זמן פרידה

לאחר 4 שנים, מכבי נתניה נפרדת מהצמד סלובודן דראפיץ' ושי ברדה. האמת, קדנציה דיי ארוכה במונחים ישראלים, שהחלה במקום האחרון בליגה הלאומית ונגמרה במקום ה-10 בפלייאוף התחתון ובאמצע כדורגל מרהיב, הרבה גולים ומרחק פנדל מגביע היסטורי.

סלובודן דראפיץ', שי ברדה
קרדיט לדף הפייסבוק הרשמי של מכבי נתניה

 

בעונתם הראשונה במכבי נתניה של תחילת עידן אייל סגל, עם ערן לוי ודיא סבע על הדשא, הקבוצה של סלובו וברדה דרסה את הליגה הלאומית. שילוב של שחקנים צעירים כמו ניקו אולסק, אביב אברהם ושון וייסמן, תוך הפגנת כדורגל אטרקטיבי ושליטה בכל משחק, הפכו את עונש 9- הנקודות מהעונה הקודמת לזיכרון נישכח כל הדרך לליגת העל.

בעונתם השנייה הציגו הצמד לשאר המדינה את אפקט ה"מחצית-מחצית" על הקווים, ועל הדרך יצרו מכונת כדורגל אטרקטיבית שהוציאה מתוכה את מלך השערים של העונה ומקום בפלייאוף העליון, אך הקבוצה סבלה מריפיון לקראת סוף העונה ולא היוותה פקטור משמעותי במשחקי המיקום בפלייאוף.

בעונתם השלישית משהו כבר התחיל להיסדק מבחינת איכות הכדורגל, ואולי זה טבעי לאחר מכירתו של דיא סבע ושיחרורו של ערן לוי, אך צירופו של פאטוס בצ'יראי המונטונגרי והיכולת של שאר הסגל להתעלות, סחפו את נתניה לעונה מוצלחת שכללה פלייאוף עליון וגמר גביע. אך שוב נתניה פיספסה את המקום באירופה במחזורים האחרונים.

סלובודן דראפיץ'
קרדיט לדף הפייסבוק הרשמי של מכבי נתניה

 

הקיץ האחרון כבר היה שונה. דראפיץ' וברדה, בשונה מהעונות הקודמות, הגיעו לעונה הזאת כאשר הם כבר לא המרענן הרשמי של הליגה, אלא כקבוצה עם ציפיות להתברג בצמרת העליונה ובעיקר להתחרות. אייל סגל הגדיל את התקציב בציפייה לעשות קפיצת מדרגה, מלאכת בניית הסגל הושלמה בשלב מוקדם של הקיץ וכללה רכש בדמות אלמוג כהן, רועי קהת והספרדים גולוברט והררה. איך שהעונה הזאת התפתחה כולנו כבר יודעים וכמו שצריך לדעת להחמיא כשמגיע והגיע, צריך לדעת גם לבקר כשצריך.

הכישלון במכבי נתניה של העונה הוא גדול – החל מבניית סגל לא נכונה שגררה שחרורים מוקדמים של שחקנים לאחר תחילת הליגה בלי מחליפים ראויים (מהלך שגם שידר אי יציבות לשאר הסגל), אי יכולת למצוא את שיטת המשחק המתאימה לקבוצה לאחר השינויים, האופי שלא היה שם במשחקי המפתח כדי לקחת את הנקודות, טביעת האצבע שהייתה חסרה וריבוי ההרחקות (12 אדומים) שהותירו את הקבוצה במשחקים רבים בחיסרון מספרי.

סלובודן דראפיץ', שי ברדה
קרדיט לדף הפייסבוק הרשמי של מכבי נתניה

 

הפרידה הזאת מגיעה מוקדם מהצפוי ומהרצוי, ומעבר לריענון המקצועי המתבקש, מכבי נתניה מגיעה לעונה הבאה תחת עננה, לאחר הודעתו של הבעלים אייל סגל שהוא הולך אחורה וכמובן עידן הקורונה שכפה אף הוא קיצוצים נוספים, ולכן תקציבית, מכבי נתניה לא יכולה להרשות לעצמה להחזיק 2 מאמנים.

כמו בכל החלטה מהסוג הזה, הזמן יגיד אם מכבי נתניה קיבלה את ההחלטה הנכונה או לא. יחד עם זאת, בין אם ימשיכו ביחד ובין אם לחוד, אין ספק שמדובר במאמנים איכותיים שכל קבוצה תרוויח מהם.

תודה סלובו ותודה שי, נשמח מאוד לראותכם בעתיד!

סלובודן דראפיץ', שי ברדה
קרדיט לדף הפייסבוק הרשמי של מכבי נתניה
Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח