ריו 2016 – המתחרים הישראלים בג'ודו

שירה ראשוני  יום שבת 16:00 עד 48 ק"ג

ראשוני תתחיל את הופעת משלחת הג'ודו בריו, כשתתחרה בסיבוב הראשון נגד מארינה צ'רניאק האוקראינית. המאזן ביניהן הוא 1-1, כשנצחונה של ראשוני היה ב2015, ארבע שנים לאחר הפסדה. ראשוני מדורגת 20 בעולם, בעוד האוקראינית נמצאת חמישה מקומות מעליה. אם תצליח לעבור את האוקראינית, תפגוש את צ'רנוביצ'קי ההונגרייה שמדורגת במקום השביעי, ושתדלג על הסיבוב הראשון. ההונגרייה היא מדליסטית הכסף מאליפות אירופה האחרונה, ומדליסטית הארד מהמשחקים בלונדון, ככל הנראה שם תסתיים החוויה האולימפית של ראשוני, הלוואי שלא.

גילי כהן יום ראשון 16:00 עד 52 ק"ג

הדרך של כהן אל רבע הגמר תהיה סוגה בשושנים, היא קיבלה פרי פס בשלב הראשון, ובשלב השני היא אמורה לפגוש את המנצחת בקרב בין לג'נטיל ממאורציוס ופהדי מערב הסעודית, הסעודית ככל הנראה לא תופיע אם תנצח בסיבוב הראשון, לא שהיא הייתה אמורה להפריע לכהן, וגם לג'נטיל לא מסתמנת כמשוכה גבוהה מדי. ברבע הגמר עם זאת, כהן תפגוש את אחת הספורטאיות המדוברות בג'ודו ובספורט בכלל, קלמנדי הקוסוברית, שתייצג את קוסובו, מדינה שמופיעה בפעם הראשונה במשחקים האולימפיים. קלמדי היא לא רק סיפור מרגש, היא גם אחת הפייבוריטיות לזהב, לאחר שזכתה באליפות העולם ב2013 ובשתי אליפויות אירופה ב2014 ו2016. כהן תתקשה לעבור את הקוסוברית, אך לפחות תזכה להיכנס לבית הניחומים, משם ביום טוב תוכל להשיג את מדליית הארד.

גולן פולק יום ראשון 16:00 עד 66 ק"ג

גם גולן פולק,שביעי בדירוג, זכה בהגרלה נוחה מאוד בשני הקרבות הראשונים. כמו גילי כהן, יזכה פולק לדלג על הסיבוב הראשון, שבקרב השני הוא יפגוש את פונזה מתיוס מזמביה, הזמבזי מדורג במקום ה117 בעולם, ומובן שלא אמור להוות מכשול מיוחד לפולק. אך כיוון שהגברים נלחמים סיבוב יותר מהנשים, פולק ייאלץ לנצח עוד קרב כדי להגיע לרבע הגמר. בסיבוב השלישי הוא יפגוש את המנצח בין הגאורגי מרגוולאשווילי לסלובני גומבוק. הגאורגי בן 22, שזכה באליפות אירופה האחרונה ומדורג עשירי, במפגש היחיד ביניהם לפני שנתיים ניצח פולק. הסלובני בן 21, מדורג 18 בעולם וטרם נלחם נגד פולק. אם יעבור אותם, יגיע לרבע הגמר, שם הוא צפוי לפגוש את מיכאיל הרוסי, משוכה גבוהה  אך גולן ניצח בכל שלושת המפגשים ביניהם.

שגיא מוקי יום שני 16:00 עד 73 ק"ג

שגיא מוקי, שביעי בדירוג, קיבל גם הוא פרי פס בסיבוב הראשון, בשני הוא יפגוש בסלובני דראקסיץ', שמוביל בדו קרב ביניהם 3-1. בהתחשב במצבו הגופני הלא ברור של מוקי, יהיה לו קשה מאוד לעבור את הסלובני, שמדורג 14. במידה ויצלח את הקרב הראשון, יעלה מוקי ככל הנראה נגד הגרמני וונטקה,18 בדירוג, שהפסיד לישראלי בקרב היחיד ביניהם, דווקא הקרב הזה מסתמן כקל יותר, ואם מוקי ייכנס טוב לתחרות ויצליח להדיח את הסלובני, אפשר כבר לראות את רבע הגמר. שם יחכה לו, כך סביר להניח, אודבאיאר המונגולי, מדורג 10, שעשה מספר תוצאות טובות השנה, כמו כסף בגרנד פרי בטיביליסי, וארד באליפות אסיה. מוקי והמונגולי טרם נפגשו, וצפוי להיות קרב קשה.

ירדן ג'רבי יום שלישי 16:00 עד 63 ק"ג

ירדן ג'רבי, מקום חמישי בדירוג, תדלג על הסיבוב הראשון, כאשר כבר בסיבוב השני מחכה לה משוכה מאוד גבוהה בדמותה של אספינוזה הקובנית. אספינוזה אולי מדורגת במקום ה16 בעולם, אך מובילה 3-1 על ירדן בדו קרב האישי ביניהן, כשהשנה כל אחת ניצחה פעם אחת.  אם תעבור את הקובנית, תפגוש ג'רבי ברבע הגמר את הגרמניה טראג'דוס, שמדורגת מקום אחד מעליה בדירוג העולמי. הגרמניה, שנולדה בכלל בפולין, היא אלופת אירופה מ2015, והמאזן שלה נגד ג'רבי הוא 2-4 לטובת הישראלית, אך בשני הקרבות האחרונים, ידה של הגרמניה הייתה על העליונה. אם ירדן מכוונת לגמר, לא הלוחמות האלה, הן אלה שצריכות לעצור אותה.

לינדה בולדר  יום רביעי 16:00 עד 70 ק"ג

לינדה בולדר, מדורגת 11, תפגוש בסיבוב הראשון ספורטאית ממשלחת הפליטים (משלחת שמתקיימת בפעם הראשונה בתולדות המשחקים), יולאנדה מאביקה מהרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, עברה לחיות בברזיל ותייצג את הדגל האולימפי במשחקים בריו. מעבר לפיקנטריה, בולדר לא אמורה להתקשות נגד הקונגולזית. בסיבוב השני מחכה ללינדה משוכה קשה מאוד, קים סונגיונג הדרום-קוריאנית, שישית בעולם ומדליסטית הארד מאליפות העולם 2013. מאז הפכה בולדר לישראלית, נפגשו השתיים רק פעם אחת, ב2015, והישראלית ניצחה. אם תצליח לדלג מעל סונגיונג, תפגוש ככל הנראה את אמאן הצרפתייה, מקום שלישי בעולם ופעמיים אלופת עולם, בולדר כנראה תפסיד לאמאן, אבל תפנה לבית הניחומים.

אורי ששון יום שישי 16:00 מעל 100 ק"ג

אורי ששון, חמישי בדירוג, יפגוש לקרב פיקנטי את המצרי אל-שאהבי, 25 בעולם. בניגוד לשאר מדינות ערב, המצרים נוטים להופיע נגד ישראלים וכאן לא אמור לקרות אחרת. אל-שאהבי בן 34, ושיאו כבר מאחוריו, הוא זכה במדליית הארד באליפות העולם ב2010, ומאז לא הבריק יתר על המידה. בשלב הבא אמור ששון לפגוש את הפולני סרנקי, 23 בעולם, שכמו המצרי, מעולם לא נפגש עם ששון, אבל לא אמור להוות בעיה גדולה מדי למדליסט הכסף משתי אליפויות אירופה האחרונות. בניגוד לשאר משקלי הגברים, המשקל הפתוח כולל פחות משתתפים, ויהיה בו סיבוב אחד פחות (בדומה לתחרות הנשים), כלומר, אם ששון ינצח בשני הקרבות הראשונים, יגיע אל הרבע גמר. ברבע הגמר צפוי ששון לפגוש את מייר ההולנדי, שמדורג שלישי בעולם, אך הפסיד לששון בחמישה מתוך ששת מפגשיהם, כולל שלוש פעמים השנה. כשמסתכלים על תוצאות ההגרלה, נדמה שלששון יש את הסיכויים הטובים ביותר למדליה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח