משהו מיוחד

במהלך השבוע, כשהמגעים לקראת חתימת חוזה הטאלנט שלי עם "הזווית" התחממו, התחלתי לחשוב מה אני כותב בפוסט הראשון שלי.
חשבתי לספר על תחילת המסע של ליברפול לאליפות בניצחון על סטוק, ואולי לכתוב מכתב אישי לאייל ברקוביץ, שאמור לנהל ולהוביל את הפועל ראשון לציון שלי בעשור הקרוב.

ביום שלישי בערב, שורך נעליים לקראת אימון ריצה קצר, ראיתי בערוץ 2 כתבה על "ספיישל אולימפיקס". משהו התחיל לדגדג אצלי. במהלך הריצה כשקצת היה לי קשה, הדגדוג החמיר וכשבאוזניות התנגן לו "איקרוס", הצעיר מהמיתולוגיה היוונית שרצה כל כך לעוף, ידעתי שאני כותב על הספיישל אולימפיקס.

מדובר בארגון הדוגל במוטו פשוט: כל אחד יכול.

ארגון שדוגל בכך שדרך אימוני ספורט והשתתפות בתחרויות, אנשים עם לקות שכלית יכולים לקדם את עצמם ולשפר את יכולותיהם, ומאחר שבספורט כולם שווים, זה מאפשר לאוכלוסיה ה"רגילה" לקבל אותם כשווים לצידה. הארגון משלב תלמידים מבתי ספר רגילים בפעילויותיו ובכך חושף אותם לקבלת ה"שונה" מהם. הפעילות פתוחה לכל אדם מעל גיל 8 עם לקות שכלית ללא הבדל במגבלותיו והתחרויות הינן בהתאם לרמת המשתתף ולא ללקות שלו. העיסוק בספורט מעלה את הבטחון העצמי של המשתתפים ומשפר את הדימוי שלהם בעיני עצמם, משפחתם והקהילה בה הם חיים.

הארגון נוסד לפני למעלה מ- 50 שנה בארה"ב ע"י אחותו של נשיא ארה"ב, ג'ון קנדי, ומדי 4 שנים הוא מקיים מעין אולימפיאדה בהשתתפות אלפי ספורטאים. בארגון חברים מעל 4.5 מיליון ספורטאים ב- 170 מדינות, ובישראל פעילים כ- 4000 ספורטאים ועוד הרבה מתנדבים.

אני מוכרח להגיד שכשאני צופה בטלוויזיה בתחרויות מסוג זה, אני מתרגש הרבה יותר מכל תחרות ספורט רגילה אחרת. חבל שלא משדרים אותן יותר, אבל בטוח שמהיום אני אחפש אותן יותר בעצמי ברחבי הרשת. הקלישאה שאומרת שזה מכניס קצת פרופורציה לחיים היא כל כך נכונה כאן, שהייתי חייב להשתמש בה, ובאמת שאין צורך להוסיף מילה.

אבל מילה טובה בכל זאת מגיעה לראש הממשלה שהתפנה לקבל את ספורטאי המשלחת ולתת להם כבוד ופרסום, למרות שלא מדובר במחוללי רייטינג מהסוג החביב עליו. מה שמגיע, מגיע.

השיר שהתנגן אצלי אחרון בריצה היה שיר האוהדים האולטימטיבי

"you'll never walk alone"  של אוהדי ליברפול, שאומר בתרגום חופשי : לך זקוף בסערה / אל תפחד מהחשיכה / כי בסוף כל סופה / מחכה התקווה …

הספיישל אולימפיקס בהחלט נותנים תקווה, והם בהחלט משהו מיוחד.

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח