המחליף

זהו. תם לו הקמפיין של הנבחרת. שכרגע אולי הוא נראה כאחד הגרועים בשנים האחרונות, אבל לא כך הדבר. כולם היו גרועים. הקמפיין הנוכחי כמעט וזהה לקמפיינים של אלי גוטמן, דרור קשטן, הקמפיין הראשון של אברהם גרנט (אחד המביכים) ועוד קמפיינים אחורה בזמן של שלמה שרף. גם עם גוטמן וגם עם אלישע התחלנו טוב עם נצחון 3-0 על נבחרת חזקה יחסית ומאז היה לנו רק מפלות. כך גם היה עם קשטן כאשר בסוף הקמפיין ההוא הפסדנו ללטביה ואז זה היה נראה כמו הקמפיין הכי גרוע. ובכן, כולם היו גרועים. היחיד שהיה חצי בסדר (לטעמי בלבד כמובן), היה לואיס פרננדס שראה קדימה וקידם כמה וכמה שחקנים – ליאור רפאלוב, טל בן חיים החלוץ, ניר ביטון ועוד. גם לואיס לא היה מספיק טוב. עובדה שהוא הגיע לנבחרת מביתר ירושלים ולא מאנגליה או איטליה. הוא גם עבד נגד המון כוחות של שנאת זרים ושל המון מאמנים ישראלים שהרגישו שהוא לקח להם את העבודה.

אלישע לוי נבחרת ישראל
קרדיט לדף הפייסבוק הרשמי של ההתאחדות לכדורגל בישראל – The Israel Football Association

המאמנים הישראלים כרגע פשוט לא מספיק טובים והמאמן האירופי הממוצע נמצא בכמה רמות מעלייהם. זה המצב. כל שיח של כתב חצר כזה או אחר הוא לא רלוונטי. כתב אחד מנסה לקדם את יוסי אבוקסיס. אחר מנסה לקדם את יצחק שום. ועוד. למה? למה להרוס ליוסי אבוקסיס את הקריירה? למה להרוס לברק בכר את הקריירה? הנבחרת כרגע לא מספיק טובה וגם אם תעלה ליורו הבא כנראה שאנחנו דיי נביך את עצמנו שם.חייבים למנות מאמן זר. שיהיה גרמני. הגרמנים לא דומים לנו בשום צורה.

הם לא שכונתיים.

הם לא מעגלים פינות.

הם לא הולכים נגד החוקים.

אין אצלם קומבינות.

שחקן שרץ רק 7.4 קילומטר במחזור האחרון (שכטר) לא יוכל לבוא לפני מלך השערים באוסטריה מונאס דאבור כמובן. הם לא עושים חשבונאות והם לא לוקחים בחשבון מי חתום אצל דודו ומי חתום אצל נמני. הם לא יכולים לקרוא עיתונים (שגם נגועים באינטרסים) והם לא באים עם משקעי עבר (גוטמן למשל המשיך לשחק עם שחקני הפועל גם כשהם היו הרבה מעבר לשיא שלהם).

2 נבחרת ישראל נבחרת איטליה מוקדמות מונדיאל 2018
Credit to Nazionale Italiana di Calcio official Facebook page

 

צריכים לקחת משהו חזק ולשלם לו הרבה כסף. שהשחקנים יפחדו ממנו. שכל מילה שלו תהיה מילה. שיריץ את השחקנים בלי סוף לא משנה מה הם חושבים. מי שעובד קשה על המגרש ישחק ולא מי שעושה דריבל יפה. מי שיצייץ יהיה בחוץ. להחתים אותו לארבע שנים. שהשחקנים ידעו שאם הם עושים בעיית משמעת הם משלמים עליה בחלק ניכר מהקריירה. ערן זהבי למשל יודע שעוד רגע יש מאמן חדש שירצה אותו בנבחרת לא משנה מה קרה איתו בעבר. אני ממש הובכתי כשראיתי איך ערן בקושי מתייחס לאלישע לוי בסוף המשחק נגד מקדוניה. זה נראה ממש כאלו הוא נמצא הרבה מעליו בהיררכיה ואלישע צריך להתחנף אליו בכדי לקבל תשומת לב. אוטו ריהגל כבר מבוגר, אבל להביא מישהו כמוהו. סמכותי וקשוח.

ערן זהבי, נבחרת ישראל
קרדיט לדף הפייסבוק "ההתאחדות לכדורגל בישראל"

מאיפה הכסף אתם שואלים?

אני מעדיף לא להכנס לזה כרגע אבל רק אשאל שאלה בחזרה .

כמה שווה לכם הכבוד הלאומי שלכם?

הגיע הזמן להיות חלק מהעולם הזה.

נבחרת ישראל סם מרינו
קרדיט לדף הפייסבוק "ההתאחדות לכדורגל בישראל"
Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח