חילופים כפויים – הכנה למחזור ה-23 בליגת החלומות

על חילופים כפויים ויותר מידי אפשרויות בחירה בסרט הקפטן
דיא סבע מורחק (השחקן הכי פופולארי מאז ערן זהבי). מאור מליקסון פצוע. שמואל שיימן מסתבך עם הפועל חיפה (שחקן ההגנה הכי פופולארי, בפער). מנור סולומון מחוץ לתמונת ההרכב. אור דסה מורחק ועומר דמארי בספק בגלל פציעה (למי שהימר עליהם, חילופים ומהר). אפשר להוסיף את העובדה שבני יהודה משחקים נגד בית”ר ו-הפועל חיפה נגד מכבי נתניה, שתי קבוצות שיש להם את צמדי השוער + הגנה הפופולאריים ביותר כרגע (שטקוס + שיימן ו-זובאס + מאור קנדיל). וידאר, שהוא גם בחירה מאוד פופולארית, שוב נכנס לשינת חורף בלי אלי דסה ולא ברור מה קורה שם עם החלוצים. עם כל זה, נוצרת הרגשה שכבר היה הוגן לתת 80 חילופים במחזור הזה וזהו. לכולם יש חילופים כפויים. לכולם הוציאו חלק מהותי מה”באנקרים”. 
הופעות - טיק טיק
בגזרת הקפטן, עד כה העונה היו שני קפטנים פופולאריים בולטים. דיא סבע ו-וידאר קיארטנסון. לדוגמא, בליגה של הזווית, היה מחזור אחד בודד בו מישהו אחר מהשניים הנ”ל היה הפופולארי ביותר בליגה באותו מחזור, פיראס מוגרבי במחזור שהוא כבש צמד. אבל דיא סבע כמובן בחוץ ו-וידאר לא בפורמה ובמצב מוזר שיכול אפילו להוביל לספסול. מה שאומר שיש לי הרגשה שהמחזור הקרוב הוא גם מחזור עם קפטן אחד בולט שאינו מהשניים האלה ומאפשר לשם שינוי פיזור קפטנים יחסית רחב. אם אני צריך להמר מעכשיו, הייתי אומר ש-שכטר יהיה המוביל, אבל אני לא בטוח לגבי זה בכלל.

דיא סבע
קרדיט לדף הפייסבוק מנהלת הליגות לכדורגל

יש כמה אופציות להתמודד עם המצב הזה  

  1. ללכת על שחקנים ברורים” וקפטן צפוי

מה זה אומר ברורים”? להחליף את דיא ב-ערן לוי. להחליף את שיימן באורן ביטון. לחשוב מי כולם ייקחו או כבר יש להם שלכם אין ולהכניס אותם. קפטן צפוי, אותו רעיון. ללכת על שחקן יקר יחסית מקבוצה גדולה עם משחק יחסית נח. 

  1. להמר עם חלק מהחילופים, אבל קפטן סולידי

לתת הזדמנות פתאום להגנה של עכו או אשדוד. לתת ל-בן אז’ובל את גופיית ההרכב. לזכור חסד נעורים לפיראס. קוואנקה ו-סילבסטר נתנו כמה דקות טובות להמר עליהם. להכניס את זכרי מרעננה, שעובר להפועל ת”א בקיץ, דווקא נגד מכבי ת”א. כל מיני הימורים מעניינים כאלה שאחרים כנראה לא יעשו. בקפטן ללכת על בטוח”.

  1. חילופים ברורים” וקפטן מעניין

תמיד רציתם שאלי בבייב יהיה הקפטן שלכם? כנראה שלא. זה גם לא מה שהתכוונתי פה. לא הייתי מגזים עם הקפטן יותר מידי, אבל יש כל מיני ווילדקארדס מעניינים השבוע. קוואנקה כאמור יכול להיכנס פתאום לחור של מליקסון. פיראס מוגרבי עם פוטנציאל התפוצצות מול מכבי חיפה. אופיר מזרחי, אם הוא מקבל את המקום בהרכב, הוכיח כבר בזמן האחרון שהוא יודע לכבוש. בניון נגד ב”ש. האסלביינק נגד אשקלון אחרי פיטורים.

בניון וסולומון

(קרדיט צילום: עמוד הפייסבוק של ההתאחדות לכדורגל בישראל – The Israel Football Association)

  1. להמר גם עם החילופים וגם עם הקפטן

קאמאקיזה מוד. מומלץ בעיקר אם אתם מדורגים יותר נמוך. אין ספק שהמחזור הזה הוא אופציה נהדרת לצמצום פערים וייחודיות.

מה אני ממליץ? מאוד תלוי במצב שלכם. גם הקפטנים ה”צפויים” במחזור הזה הם קצת הימור. הייתי אומר ש-שכטר, ערן לוי, סלליך, וידאר (בכל זאת) ו-וואקמה יקבלו כמויות יפות של בחירות. אז זה יותר אם אתם מתכננים הפתעות בחילופים או לא.

*****

שחקנים לשים לב אליהם:

שבוע שעבר: דוידזאדה עם שער נקי. מלמד נכנס כמחליף (הייתה אזהרת מסע 🙂 ) ו-אביב אברהם רק שיחק.

יצחק אסאפה מ.ס אשדוד 3 מ’, מגן

טום בן זקן חולה ולא צפוי לשחק במשחק נגד עכו. מי שאמור להמשיך לקבל את הקרדיט אחרי המשחק נגד ב”ש הוא יצחק אסאפה. המגן הימני הצעיר הופך מיידית להיות אופציה זולה מאוד בתפקיד שכנראה אתם צריכים בו חילוף ו-חסכון כספי. אשדוד היא לא קבוצה שמרבה לשמור על שער נקי העונה, בלשון המעטה. אך היא גם התחזקה בינואר בהגנה וקיבלה חזרה את השוער המצוין שלה (ג’ראפי) אז יש פוטנציאל להתייצבות. הרצף שלהם הוא המוכר ואהוב של עכו ואז רעננה.
למה לא? קודם כל כי ברגע ש-טב”ז בריא הוא יחזור להרכב. בנוסף, למרות השבוע שעבר, עכו היא עדיין האויב העיקש של השער הנקי הקל. בן אז’ובל בתפקיד הנבל המרכזי. אם אתם לא מאמינים בהגנה של אשדוד, אז’ובל הוא אופציה מצוינת בפני עצמו. שחר פיבן גם תפס מקום בהרכב ועולה רק 2 מ’ יותר גם אופציה.פיראס מוגרבי בני סכנין 9 מ’, קשר

המלצה קצת מוזרה בהינתן זה שמוגרבי היה אחד השחקנים הכי פופולאריים וברורים מאליהם בשלבים מסויימים של העונה, אך יש לי תירוץ טוב. קודם כל אל תשכחו שהמלצתי עליו בטרום עונה אז אני צריך להצדיק את זה 🙂 אז עכשיו לכתב ההגנה, או יותר נכון, ההרבה פחות הגנה. עד טל בנין היינו רגילים שסכנין קבוצה סופר הגנתית וש-מוגרבי הוא השחקן ההתקפי היחיד שיעיל שם. היום אנחנו במצב שהם קבוצה מופקרת הגנתית ומוגרבי או אחד מ-3 עד 5 שחקנים מאוד התקפיים על המגרש. עדיין, הוא המוכשר והחד ביותר מביניהם. סכנין משחקת נגד חיפה, נותנת השטחים הטובה בליגה, דבר שמוגרבי חי עליו. המשחק הבא של סכנין הוא נגד אשקלון והם מאוד צריכים להתרחק מהתחתית. בקיצור, יש פה פוטנציאל לקמבק של מוגרבי בתור שחקן פנטזי חשוב. חוץ מזה, אתם צריכים תחליף לדיא ותכלס האופציות שלכם הן, ערן לוי, סלליך ו-יוסי בניון\לידור כהן. קחו אותו בחשבון.
למה לא? כי הוא הרבה פחות יעיל בתקופה האחרונה. כי גם אם סכנין תכבוש זה לאו דווקא יהיה הוא. כי מכבי חיפה בתקופה יותר טובה מסכנין, זה בטוח.

קרדיט לדף הפייסבוק של מנהלת הליגות לכדורגל

רועי קהת מכבי חיפה 9 מ’, קשר

עוד בפינת ה-”חילוף אפשרי במקום דיא סבע”. משהו השתחרר בתקופה האחרונה אצל רועי קהת. הוא משחק במקום שהרבה יותר נוח לו. הוא נכנס לרחבה ומקבל כדורים באיזורים שהוא אוהב ומכיר. השינוי ממקודם, נראה שהוא גם קצת יותר חד. אם אתם מתכננים לראות את המשחק אז יש פה פוטנציאל התקרחות כי הוא גם מחמיצן לא קטן. מצד שני, עם ההגנה המופקרת של סכנין, יש פה גם פוטנציאל התפוצצות מעניין.
למה לא? כי סלליך עולה אותו דבר. כי זאת מכבי חיפה ואנחנו לא סומכים עליהם כשזה נוגע ללקחת שחקנים בליגת חלומות. בצדק.

ציינתי את זה בחלק הראשון, גם קוואנקה ו-פקהארט יכולים להיות אופציה מאוד מעניינת עם הפציעות של מליקסון ו-שהר. לא שמתי כהמלצה כי הם מאוד יקרים.

בהצלחה לכולם!

מכבי נתניה, דיא סבע, רועי קהת
זה שיוצא מול זה שנכנס? קרדיט לדף הפייסבוק הרשמי של "מכבי נתניה"
Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח