חגיגה בשחור

איצטדיון חדש, אווירה מחשמלת וכוכב אחד בשחור שהחליט לגנוב את ההצגה. סליחה לא אחד, שלושה!!! שופט, קוון ושופט רחבה, מטר מהכדור וגומרים משחק בדקה שלישית.

אחרי פתיחת עונה נוראית של הירוקים לא היו לי ציפיות גבוהות מהמשחק הזה, אבל בכל זאת לפני משחקים גדולים תמיד קיימת תקווה.

אז מתחיל המשחק, עוד לא נתלש עלה אחד של דשא, עוד לא הופיעה טיפת זיעה בחולצה של אף שחקן, אפילו עוד לא ראינו צלילה של איתי שכטר אחרי איבוד כדור וכבר איבדנו את טוואטחה. ואז… ואז… ואז… הזקנה התפצלה לשתיים ומתוכה יצאה קבוצה לוחמת, קבוצה שרוצה, קבוצה שאכפת לה. איפה היית עד עכשיו מכבי חיפה?

כן אני יודע, אוהד שמרוצה מלחימה והקרבה זה אומר שהקבוצה שלו בצרות, אני לא מכחיש, הקבוצה שלי בצרות.

מחזור רביעי ומכבי חיפה עם אפס שערים ורק שתי נקודות אבל סוף סוף אני מרוצה ואולי זה מסמל משהו להמשך. שחקנים כמו משומר, שכטר ועטר, שלא הייתי מסוגל לראות את האדישות שלהם עד עכשיו, יצאו מההלם ונלחמו, אופיר קריאף נתן לחימה בתור מגן שמאלי, אם כי לא הייתי ממליץ לו להחליף קריירה, ואליינטה הוכיח שיש לו הבנת משחק מצוינת והיה בכל מקום שהיה צריך אותו, אוברניאק הראה שוב שיש לו כדורגל גם ברגליים, אבל להבדיל מאחרים גם בראש ועטר עשה הגנה. רק עזרא נשאר עזרא ופינה את מקומו במחצית. אהה, ועטר עשה הגנה.

באר שבע איכזבה אותי, קבוצה של ברק בכר אמורה להיות מאורגנת וממושמעת ובאר שבע במחצית הראשונה נראתה חסרת סבלנות וחסרת מעוף. התנאים השתנו, אבל זה לא הופך את הטרף לקל. אל תנסו לדחוף כל כדור פנימה ולהשיג את הגול בכל מחיר. תמשיכו לשחק את המשחק שלכם, תחנקו את היריבה והגול יגיע.

במחצית שני המאמנים ערכו חילופים נכונים ששינו לחלוטין את המשחק והביאו את שתי הקבוצות, בעיקר את באר שבע, לסכן את שער של היריבה פעמים רבות, אבל משחק הגנה וחיפויים נכון של הירוקים ובעיקר סטוייקוביץ' לא איפשרו לכדור להיכנס.

נקודות למחשבה:

מכבי חיפה צריכה להבין שיש קבוצות מוכשרות ממנה ומה שייקח אותה קדימה זאת הלחימה הזאת והאיכפתיות. אני לא אוהב מכות במגרש הכדורגל, אבל לראות את האחדות של קבוצת כדורגל זה מחמם את הלב. מכבי חיפה סוף סוף נראתה כמו קבוצה שמשחקת למטרה אחת ולא כמו קבוצת סוסים שכל אחד מושך את העגלה לכיוון אחר.

הפועל באר שבע היא קבוצה מצוינת, הדבר הבולט ביותר הוא החוסר בחלוץ. ארבייטמן לא מספיק טוב, בן סהר (סער, שהר, שער או וואט אבר) נעדר, אבל גם הוא לא הפתרון לדעתי. חוץ מזה היא בנויה נכון מהחלק האחורי ועד הקישור. ברק בכר הוא מאמן מצוין מדור המאמנים החדש שחי כדורגל, לומד כל הזמן ומכין את הקבוצות שלו טקטית ברמה גבוהה מאוד (עוד מהדור הזה אני חייב לציין את חיים סילבס, מאמן מכבי חיפה הבא) ואין לי ספק שיידע לשפר את מה שהיה בעייתי במשחק הזה וזה בעיקר היכולת להניע כדור בסבלנות ולזהות את נקודות התורפה במרכז ההגנה של היריבה. בפעם היחידה שזה הצליח באמת, ברדה נתן לבוזגלו כדור גדול עם הפנים לשער והוא הוכשל 18 מטר מהשער.

רחמים:

אסי. וגם אוהדי מכבי חיפה שהגיעו כל הדרך מהצפון לראות הרחקה בדקה שלישית, טאלב טוואטחה שהגיע כל הדרך מהצפון לראות הרחקה בדקה שלישית וציבור אוהדי הכדורגל בכללותו שרצה להנות מהחגיגה בחנוכת האיצטדיון החדש וראה הרחקה בדקה השלישית.

נכשל:

שמואלביץ'.

לסיכום:

נעים מאוד מכבי חיפה הלוחמת, או כמו שאסי כהן הגדיר את זה טוב יותר "ווטס יור ניים, מיי ניים איז יעקב, ווטס יור ניים, יור ניים איז מכבי חיפה הלוחמת"

מכבי חיפה הפועל באר שבע ליאור ציטרשפילר
קרדיט – דף הפייסבוק הרשמי של מכבי חיפה
Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח