זה התחיל

זה התחיל, הספורט שמכונה כדורגל ישראלי התחיל. אומנם גביע הטוטו אבל התגעגענו. ולא סתם התחיל, שני משחקי דרבי: מכבי – הפועל, חיפה – ת”א. יופי של דרך לפתוח עונה. אז ישבתי לראות וקצת קשה להסיק מסקנות גדולות מידי ממשחקים כאלה, נקרא להם טרום עונה, אבל בכל זאת יש לי כמה רשמים ראשוניים:

מכבי תל אביב:

היתרון הכי גדול של מכבי תל אביב הוא גם החיסרון הכי גדול שלהם, ערן זהבי. התלות בזהבי היא אדירה, כל כך הרבה שחקנים מוכשרים אבל אם זהבי לא שם זה פשוט לא קורה. נגד פלזן, כשזהבי נסגר טוב, הקבוצה התקשתה מאוד. גם אתמול, כשזהבי לא היה על המגרש, למרות שהפועל תל אביב קבוצה, איך לומר, חלשה, אבל עוד נגיע לזה, הצהובים התקשו מאוד לכבוש. מה עוד? כשטל בן חיים החלוץ מרוכז ולא מתעסק בשטויות הוא שחקן סופר מסוכן. איגיבור, עוד כשהיה בהפועל הראה מה הוא יודע לעשות. בעונה שעברה במכבי תל אביב, הוא לא קיבל את תמיכת הקהל, למרות תמיכה מלאה מפאקו, וזה פגע לו מאוד בביטחון. העונה מתחילה עבורו מצוין. קודם כל הוא נמצא בכל מקום על המגרש, אבל חוץ מזה הוא בדיוק השחקן הנכון כשזהבי משחק חלוץ ויוצא החוצה לקבל כדורים, להיות זה שעושה את התנועה לעומק ולסיים את ההתקפות. אם הביטחון אפשר לראות שגם הסיומת שלו משתפרת. הגנה? קודם כל טיבי חייב לשחק לפני גרסיה, שנית כל, יש ליוקאנוביץ’ עוד הרבה מאוד עבודה על התיאום. שפונגין מאוד לא מרשים אותי, לא התקפית ולא הגנתית בסגירה לאמצע. עמרי בן הרוש, איבד את הביטחון, אבל משחקים כאלה והליגה הקרבה יחזירו לו את הביטחון ולליגה שלנו הוא לגמרי מספיק.

לסיכום – מכבי תל אביב צריכה חלוץ תשע קלאסי, סטייל פריצה, לא ברור לי איך עדיין אין כזה. מה עוד? מגן ימני דחוף.

הפועל תל אביב:

כבר אמרתי את זה, הפועל תל אביב קבוצה חלשה. אולי אחרי שהרכישות החדשות/ישנות יחזרו מהפציעות (פנטילי, דודו ביטון) ואולי עם ההצטרפות של אנטל זה יראה יותר טוב, אבל שיימן עובר לשחק בלם? זה רק מראה על הסגל המאוד דליל. מכבי תל אביב היתה מנצחת את המשחק בכל מקרה, אבל המעבר של שיימן לעמדת הבלם היה טריגר חזק מאוד לתחילת הבליץ הצהוב. אבו אל היג’א קשר על הקו?!? מעריך מאוד את עניין הצעירים שם, לקס, נחמיאס, הרשקוביץ, גומברג, ספורי, אבל הציפיות של האוהדים צריכות להיות בהתאם, לפחות לשנים הקרובות. הרכבת האווירית, בומבה, פנטילי לא עושים עליי רושם. בשבילם, הלוואי שאני טועה.

מכבי חיפה:

כמו שיענקל’ה אמר, אני גם חושב שהרכש הגדול ביותר של מכבי חיפה זה רוני לוי. מאמן שלא מפחד מהשחקנים שעומדים מולו. לא יודע מה יהיה עם בניון העונה, אבל כבר במשחק הראשון רוני לוי מעלה אותו מהספסל בשביל לעשות שינוי, מזכיר לי את העונה האחרונה של ראובן עטר בירוק. רכש? לא היה הרבה, סאן מנחם, טוב נו. ולאיינטה, מתח שריר בירידה מהמטוס, נחכה בסבלנות. דריניציץ’ נראה נחמד, אני לא הולך לעשות את הטעות שעשיתי עם מיצ’ל (לא מתלהב ממשחק אחד). הגנה? משומר, אני לא מת עליו אבל לא שונא אותו לגמרי, אני לא בטוח שיש לחיפה חלופות טובות יותר. אתמול, לא התקפית ולא הגנתית ראיתי משהו ששווה לדבר עליו. דקל קינן, מת על הנחישות שלו לגבי הרמה והיכולת יש לי הרבה מה להגיד. ההחמצה שלו בנגיחה לקרקע במקום ישירות לרשת פחות מעניינת אותי, לא מצפה ממנו לגולים אבל האיטיות, הטכניות המאוד מוגבלת והשימוש הרב מידי בידיים, זה לא מספיק. מה כן אהבתי? משחק הלחץ שגורם לאיבודי כדור רבים של היריבה ואיסמעיל ריאן. אני זוכר שראיתי אותו במשחקי נוער ומאוד התלהבתי אבל הוא היה נראה לי איטי ועצלן. להיות שחקן צעיר בבוגרים של מכבי חיפה זה לא מספיק, תשאלו את ערן לוי. אתמול הוא היה נייד, ההגבהות לרחבה היו מסוכנות ומדויקות, התנועה על הקו היתה נהדרת והוא גם בישל את הגול הראשון. החיסרון, כשעזרא או עטר שיחקו על קו שמאל, הם נעו למרכז ושחררו את טוואטחה לפריצות על הקו. ריאן נתקע יותר מידי בצד, טוואטחה קצת מנוטרל בגלל זה. איתי שכטר לצערי הרב, הוא פלופ, לא נעים לי להגיד אבל אני מעדיף את תורג’מן. רוני לוי משחק 4-4-2, אני אוהב שיש הרבה אופציות בהתקפה, אבל בשביל לנצל אותם צריך לשלוט בכדור באיזורים הקרובים לשער. שני הקשרים האחוריים, דריניצ’יץ וידין לא מספיק תומכים בהתקפה ואז נוצר בור בין החלוצים והקשרים בצדדים לבין מרכז המגרש הירוק. אם עזרא וריאן ינועו לאמצע יותר והמגינים יעלו על הקו זה יכול לפתור את המצב או לחילופין הוצאה של חלוץ והכנסת קשר נוסף שישחק מאחורי החלוץ. אם בניון לא יכול לשחק 90 דקות בקצב גבוה, זר בסגנון רועי קהת הוא מה שמכבי חיפה צריכה שם.

הפועל חיפה:

למה אין הפועל בחיפה? ועכשיו ברצינות. הפועל חיפה מספיק טובה בשביל לסיים במרכז הטבלה. השאלה הגדולה איך זה יתחבר. לא ראיתי שם איזה עילוי אבל הרבה שחקנים שגדלו במועדון והתחשלו במקומות אחרים כמו אבו ניל, ממן ואחרים חזרו ויש להם קבוצה שיכולה להתרחק ממאבקי התחתית. טל בנין הוא סימן שאלה גדול, הוא אומנם השאיר אותם בליגה בעונה שעברה, אבל אני עדיין לא מצליח להחזיק ממנו כמאמן גדול. המון מלחמות אגו, המון לכלוך בתקשורת. אבל היי, לפחות במחנה האימון באיטליה, יואב כץ פינק את השחקנים עם פיצה!!

שתהיה לנו עונה מדהימה.

 
   

2 תגובות

  1. Avatar

    לגבי הפועל, הם התחילו להתפרק לאחר שאדי גוטליב מתח שריר ויצא. אי היה אפשר להכניס בלם מכיוון שלוקאס וינטרה לא היה בסגל לקראת המשחק ובן אלגרבלי לא עבר בבקרה בגלל בעיות טכניות של העברה עם באר שבע. אם זה היה תלוי בי, במשחק הזה הייתי מעביר את אבו אל היג’א לעמדת המגן הימני, את עופר ורטה לבלם (שיחק בעמדה הזאת במשחקי האימון ובאשדוד) ומכניס קשר שיחזק את מרכז השדה.

    • ליאור ציטרשפילר

      תסכים איתי שיש להם בעיית סגל קצר בעיקר במרכז ההגנה ובחוד. גם עופר ורטה בעמדת הבלם זה אילוץ בדיוק כמו שיימן. הדבר היחיד שאני באמת מסכים איתם זה שגם להעלות בלם מהנערים עדיף על לתת לסארי פלאח לחזור לסגל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

   

רוצים לעזור לנו לעשות דברים חדשים?

תתמכו בנו

*כל עזרה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח