פצעי בגרות

פגרת השזרוע היא דבר נורא.
היא כל כך ארוכה שאני די בטוח שבסוף הפגרה יובל אשכנזי, דולב חזיזה וירדן שועה יסעו למגרש בשכונת התקווה מתוך הרגל, שלום אדרי יחזור לטירה וניר קלינגר, במקום לנסוע לוולפסון, יפתח את הבוקר עם קפה ועיתון בו יחפש בדקדקנות אחרי ידיעה על קבוצה שמעוניינת בו.

אני לא נכנס לשיקולי בריאות הדשא וכנראה שאין מנוס מהפגרה הארוכה, אבל אם בכל זאת ננסה לדלות ממנה באופן מלאכותי וגס איזשהו יתרון, אז הרי זה הצ'אנס לחשבון נפש.

דשא סינטטי
Credit to Flicker.com

כשבבית"ר ירושלים ירגעו מההפסד למכבי חיפה והאווירה אתמול בסמי עופר ויסתכלו בצורה בהירה על המשחק, עד כמה שהמשקפיים הביתריות מאפשרות להסתכל בצורה הזאת על דברים, הם יראו את מכבי חיפה של העונה ויבינו: מכבי חיפה של עונת 2019/20 זה מה שבית"ר ירושלים רוצה לעשות כשהיא תהיה גדולה.

אז נכון, כולנו חכמים בדיעבד. ייתכן שעם ניהול משחק טוב יותר ובעיטה של שלומי אזולאי 50 ס"מ ימינה באיזור הדקה ה-65 בית"ר כלל לא הייתה מפסידה, אבל זה לא באמת משנה. לא ככה צריכה להיות ההסתכלות של המועדון על העונה הזאת. כמו שארבעה ניצחונות ללא ספיגה, מרשימים ככל שיהיו, לא מבשרים על בוא האביב, כך גם הפסד מבאס לרעננה או הפסד בחיפה תוך כדי התבטלות מוחלטת בחצי השני הם לא סיבה לשלוף כיסאות כתר מהמחסן ולבנות סוכת אבלים.

בית"ר צריכה להסתכל על ההפסד למכבי חיפה לא כהפסד במשחק עונה ליריבה ישירה, אלא כנס: היריבה שמולה היא עדות חיה לכך שיש חיים אחרי המוות. יש חיים אחרי גיא לוזון ועונות של רכש כושל.

רוני לוי, ביתר ירושלים
קרדיט לדף הפייסבוק של בית"ר ירושלים

במקום חתירה לתוצאות מיידיות, עדיף לבית"ר להתמקד ביצירת בסיס שעליו אפשר יהיה לבנות בשנה הבאה קבוצה שתוכל באמת להיאבק בצמרת הגבוהה. העונה זה עוד מוקדם. המועדון עוד מלקק את הפצעים מהעונה הנוראית שעברה עליו בשנה שעברה והוא עוד לא בשל להתחרות עם מכבי חיפה, הפועל באר שבע ומכבי תל אביב, שכל שער שהיא סופגת בשנה האחרונה צריך לפתוח את מהדורות החדשות ברחבי העולם.

ההרכב במשחקו הראשון של מרקו בלבול כמאמן מכבי חיפה:
גיא חיימוב, עופרי ארד, ארנסט מאבוקה, עיאד חבשי, רמי גרשון, רז מאיר (סאן מנחם, 81), נטע לביא, ג'ורג' מנדג'ק, סינטיהו סלליך, ניקיטה רוקאביצה (אופיר מזרחי, 85), שון וייסמן (שלומי אזולאי, 64).

בית"ר של העונה יותר מוכשרת מההרכב הזה, שעם כמה שינויים קוסמטיים הפך מקבוצת פלייאוף תחתון למועמדת רצינית לאתגר את מכבי תל אביב.
יש חיים אחרי המוות, השאלה אם בית"ר ירושלים תצליח להילחם בהרגל שלה להרוג את עצמה.

מרקו בלבול, מכבי חיפה
קרדיט לדף הפייסבוק של מכבי חיפה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח