הרוש VS סטויקוביץ

מודל לחיקוי – האחד שוער נבחרת סרביה והשני השוער הראשון של נבחרת ישראל עד לא מזמן. שניהם עשו מעשה שלא יעשה – כל שחקן שעושה מעשה כזה צריך להתנצל, להסביר ולקחת אחריות

אתחיל עם הבעייתי יותר הלו זה ולדימיר סטויקוביץ', שוערה של מכבי חיפה, שכבר הודבקה לו תווית של פרובלמטי. לאחר המשחק מול הפועל ב"ש ספג השוער קללות מאוהדי ב"ש. ולדימיר שידוע שיש לו "פיוז קצר", לא נשאר חייב וירק על האוהדים האדומים. האירוע לא חמק מעיני השופט וכעת השוער הירוק יעמוד לדין משמעתי ועלול לספוג הרחקה ממשחק אחד או יותר (במקרה הטוב קנס כספי) ובכך עלול להחמיץ את חצי גמר הגביע.

אציין בזאת שהשוער התנצל על המעשה שעשה וזה כבר ראוי להערכה, אבל ויש אבל גדול, ידוע שכדורגל זה משחק מלא עצבים ואמוציות ושחקנים לא שמים לב למעשים שלהם, אבל אם אתה יודע שאתה בעייתי טפל בתוקפנות שלך! אתה לא יכול לסכן את הקבוצה! אני באמת חושב שולדימיר סטויקוביץ' הוא אחד השוערים היותר טובים שנחתו פה, אבל הבעייתיות הזו לא מוסיפה לו. בכל פעם כזאת הקבוצה נפגעת וגם האוהדים. אני מצפה מסטויקוביץ', שוער נבחרת סרביה, להתנצל על האירוע בפומבי, אין מקום לאלימות בטח לא על ידי שוער מנוסה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

גם המעשה של הרוש היה מאוד חמור. השוער הראשון לשעבר של נבחרת ישראל סימן תנועת שיסוף גרון לעבר אחד השחקנים. ממש לא מתאים לשוער הפועל ת"א לעשות מעשה כזה. אריאל הצטייר בעבר כאחד שנלחם בגזענות ובאלימות בתקופה שלו בבית"ר ירושלים והועזב בגלל זה. הופתעתי ממש לראות אותו עושה מעשה כזה' אבל וגם כאן יש אבל גדול מאוד, אריאל עמד למשפט בבית הדין של הכדורגל וקיבל קנס כספי וכשיצא אל הכתבים והמצלמות התנצל על המעשה, הסביר והכי חשוב לקח אחריות והבין את חומרת המעשה. אריאל אמר בעצמו כמה זה חמור ואיך ששחקנים הם מודל לחיקוי להמון ילדים ואסור לתת דוגמא שלילית. "אסור שדבר כזה יקרה, אני דמות ומודל לחיקוי, לא משנה מה חטאב אמר לי. זה קרה כיוון שהיינו במהלך המשחק, יש אמוציות. אחרי שזה קרה אמרתי לעצמי: 'איזה מפגר אני'. מקרה כזה לא יחזור על עצמו'. אני מבקש סליחה מכל מי שראה אותי" (תומר לוי).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

החוכמה היא כמובן לחשוב לפני מעשה, הרושם שלי הוא שלסטוקוביץ' יש הרבה מה ללמוד בנושא בעוד שאצל הרוש האסימון כבר נפל וקשה לי להאמין שדבר כזה יקרה לו שוב. כל שחקן שעושה מעשה דומה צריך להשתמש בתקשורות כדי להסביר, להתנצל ולקחת אחריות. ביום ששחקני כדורגל יבינו את האחריות שיש להם ושהם מודל לחיקוי, הכדורגל יהיה מקום יותר טוב להיות בו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח