הרוצח השקט

// מאת שקד ריצולסקי 

אזהרת ספויילר!

בפרק האחרון של משחקי הכס, נושא טיריון לאניסטר נאום למועצת חכמי ווסטרוז בניסיון לשכנע מי ראוי לשלוט בכס הברזל.

"מה מאחד אנשים? צבאות? זהב? דגלים? סיפורים. אין דבר בעולם יותר עוצמתי מסיפור טוב. שום דבר לא יכול לעצור אותו. אף צבא לא יכול להביס אותו". ב-NBA של 2019, בזמן שהקבוצות עוסקות בסטטיסטיקה ואנלטיקס, האוהדים עוסקים בסיפורים. ולקוואי לנארד יש סיפור טוב מאוד.

קוואי לאונרד
Via NBA Facebook page

כשהיה ילד, קוואי נהג לעזור לאביו בשטיפת המכוניות בעסק של אביו. ב-2008, בשנה השלישית שלו בתיכון, אביו נרצח בעת ששטף רכב (הרוצח עוד לא נמצא). טרגדיה זו לא הפריעה לקוואי להעמיד ממוצעים מרשימים ואף לזכות בתואר "מר כדורסל של קליפורניה". למרות זאת, אף מכללה גדולה לא לקחה אותו ברצינות והוא הלך לסן דייגו הצנועה שאותה הוביל לראשונה לשלב 16 הגדולות של טורניר המכללות הגדול.

בדראפט ה-NBA נבחר רק במקום ה-15 על ידי אינדיאנה, שהעבירה אותו מיד בטרייד לסן אנטוניו. תחת פופ היה נדמה שהעתיד לא יכול להיות ורוד יותר ונמצא היורש ל- 3 Big (דאנקן, ג'ינובלי ופארקר). עד משחק מספר 1 נגד גולדן סטייט ב2017. לנארד עולה לזריקת שלוש מהפינה ונוחת על הרגל של זאזה פצ'וליה. במשך שנה שלמה קוואי לא שיחק כדורסל, הצליח לריב עם הפרנצ'ייז המאורגן ביותר בליגה ועם מאמנו האהוב פופוביץ'. כל אלו לא הותירו ברירה, והעזיבה הייתה בלתי נמנעת.

 

18.7.2018 טורנטו וסן אנטוניו מודיעות על טרייד שמסיים סופית את סאגת קוואי לנארד ושולח אותו ביחד עם דני גרין לרפטורס בתמורה לדמאר דרוזן. רבים ביקרו את הנהלת הרפטורס ובעיקר את מסאי אוג'ירי על הטרייד ועל הטעות הגדולה שטורנטו עשתה. שלוש טענות נשמעו בזמנו:
1. קוואי מגיע אחרי שנה(!) שלא שיחק כדורסל, האם זה אותו קוואי?
2. נשארה לו שנה אחת בלבד בחוזה ורוב הסיכויים שהוא לא ישאר בטורנטו.
3. איך אתה זורק את ה-player franchise שלך?

אבל קוואי הוא רוצח שקט. מתחת לכל החזות המוזרה ואפילו עב"מית שלו, מסתתר רוצח עם סט כלים רחב – תשאלו את אמביד ויאניס שכבר נפגעו ממנו. והרוצח השקט הזה, מגיע לנקום כי אחרי שנתיים שבהם הוא לא שיחק כדורסל שנה שלמה, רב עם פופ והספרס, עבר בטרייד לטורנטו וסחב אותם לגמר NBA ראשון בהיסטוריה על גבו, יש לו הזדמנות להחזיר ולהראות לכולם שהוא עדיין שחקן על בליגה ובפלייאוף הזה קוואי הוכיח שלא רק שהוא אותו שחקן מלפני הפציעה, אלא אפילו טוב יותר.

 

מעבר לכל המאצ'אפים והטקטיקות, קוואי מגיע לנקום. כל הבלאגן התחיל באוקלנד ולנארד רוצה לסיים אותו שם. ואולי אם הוא יזכה לנקמה הוא יסיים עם הבלאגן, וישאר בטורנטו בדרך ליצירת שושלת חדשה ויזכה לדבר היחידי שהוא צריך: שקט.

ואוג'ירי? הוא צוחק על כולם בדרך לגמר NBA ראשון בהיסטוריה של הרפטורס והצטיירות כ-GM בין הטובים בליגה (גם ההימור על ניק נרס מצריך ביצים של דינוזאור והתברר כמושלם).
בתקווה לגמר פחות חד צדדי מהשנתיים הקודמות…

טורונטו, קוואי לנארד, קייל לאורי
Credit to "NBA" Facebook page
Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח