המסע של ליברפול – מחפשים גביע

בחדשות אמרו שירדו מעל 120 מילימטר גשם ביממה האחרונה בעמק יזרעאל. אפילו זקני נהלל לא זוכרים כמויות כאילו וכל כך קר ורטוב בחוץ, שגם הכלבה שלנו מתאפקת כבר יומיים. במצב כזה נשארים בבית בליל שישי.

קצת אחרי 11 בלילה אני מרפרף בפייס ורואה תמונה של קואץ' קלופ עומד ומתראיין במטבח. יופי, אני חושב לעצמי, סופסוף כתבת צבע עליו, אבל אם זו כתבת צבע אז למה יש פרסומות מאחוריו? מוזר. ואז אני נזכר שיש היום משחק גביע נגד איזה קבוצה מליגה ד' ורץ למחשב לשידור הישיר.

Print screen from BBC
Print screen from BBC

ליגה ד' עאלק. דקה 50 והם מובילים עלינו 1-2. חושך בעיניים. אמנם אנחנו בהרכב טלאים, אבל מה זה טלאים. יש יותר טלאים מהבד המקורי. אוסף של שחקני נוער, שחקנים שחזרו מהשאלה ועוד לא פרקו את המזוודה, שחקנים שלא שיחקו כבר שנה לפחות (בדוק, הנעליים שלהם חדשות לגמרי) ועוד שחקן הרכב אחד שבקושי נגע בכדור.

אחרי שתי דקות כבר היה ברור לי שהמצב קטסטרופה. שליטה מוחלטת של ליגה ד' במגרש והם אפילו בועטים לשער. מאחר וזה כבר שבת ואני מקפיד על קלה כחמורה, ומצוות "המתחיל ב…" היא מהחשובות שבהן, אז נתקעתי מול המסך.

בערך בדקה ה-70 בהתקפה הראשונה של ליברפול שהיו בה יותר משתי מסירות הצלחנו להשוות, וגם זה בזכות החלקה של המגן הימני והרחקה גרועה של הבלם בתוך הרחבה.
עכשיו כשנרגעתי זה זמן מצוין לנשום וליהנות מתרבות הגביע האנגלי שזה הסיפור האמיתי כאן.

תתארו לכם שמכבי שעריים (קבוצה קטנה עם היסטוריה ארוכה והווה ככה ככה) מארחת את מכבי חיפה (קבוצה גדולה עם עבר מפואר והווה ככה ככה) למשחק גביע, מול מגרש מלא ב-8300 צופים. כבר עכשיו זה נשמע דימיוני ואם נוסיף על זה את העובדה שממש קר וגשום וכבר לילה, אז בכלל זה דומה למלחמת הכוכבים פרק 519. אבל באנגליה זה לא דימיוני. וכל זה בטלויזיה בשידור ישיר בפריים טיים. תתארו לכם.

לקבוצה המארחת קוראים אקסטר סיטי והיא קיימת כבר 111 שנים ואת כל חייה היא בילתה בליגות הנמוכות באנגליה. העיר נמצאת בדרום אנגליה וחיים בה כ-125 אלף תושבים, בדיוק כמו רחובות של מכבי שעריים. אמנם המשטח גרוע ובוצי, אבל האווירה פשוט מדהימה והקהל המקומי מעודד ושר כל הזמן. אני מזכיר לכם, ליגה ד'.

איכשהו אנחנו שומרים על רשת נקייה עד הסוף ומחלצים תיקו בגלל שהשחקנים המקומיים מעדיפים משחק חוזר וביקור באנפילד על פני ניצחון יוקרתי בבית (הברקה של שדר ה- BBC ולא שלי).
אפשר ללכת לישון רגועים. האמת, שלא כל כך כי אם אלו שחקני העתיד או אלה שאמורים למלא את השורות עד שמיליון הפצועים שלנו יחזרו אז המצב די בטטה.

כדי להשלים את התכנית התרבותית חיפשתי את אתר האינטרנט של אקסטר סיטי, ואני ממליץ לכם לעשות מאמץ קטן וללחוץ על הקישור הזה. לדעתי לחלק מקבוצות ליגת העל אין אתר אינטרנט כזה מושקע ומפורט.
כשחפרתי קצת באתר גיליתי שלפני עשר שנים הקבוצה הזו הוציאה בגביע תיקו 0-0 בחוץ ממנצ'סטר יונייטד לפני שהפסידה בבית 2-0 והודחה מהגביע. דרך אגב, ההכנסות מהמשחקים הללו הצילו את הקבוצה מפשיטת רגל כלכלית.

ועוד משהו קטן, המנוי הכי זול עולה 1500 ש"ח ויש גם כרטיסים מיוחדים לבעלי מוגבלויות. ליגה ד', כן?.

איך אמרו הגששים: "כשהוא יבוא המשיח, כשהוא יבוא המשיח, אין מלחמה, טוב בנשמה, כל יום יהיה כמו חג".

Credit to "Liverpool FC" Facebook page
Credit to "Liverpool FC" Facebook page
Print Friendly, PDF & Email

2 תגובות

  1. הייתי מחדד שאתה מתכוון לליגה ד' באנגליה, כלומר הרביעית בטיבה, כמו ליגה ב' בישראל. שמי שקורא לא יחשוב איכשהו שאקסטר עד כדי כך קטנה. למרות שהן עדיין קטנטנים ואווירת הגביע האנגלי היא פשוט משהו מדהים כמו שתיארת בכתבה. נהדר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח