מכתב למסי

אהל'ן מסי, מה איתך יא גבר, טודו ביין? איך החיים שם בקאמפ-נואו? חי לך את החלום הספרדי בהתגלמותו. נשים רוצות אותך, ילדים סינים רוצים להיות כמוך, אתה על גג העולם.

אבל תקשיב לי שנייה אחי, תהיה איתי רגע, אונו מומנטו פור-פאבור. נכון, אתה השחקן הכי טוב בעולם. מה לא אמרו עליך: הגדול מכולם, אלוהים, שחקן של פעם במאה שנה, ההוא שעקף את פלה ומראדונה ועוד סופרלטיבים רבים. אתה חותך הגנות כאילו היו אסאדו רך כחמאה, חולף על פני בלמים הלומים משל היו עוברי אורח במוזיאון גאודי, מוסר כדורי אמן שרק לאונרדו דה-וינצ'י היה יכול לתכנן וכובש שערים כאילו בשער עומדת לה ציפי שביט על קוק. אתה לא באמת רואה את רונאלדו, למרות שגם הוא בין הגדולים שידע המשחק, אבל ביננו אתה משאיר לו עשן.

מסי
Credit to "FC Barcelona" Twitter

מגיל בר מצווה בערך אתה משחק בברצלונה, אחת מהקבוצות האימתניות ביבשת. הצעדת את הקבוצה לכל תואר אפשרי כמה וכמה פעמים: 8 אליפויות, 4 גביעים, 4 גביעי אלופות, 7 סופר קאפ ספרדי, 3 סופר קאפ אירופי, 3 אליפויות. גם בזירה האישית שברת כל שיא אפשרי כשבאתרי הספורט השונים כבר איבדו את זה לגמרי, עם כותרות בסגנון "מסי שובר עוד שיא: השחקן שהבקיע הכי הרבה שערים עם הישבן ב-15 הדקות האחרונות של המשחק". העניין הוא שאתה אמיגו כבר מיצית את עצמך בברסה. לאן יש לך לשאוף? לאלו תארים עוד תגיע? תבקיע חמישייה על הראש של אוסאסונה? תבשל עם כל איבר בגוף מול גרנאדה? מספיק, אתה חייב לעבור הלאה לתחנה הבאה.

שני דברים מפרידים בינך ליאו לבין הכתרתך כגדול מכולם בתולדות המשחק. הראשון הוא להביא גביע עולם, וכשאני אומר להביא גביע עולם זה אומר להביא גביע עולם. כמו שפלה הביא, כמו שמארדונה הביא, כמו שזידאן הביא, כמו שרונאלדו השמן הביא. המכובדים הללו הביאו גביע עולם שהשם שלהם חתום עליו, הם סחבו את המדינה על כתפיהם ובלעדיהם די ברור שהנבחרת לא הייתה זוכה בתואר הנכסף. שלא תטעה, גם אם היית מנצח את גרמניה בגמר 2014 זה עדיין לא היה גביע שהבאת, אתה צריך להיות פקטור משמעותי הרבה יותר לאורך כל הטורניר, ולך יש עוד טורניר אחד לעשות את זה.

אבל הדבר השני והיותר משמעותי שצריך לקרות כדי שאתה תעבור את מראדונה הוא שתיקח קבוצה שלא נמצאת בטופ ותצעיד אותה לגבהים חדשים שטרם נראו אצלה. קח את מילאן ותצעיד אותה לאליפות אחרי שנים של יובש, קח את ארסנל תביא לה סוף סוף את ליגת האלופות, קח את נאפולי ותעשה מה שדייגו עשה, תראה לנו שזוקקת מחומר אחר. לא אמרתי לך לעבור לווסט ברומיץ' או טולוז, אבל באמאש'ך אל תסיים את הסיפור בברסה, או גרוע מכך, בסין, קטאר או MLS. מגיע לך להיות הגדול מכולם, אבל אם תישאר בקבוצה שמאכילה אותך מגיל 13 הורמוני גדילה בכפית של זהב, בעיניי ובעיניי רבים אתה תיחשב כאחד השחקנים הגדולים שבעטו בכדור, אבל גם כפחדן שהלך על בטוח ולא יצא ולו לרגע מאיזור הנוחות שלו.

Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח