ירוקה מבושה

השחקנים בירוק ביזו את המועדון, את הסמל ובעיקר את האוהדים
הדורסנות של מכבי ת"א הייתה קטלנית, אך באה מאוחר מידי.

נכון שההרכב היה חסר ומכבי חיפה שמרה כוחות לגמר הגביע, אבל אף הרכב לא יכול להרשות לעצמו להראות כך, להתפרק כך ועוד לפני גמר הגביע. זה פשוט בזיון של הירוקים. הנהלת מכבי חיפה צריכה לנהוג ביד קשה עם השחקנים, אולי זה יעזור להם להגיע מוכנים לגביע ולא יראו כמו שהם נראו אמש. לא מגיע לקהל הירוק לראות את התצוגה המבישה הזאת של שחקני מכבי חיפה, ששוב נתנה לנו תזכורת לאיך היא נראתה ברוב העונה המאכזבת שלה.

מבחינה הטקטית, רוני לוי לא היה יכול להרשות לעצמו לשחק פתוח. מכבי ת"א עדיפה בכל פרמטר במגרש על מכבי חיפה וזאת עוד לפני שמחשיבים את העובדה כי המשחק הוא משחק בית של הצהובים. לפי איך שחיפה נראתה ברוב העונה היא הייתה חייבת לסגור את המשחק ולהתבסס על מתפרצות – הנשק היחידי שיש להם, עם שחקנים מהירים כמו עזרא ויכולת המסירה של וורמוט זה היה יכול להיות הרבה יותר יעיל. בנוסף, הצהובים הגיעו לחוצים למשחק ומשחק סבלני של מכבי חיפה מאחור היה מלחיץ אותם ומשאיר שטחים גדולים יותר למתפרצות של חיפה.

לעומת חיפה, מכבי ת"א שיחקה מצוין, נראתה מאוד מחוברת והתפוצצה על הירוקים. משחק ההתקפה שטף וערן זהבי (שהיה חייב לקבל את שחקן העונה) שוב היה ערן זהבי שכבר נגמרו לי המילים בשבילו. אחרי תצוגה כזאת אתה שואל את עצמך איך קבוצה כזאת לא זכתה באליפות ואיך היא לא תשחק בליגת האלופות בשנה הבאה, אבל מכבי ת"א הפסידה עונה שלמה במשחק נגד רעננה וזה חבל מבחינתם. בנוסף, משחק ההגנה של הקבוצה לא היה ברמה מספיק גבוהה השנה והיא חייבת לחזק את החלק הזה לקראת העונה הבאה.

אם מכבי ת"א תמשיך באותה תצוגה ביום שלישי היא תיקח את הגביע בהליכה. הדורסנות הזאת בלתי ניתנת לעצירה. אולי מכבי חיפה יבואו אחרת לאחר ששת השערים שהם חטפו, אולי הסטירה הזאת באה בזמן מבחינתם ותגרום להם לשחק כמו שצריך. נכון שמכבי חיפה תבוא עם הרכב אחר למשחק הגמר, אבל אם רוני לוי רוצה גביע הוא חייב לשחק יותר הגנתי. המעבר שלו למתפרצות חייב להיות חד יותר ואם השחקנים לא יהיו ממושמעים טקטית הם יהיו רק תפאורה במשחק הגמר.

ולסיכום נשלח ברכות גדולות להפועל באר שבע שעשתה עונה ענקית וזכתה באליפות.

Credit to "Maccabi Haifa FC"Maccabi Haifa FC Facebook page
Credit to "Maccabi Haifa FC"Maccabi Haifa FC Facebook page
Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח