5 נקודות על המשחק של מכבי תל אביב – אחת לכל גול שנפסל, ואחד למשחק הבא

5 נקודות על המשחק של מכבי, אחת לכל גול שנפסל, ואחד למשחק הבא

1. אדוני השופט – לפני כשנה, במונדיאל הקודם, נכנס לחיינו ה-VAR. איזו המצאה נהדרת. סוף סוף יהיה צדק בכדורגל חשבתי לעצמי ששמעתי על הרעיון המבריק של FIFA. השופט יוכל ללכת לראות את המהלך בטלוויזיה ולקבל החלטה. בפועל, היום, השופט לא הלך אפילו פעם אחת לVAR, הוא פסל 4 שערים מבלי לראות אותם בטלוויזיה. הוא החליט שהוא סומך על שופטי המסך (זה השם שנתנו לזה בעברית?) ופשוט ביטל ארבעה שערים, אחד מהם, של איילון אלמוג, היה לדעתי חוקי.

שופט שהולך לVAR (מתוך הפייסבוק של ההתאחדות לכדורגל בישראל)
שופט שכן הולך ל-VAR (מתוך הפייסבוק של ההתאחדות לכדורגל בישראל)

 

2. חינוך רק כשנח – השבוע עלה דני עמוס לכותרות כשהתלונן שאיסמעיל ריאן קרא לעברו הערה הומופובית. במשחק הוא הגדיל ועשה שהסתובב והראה את כעסו לעבר אוהדי נתניה כשקיללו את איתי שכטר באותה קללה. כל הכבוד לדני עמוס, באמת צריך לגנות הומופוביה בכדורגל בפרט ובעולם בכלל. אבל דני, מה עם חינוך לספורטיביות? להוגנות? דני עמוס בזבז היום כ-5 דקות לבדו במחצית השניה! חמש דקות שלמות!

אתם יכולים לצקצק עד מחר ולהגיד שבכל העולם עושים את זה, זה טיעון נחמד ויפה, אבל לא נכון. בעולם לא מבזבזים ככה זמן. בשיא הקרקס, דני עמוס פשוט התיישב על הדשא, לצופי התקציר, אתם קוראים נכון, הוא פשוט התיישב על הדשא, ממש כמו שאתם מדמיינים את זה, מצורפת גם תמונה למי שלא מאמין. אז דני, כל הכבוד לך על הניסיון לחנך את העם בישראל, אבל בוא תנסה בפעמים הבאות להתנהג גם כספורטאי ולא כשחקן תאטרון.

דני עמוס - מה עם חינוך לספורטיביות?
דני עמוס – מה עם חינוך לספורטיביות?

 

3. כדורגל משחקים 90 דקות? – בעבר זאת הייתה אימרה, עם סימן קריאה, אבל היום בישראל, צריך לשים סימן שאלה גדול ליד המשפט הזה.
בכל המשחקים האחרונים בהם שיחקו אחת מארבעת הקבוצות הגדולות (מכבי, ביתר, חיפה וב“ש) נגד קבוצה קטנה, אם התוצאה הייתה תיקו בחצי השני של המחצית השניה, המשחק מת. מתוך 22 דקות שצריך לשחק, שוחקו במקרה הטוב רבע שעה, כן כן, כולל ”תוספת זמן“.

במשחק אתמול השופט הוסיף 3 דק‘ במחצית הראשונה (אחרי 3 אירועי VAR וכמה הצגות של נתניה) והוסיף רק 5 דק‘ במחצית השניה שכאמור רק דני עמוס בזבז את חמש הדקות האלה. אבל עזבו את זה, מתוך 5 הדק‘ שהוסיף השופט, שיחקו אולי, דקה וחצי. הדבר הזה חזר גם במשחק של חיפה נגד אשדוד.

אם לא הבנתם את זה עד עכשיו, זה הדבר המסוכן ביותר שקורה בכדורגל בישראל, זה בעצם מתן תגמול למבזבזי הזמן. זה מעודד קבוצות לבזבז זמן, כי גם ככה השופט לא יוסיף יותר ממה שכבר הוסיף כדי לצאת מידי חובה. זה הופך את בזבוז הזמן לאסטרטגיה וטקטיקה של קבוצות. תשאלו את אבוקסיס.

האם זה קורה כי השופט עייף? האם זה קורה כי השופט פוחד? אני לא יודע את התשובה, אבל אני יודע שצריך למצוא פתרון לבעיה. 

 

4. דור העתיד כבר כאן – חברים, היום ראינו את אחד משחקני העתיד של ישראל, איילון אלמוג. משחק מצוין שלו, גול חוקי שנפסל ומהלכים שפשוט כיף לראות. הדבר הבולט ביותר באיילון זה השקט שלו במשחק והיכולת המופלאה לעצור קדימה ולצאת קדימה. אני מקווה שאיביץ פשוט יתן לו לשחק ולהתפוצץ במגרש.

דור העתיד של מכבי (מתוך עמוד של מנהלת הליגות בכדורגל בפייסבוק)
דור העתיד של מכבי (מתוך הפייסבוק של מנהלת הליגות בכדורגל)

5. מיגל ויט… – בשנים האחרונות הייתה הסכמה בקרב כל הפרשנים וגם רב האוהדים בארץ, שחשבו (ובצדק, לדעתי) שמיגל ויטור הוא הבלם הכי טוב שנראה בישראל, אבל בסיבוב הזה, הושלם המהפך. הבלם הכי טוב שהגיע לישראל נמצא אצלנו וקוראים לו ז‘איר אמאדור.

אמנם הוא לא רצה להישאר בקבוצה ונראה ללא חשק במשחקים הראשונים, אבל מאז שהשלים עם השארתו במועדון הוא פשוט מבריק. הוא בנוי מצוין, קשה להזיז אותו, הוא בריכוז תמידי וכמעט ולא טועה. שרק ימשיך כך, יחד עם טיבי, ומי בדיוק יבקיע נגדנו?

Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות

  1. כמה בכיינות בפוסט אחד.. אבל זה לא מפליא אותי.. זה מה שנקרא מכביזם טהור..

  2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    הפתרון לבזבוזי הזמן הוא לתת לשופטי המסך לעשות חישוב בדקה האחרונה של כל מחצית ולהורות לשופט להוסיף בדיוק את הדקות שבוזבזו. פשוט בלי שיקול דעת של השופט, או ששופטי המסך הם אלו שיתפעלו את השעון ויעצרו אותו כל פעם, כמו המזכירות במשחקי כדורסל, אפשר לקבוע שהעצירה תהיה רק אחרי 30 שניות של הפסקת משחק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח