קבוצה קטנה

הגיע הזמן לשים את הקלפים על השולחן. הפועל תל אביב של השנים האחרונות היא קבוצה קטנה. קבוצת כדורגל עם שחקנים בינוניים, מאמנים מדרג ב' ואפילו אחד שצריך לחשוב על שינוי מקצוע ולחזור לפרשן, וגם את זה הוא לא חייב. שיעשה לכולנו טובה וימצא משהו אחר לעשות עם הידע שלו בכדורגל.

אתר הזווית בחסות טיק טיק

לאורך השנים האחרונות, לפחות עד לימים האחרונים, כל הגורמים בהפועל תל אביב התייחסו למועדון כאימפריה בכדורגל הישראלי. פה הייתה הטעות שלהם. מועדון הכדורגל הפועל תל אביב הוא אכן אימפריה, אבל נמצא בשנים רעות וצריך להתנהל כמו קבוצה קטנה, גם בצד הניהולי ובעיקר על המגרש. אם הפועל תל אביב הייתה מתנהלת כמו קבוצה קטנה, היא הייתה מצליחה לצבור יותר נקודות בעונת ההישרדות, במקום לנסות לשחק "כדורגל יפה" כמו שהקהל שלה רוצה.

ואז הגיע קובי רפואה. ביומיים וחצי במועדון, קובי רפואה הבין את מה שאף אחד אחר לא הבין במשך שנים בהפועל תל אביב – כל עוד המצב הכלכלי מוטל בספק, ואין שום ביטחון תקציבי לעונה הקרובה, שלא לדבר על החודש הקרוב, אי אפשר לבנות קבוצה רצה. קבוצה שכל שנה מחליפה את הסגל שלה לא יכולה להיות קבוצה טובה, ובטח שלא להציג את הכדורגל שההנהלה והאוהדים מצפים שתציג. קבוצה כזאת לא מסוגלת להגיע להישגים.

קרדיט לתמונה- הפועל ארקיע תל אביב (האתר הרשמי)

אז מה עשה קובי רפואה? ניסה להעלות את המוטיבציה, ההקרבה והלחימה של השחקנים שלו על המגרש, בתקווה שבנס כלשהו הוא לא יפסיד לקבוצה הטובה בליגה, הפועל כפר סבא. זה אכן קרה. גול עצמי בדקה הראשונה של המשחק לא שינה את תוכנית המשחק של רפואה, רק הקצין אותה. במקום לשחק על תיקו ולהעביר את הזמן, שחקני הפועל תל אביב ניסו לשמור על יתרון השער בכל דרך אפשרית. בפעם הראשונה מזה שנים, שוער של הפועל תל אביב מתעסק בבדיקת כדורים וסימוני ידיים כדי לבזבז עוד חמש שניות על השעון. מביך? כלהאמצעים כשרים כדי לעלות ליגה.

כמו כל קבוצה קטנה, הפועל תל אביב נעזרה גם בהרבה מזל כדי להביא את 3 הנקודות הקריטיות הביתה. פדידה וזיקרי הרבו להחמיץ בצד הירוק, ופיטר נוורה התעסק כל המשחק בבלם הפועל תל אביב ברונו סוארז במקום לנסות להבקיע. דקות לסיום הפועל תל אביב כמעט הצליחה לעקוץ את השני, אך עדן הרשקוביץ התרגש מידי מהמצב שקיבל ואור אוסטוינד בעט את הריבאונד לקורה ברשלנות.

קרדיט לתמונה – דף הפייסבוק "לאה קטמין"

מה הלאה? לקובי רפואה יש כמה שבועות של פגרת שזרוע כדי ללמוד את השחקנים שלו, להרכיב מערך שמתאים לקבוצה שצריכה לדרוס את רוב הקבוצות בליגה, ולדעת לקחת את הנקודות הקשות מול המתמודדות על העלייה. לא צריך להוסיף עוד מילים על מסאיי דגו המעולה, שעוד יגיע לקבוצות הגדולות בכדורגל הישראלי. הוא הפך את הפועל כפר סבא לקבוצה הטובה בלאומית והפועל תל אביב צריכה להיות זו שתצטרף איתה לליגת העל מהמקום השני.

כדי לעשות את זה, קובי רפואה צריך להוריד את האגו של השחקנים ולגרום להם להבין שהדרך לליגת העל ארוכה ומלאה במכשולים. הם צריכים לשחק עם משמעת טקטית לפי ההוראות שלו, גם אם זה לא השואו שהקהל האדום דורש. גם הקהל האדום, שהסביר אתמול לשחקנים מה צריך כדי להצליח במשימה (ביצים, לב ונשמה) צריך להפנים, הפועל תל אביב היא קבוצה קטנה, אבל מועדון גדול.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח