1+1 = יהלום

הקבוצה הכי מרעננת בליגה הנחילה לקבוצה הכי מפתיעה העונה הפסד ראשון העונה. לנצח במחזור העשירי של העונה את הקבוצה במקום הראשון, שעוד לא הפסידה יש לציין, זה לא דבר של מה בכך.

Spanish League - טיק טיק

זה לא מקרי שנתניה היא זו שניצחה במשחק העונה. משחק העונה לפחות לכרגע. אמנם אני לא מאלה שמכתירים קבוצות במחזור העשירי, אך שתי הקבוצות הללו עושות דברים לא רגילים העונה. הפועל חיפה שיפרה את המשחק הקיים שלה פלאים, אך מכבי נתניה המציאה עצמה מחדש בלאומית. נתניה של העונה מציגה כדורגל חלק, יצירתי, ואפילו קלאסי באיזשהו מובן. כמה סימבולי שהמערך שעובד הכי טוב לקבוצה מעיר היהלומים הוא מערך היהלום. איזון זה שם המשחק ולשם גם נתניה מכוונת. ניתן לראות שברוב המקומות נתניה כבר הצליחה למצוא את האיזון ואפילו בין שני המאמנים שלה, ברעיון יצירתי ביותר בו כל אחד מקבל לאמן מחצית, הצליחה הקבוצה למצוא את הדרך הנכונה.

נתניה העונה בנויה על רעיון הצמדים שמשלימים אחד את השני, דראפיץ וברדה בעמדת המאמן, ערן לוי ודיא סבע על תקן המנהיג והכוכב, ועל הדרך נראים כמו החברים הכי טובים. ואחד, עלי מוחמד שנראה בעצמו כצמד שחקנים, עלי מוחמד ההגנתי ועלי מוחמד ההתקפי. הוא הגיע לקבוצה בקיץ שעבר כחלק מהניסיון לבנות קבוצה שתצליח לעלות חזרה לליגת העל. ואיזה בינגו! המחלץ הטוב בליגה, שחקן שמוציא התקפות, וגם יכולת בעיטה לא רעה בכלל. אם נתניה לא תצליח להחזיק את הקצב הגבוה הזה עד ינואר, אני בספק אם היא תצליח לשמור את מוחמד אצלה גם אחרי חלון ההעברות.

תחפשו בלאומית
מוחמד. הכי איכותי בליגה
Credit to "FC Maccabi Netanya"

לא בכדי האצטדיון בנתניה כמעט היה מלא, שתי הקבוצות משחקות כדורגל יפה לעין, כדורים (מדויקים!) על 40 מטר, עקבים, בעיטות למסגרת מחוץ לרחבה, הרמות עם הפאלש. אמנם המשחק היה בשליטה די מוחלטת של נתניה, אך הפועל חיפה גם היא שופעת העונה באיכויות האלו, והחלק הקדמי שלה העונה מהמוכשרים ביותר בליגה הצנועה שלנו.

ואם מדברים על איכות, איך אפשר שלא להזכיר את ערן לוי. השחקן שעשה את קפיצת המדרגה המיוחדת ביותר שאני זכיתי לראות בכדורגל שלנו. מאותו ילד על הספסל של מכבי חיפה נגד מנצ'סטר יונייטד הגדולה, דרך ירידה גדולה ואי מימוש הפוטנציאל, התדרדר לוי לקבוצות הקטנות של ליגת העל וגם בהן לא הצליח במיוחד. אמנם בהפועל חיפה נחל הצלחה יחסית, אך לטעמי את קפיצת המדרגה האמיתית עשה רק לאחרונה כשחזר לקדנציה השנייה במכבי נתניה (אם אפשר בכלל לקרוא ל2 ההופעות ב2006 קדנציה). הוא הוכיח את עצמו שוב ושוב כמנהיג הקבוצה תוך הצגת המספרים הטובים ביותר שסיפק בקריירה.

לא הרבה שרידים נשארו בקבוצה מהפעם הקודמת בה הייתה בליגת העל (עונת 15/16, לא לפני הרבה זמן), אך נראה כי היו מי שלמדו מטעויות הפעם הקודמת. סביב ערן לוי ודיא סבע המצוינים, בנו בנתניה קבוצה שלא רק תצליח לעלות מהלאומית חזרה לליגת העל אלא גם תוכל לשרוד בה בכבוד. הקבוצה כאמור הצליחה יותר מהמצופה והפכה לאחת מההפתעות הנעימות ביותר בליגת העל.

דיא סבע
קרדיט לדף הפייסבוק מנהלת הליגות לכדורגל

מעניין לראות שבשתי הקבוצות יש חלוץ לגיטימי בליגת העל שלא הצליח יתר על המידה במכבי תל אביב והגיע אליהן וכל אחת התייחסה אליו שונה. ברק בדש בנתניה הוא שחקן משלים, שלישי לדיא סבע ואלחסן קייטה. אצל הפועל חיפה הסיפור שונה, עדן בן בסט הפך לכוכב הקבוצה עוד לפני שעלה לשחק משחק אחד, אוהדי הקבוצה זכרו לו את עונת 07/08 בה הגיע כמושאל ממכבי חיפה והבקיע 13 שערים.

יש לזכור שאנחנו רק במחזור העשירי, ושתי הקבוצות הללו הפתעה נעימה, אך למרות פתיחת עונה טובה ככל שתהיה, חובת ההוכחה היא על שתיהן. על הפועל חיפה להראות כי ההפסד הראשון שלה העונה הוא רק מכה קטנה בגלגלים. המשחק הבא שלה הוא משוכה לא קלה בכלל בדמות מכבי תל אביב הלא צפויה. לעומת זאת, מכבי נתניה מקבלת את מכבי חיפה במחזור הבא, משחק שלפי פתיחת העונה, נתניה מגיעה אליו כפייבוריטית המוחלטת.

הפועל חיפה מול מכבי תל אביב, מכבי נתניה מול מכבי חיפה, קבוצה משתפרת מול קבוצה מתדרדרת, יהיה מעניין לראות מה יקרה. בכל מקרה, הפגרה הגיעה אל שתיהן בזמן, להפועל חיפה בשביל העבודה המנטלית לאחר ההפסד, ולמכבי נתניה בכדי שלא תרגיש שהיא יכולה לנוח על זרי הדפנה.

עדן בן בסט
Credit to "Eden Ben Basat" Facebook page
Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח