חילוף מנצח – סיכום המשחק בין ריאל מדריד ופריז סן-ז'רמן

ריאל מדריד – פריז סן-ז'רמן 1:3, סנטיאגו ברנבאו, שמינית הגמר

משחק 1,000,000 הדולר, ריאל מדריד מארחת את פריז סן-ז'רמן בברנבאו. אז מה היה לנו? המשחק הבטיח רבות וגם קיים, עם תוצאה טובה לריאל וכמעט לפריז.

טיקטיק ליגת האלופות ריאל פסז

1. מרסלו. איש המשחק היה הברזילאי. המגן כבש שער נהדר והשפיע על המשחק כמעט לכל אורכו. הוא שרף את האגף, נכנס לרחבה כחלוץ, עזר מעט בבניית התקפות בצד ימין של ההתקפה והיה בכל פינה. מרסלו מסר 2 מסירות מפתח הערב, יצר מצב הבקעה אחד בטוח, ומתוך 11 ניסיונות לכדורים ארוכים 6 הגיעו ליעד. מן הצד השני, ספגה ריאל במחצית הראשונה שער מכדור של קיליאן אמבפה למרכז הרחבה, כדור שיצא בחופשיות מהאגף השמאלי של הגנת ריאל. מרסלו לא היה שם. המהלך המתבקש כל כך מזידאן הוא לשחק עם תיאו הרננדז כמגן ולשחרר את מרסלו להתקפה. היום היה טעימה קטנה ממה שהוא יעשה כשחקן אגף ללא דרישה הגנתית.

2. ברמת הקישור, שני המאמנים טעו באופן חריף. זידאן בחר לשמור אמונים לשלישיית קשרי הבית שלו, למרות הביקורות, וטעה. קרוס ומודריץ' לא יכולים לשחק ביחד בחלק המרכזי-אחורי של המגרש. הם יושבים אחד לשני על המשבצת בהתקפה ומונעים את שיתוף הפעולה לו איסקו נזקק בקישור היוצר. קאסמירו הוא קשר אחורי מעט חסר אחריות, אבל יחד עם קרוס ומודריץ' קשה לריאל שלא לדרוך במקום ביציאות קדימה.

אצל אמרי, הטעות הייתה דומה, אך מעט חמורה יותר. הוא העלה את לו סלסו הצעיר וחסר הניסיון כקשר 50/50 ומיקם את ראביו ומרקו וראטי לידו. שלושת הקשרים הללו חולקים את אותה בעיה עם המדרידאים, אלא שכאן מצטרף חוסר הניסיון של לו סלסו שכמעט עלה לפריז ביוקר רב. כאשר על הספסל מחכים יוליאן דרקסלר, אנחל די מריה וחאבייר פאסטורה, הטעות של אמרי מקבלת נופך אחר.

זידאן, מרסלו
Credit to "Real Madrid C.F."Facebook page

3. בנזמה ניפק משחק נהדר בו הוא לא נצפה יותר מידי, לא השלים 90 דקות, והוחלף [מוטב מאוחר מאף פעם] על ידי בייל. יכולתו של הוולשי לאיים במהירות ופיזיות כל כך גדולה יוצרת יתרון איכותי בולט אצל הבלאנקוס, וקשה עד בלתי אפשרי להבין את מה שעובר למאמן הצרפתי במוח.

4. הגנה. טיאגו סילבה לא שיחק, וחילופי הדורות שיחקו עבור פסז'. פרסנל קימפמבה הוא בלם נהדר. יש לו מהירות ופיזיות, מיקום מצוין, והחשוב מכל – תיאום לא פחות ממבריק עם מרקיניוס. השניים יוצאים קדימה ויוצרים מלכודות נבדל מבריקות שהביאו את הספרדים ל-8 נבדלים היום. לשם השוואה, לפריז היה אחד. שני הבלמים עשויים להפוך לצמד בלמי על, ולפריז יש שקט גדול בגזרה הזו. גם בגזרת השוער היא נמצאת בפוזיציה נפלאה עם אוריאולה המצוין שניפק כמה הצלות ענקיות הערב.

דני קרבחאל חסר לריאל כמו אוויר לנשימה. בהתקפה, בהגנה, ביצירת המצבים ובסגירות. נאצ'ו ניסה, והיה בסדר, אבל ריאל זקוקה לקרבחאל ולעזרה שלו לראמוס ווראן בבלימת היריבה.

5. הכוכבים. רונאלדו. רונאלדו. מה עוד נותר להגיד? הפנומן מגיע לצ'מפיונס ולא יעזור כלום. עם הברך או בפנדל, לעולם הכדורגל יש עוד הרבה לקבל ממנו. הוא ראוי לכל הקומפלימנטים. איזה ווינר. צמד אדיר.

ניימאר בצד השני, הראה את הפער שיש עדיין בינו לבין כדור הזהב. בישול נהדר עם העקב ועם נאצ'ו סיפקו ניצוצות במחצית הראשונה, והיו גם 3 מסירות מפתח, וניצחון ב-18 מתוך 29 קרבות, אבל הברזילאי גם איבד כדורים רבים ולא הצליח לבטא את יכולותיו בשטף המשחק ומול האגרסיביות שהציגו הלבנים.

רונאלדו, ניימאר
Credit to "UEFA Champions League" Facebook page

6. שלישיית ההתקפה MCN. קבאני במשחק חלש ואנמי מאוד לא היווה פקטור. אמבפה הציג כדור נהדר לרחבה שהוביל לשער החוץ, אבל גם החמיץ הרבה ונראה גדוש פוטנציאל וחסר ניסיון. ניימאר ניסה וניסה, אך בסוף אדריאן ראביו הבקיע את השער. שלישיית ההתקפה שמוחצת את צרפת התקשתה מאוד מול ההגנה הרעועה של ריאל מדריד. גם אם תעבור את ריאל, פריז צריכה לחשוש מאוד מהתפקוד של ההתקפה שלה נגד יריבות לא צרפתיות.

7. ההצלחה של המאמנים. זידאן העלה את מרקו אסנסיו למשחק יחד עם לוקאס ואסקז בדקה ה-79. מאותו רגע, ריאל לחצה על השער של פריז באופן מצוין והבקיעה שני שערים, כאשר שניהם בושלו על ידי מרקו אסנסיו. שני המחליפים, יחד עם בייל שנכנס עוד קודם, שינו את המשחק והראו כמה ריאל מסוכנת ומוכשרת. הפעם החילוף היה כמעט מאוחר מדי וזה הספיק. בפעם הבאה לא בטוח שחילוף יספיק. אסנסיו צריך לפתוח. ואסקז יחד עם סבאיוס, תיאו, קובאצ'יץ' ויורנטה צריכים לקבל יותר דקות, דקות משמעותיות. ריאל מדריד תוכל כך לחזור לעצמה. רק כך.אמרי ניהל את המשחק לא טוב, אבל חילוף אחד שעשה קירב אותו מאוד לתוצאה נהדרת שהייתה נותנת לו יתרון גדול במפגש. תומאס מונייה המגן נכנס כדי לאפשר לדני אלבס לשחק באגף ולא כשחקן הגנה. את המהלך המתבקש עם תיאו ומרסלו ביצע דווקא אמרי עם אלבס ומונייה, והתרומה של אלבס הייתה מרשימה ומשמעותית [וכמעט מכרעת].

8. ריאל יכולה לצאת מרוצה מהמשחק, אחרי שהצליחה לייצר יתרון קל לקראת משחק החוץ בפריז עוד שלושה שבועות. פריז קרסה שוב עמוק בתוך המשחק, ואם לא תגלה חוסן מנטאלי ומאבק עד הסיום של משחקיה היא תראה את השלבים המכריעים מהבית.

מפגש נהדר קיבלנו, והתוצאה משאירה עניין רב בגומלין. ניפגש עוד שלושה שבועות בפריז.

ריאל מדריד, רונאלדו
Credit to "UEFA Champions League" Facebook page
Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח