חנוכה בגאורגיה

נבחרת ישראל מנסה לעלות לגביע העולם בפעם ה3 בתולדותיה דרך המוקדמות והדרך שלה לשם, ככל הנראה, תעבור בניצחון חוץ בסרביה בפברואר, עוד כמה חודשים.

נבחרת ישראל בכדורסל
קרדיט לדף הפייסבוק "איגוד הכדורסל בישראל – ע"ר"

רק נזכיר: המסע של נבחרת ישראל במוקדמות גביע העולם בכדורסל 2019, שייערך בסין, התחיל בבית המוקדם, אותו חלקנו עם יוון, בריטניה (אין חלוקה למדינות באי הבריטי בכדורסל…) ואסטוניה. מאותו בית עלינו, ביחד עם יוון ואסטוניה, לבית L שאליו הגיעו גם גרמניה, סרביה וגאורגיה מהבית המוקדם שלהן. מאזן הניצחונותהפסדים נשמר, ולכן, בגלל שהנבחרת פישלה נגד אסטוניה, המצב בעייתי, אבל בכל זאת אפשר לעלות.

בזכות הניצחון החשוב על סרביה ביום שישי, נוצר מצב שבו כל עוד משיגים ניצחון חוץ היום נגד גאורגיה, גם אם לא מצליחים לנצח את גרמניה בארץ (אפשרי על סמך מה שראינו במשחק החוץ לפני כמה חודשים), ההכרעה תעבור לבלגרד בפברואר הקרוב, במשחק של הכל או כלום עבור הנבחרת.

המשחק נגד גאורגיה דומה למשחק נגד סקוטלנד במסגרת ליגת האומות לפני כמה שבועות, שם עלינו דרג בהגרלת מוקדמות היורו בזכות השער המצמק של זהבי. גם פה, אם הנבחרת תעשה את העבודה נגד גאורגיה, שחסרה את שאנגליה, היא תוכל כנראה לעלות דרג לקראת מוקדמות יורובאסקט 2021, כך שיש למשחק חשיבות גדולה גם מהבחינה הזאת. אה, דרך אגב, גם יכול להיווצר מצב של בית משולש מוזר (ישראלסרביהגאורגיה) במקרה של הפסד של סרביה לאסטוניה, כי למה שפיב״א לא יסבכו את העניינים אם אפשר?

 

הקמפיין הנוכחי סומן מההתחלה כקמפיין שבו יהיו חילופי משמרות בין הדור הישן לחדש, כשהמטרה של המאמן עודד קטש הייתה לשלב כמה שיותר מהשחקנים הצעירים המבטיחים שלנו לקראת השנים הבאות. זה לא אומר שצריך לוותר על הקמפיין כמובן, אך חשוב לזכור שקשה מאוד לנצח נבחרות כמו יוון וגרמניה כשהסמל שזומן למשחקים נחשב לאחד מהצעירים מתוך כל הנבחרות שמשתתפות במוקדמות.

שחקנים כמו תמיר בלאט, יובל זוסמן, עידן זלמנסון, נמרוד לוי מקבלים דקות, הרבה דקות, ומתפתחים לנבחרת מגובשת ומאוחדת. חבל שהתנגשויות כמו זו שהייתה עכשיו בין מכבי תל אביב לאיגוד קצת הורסות את האווירה, בכל זאת, האינטרס של כולם צריך להיות התקדמות השחקן הישראלי. גם נזכיר למכבי שהמכבים המקוריים היו ישראליים תוצרת כחול לבן, לא מתאזרחים או זרים.

לסיכום, משחק חשוב מול גאורגיה היום, אל אל ישראל.

גיא פניני, נבחרת ישראל
קרדיט לדף הפייסבוק "איגוד הכדורסל בישראל – ע"ר"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח