.

תוך כדי בהייה בשחקני פלמנגו מבלים על הדשא, אני מבין שהזיכרון היחיד שלי מריו-דה ז'ניירו, הוא לא כדורגל, הקרנבל או איצטדיון המראקנה, כי אם הכספת הענקית שנוסעת ברחובות העיר ב"מהיר ועצבני 5" (במאמר מוסגר אציין שלדעתי זה הסרט הטוב בסידרה).

סיטי כובשת שוב ואני מתלבט ביני לבין עצמי אם זה טוב לאדומים או לא. המשחק שלנו מתקדם להארכה, ופה אין התלבטות, זה פשוט רע לאדומים.
המלחמה בין מאנה וראפיניה ממשיכה והקרב המכריע מגיע בזמן פציעות עם הכשלה של מאנה, שבהתחלה היא פנדל וצהוב ובסיום היא כלום ושום דבר, כי מסתבר שגם בקטאר יש VAR.

פנדל כן, פנדל לא
via "liverpool echo" facebook page

 

בהפסקה אני מדלג לגביע שלנו בדיוק כשריף מסיקה ואום אל פאחם מעיפים את מכבי "חבל שהשוער היווני משחק" ת"א מהגביע.
תשע דקות בתוך ההארכה שולח הקפטן כדור עומק נהדר למאנה, שמפרגן לפירמינו כדור לבד מול השוער. בובי מפשפש בזיכרונו, נזכר באלי אוחנה, מגלה שהוא ההיפך מ"מהיר ועצבני", משכיב את השוער ואת הבלם ובועט לרשת. 0-1.

פלמנגו מנסה, מילנר והחבר'ה מושכים זמן, נלחמים ומתאמצים בכל מה שנשאר להם, שומרים על התוצאה ולוקחים גביע.
לא יכולת גבוהה, לא תצוגה מבריקה וממש לא משחק לפנתיאון. משחק יעיל, גול טיפה מאוחר אם כי בזמן, ובונוס כשהפער מלסטר נשאר עשר נקודות.
רק עוד גביע לארון.

אחרי שער הניצחון של פירמינו בזמן פציעות בחצי הגמר, צייץ וירג'יל, si senor, וזה נכון כפליים גם היום.

איזה גול, איזה גוף
via "liverpol fc" facebook page
Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות

  1. מה עם הפציעה של אוקס? שום התייחסות?

  2. אני בנאדם מוזר, באמת שזה תואר לא חשוב אבל בכל פתאום צפיתי במשחקים בטורניר הזה והזכיה שימחה אותי. אולי כי לזכות בדברים מתרגל אותך להמשך הזכיות היותר חשובות ובונה מנטליות מנצחת. ובכל זאת , אם הפציעה של אוקס קשה יחסית אז יתכן והטורניר יותר הזיק. למרות שהוא לא הכי חשוב אבל בתקופה הזו של השנה אתה חייב שחקנים שיעשו סבב רוטציה ואוקס הוא מחליף ראשון וכמו שנאמר מעלי, יש פצועים אחרים (הו, פאביניו. מקווה שתחזור רענן וישר לכושר משחק) .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח