היפה והחיה

הניצחון של מכבי חיפה אמש בסמי עופר נגד מכבי נתניה שלח את שתי הקבוצות להכנות שונות לזמן הקרוב: הירוקים שלא הרשימו ינסו להתמודד על שני התארים שנותרו, בעוד הקבוצה מעיר היהלומים, שהציגה משחק טוב, יכולה להתחיל להתכונן לעונה הבאה.

מכבי נתניה, מכבי חיפה
שחקני נתניה בסיום, מאוכזבים למרות היכולת הטובה

 

עוד לפני שנתחיל לדבר על המשחק ועל המשמעות שלו כמה מילות סיכום על העונה: הקבוצה של ברק בכר מגיעה לפלייאוף העליון כשהיא מסתכלת על יתר קבוצות הליגה מלמעלה, זה קורה לראשונה מאז עונת 2010/11, ובסיום אותה עונה הירוקים מהכרמל גם הניפו את צלחת האליפות. מאז חלפו הרבה מים בנהר ויענקל'ה שחר ראה לא מעט כשלונות בעשור האחרון, אך אין ספק שבמכבי חיפה מבינים שיש להם פה הזדמנות אדירה לזכות שוב בתואר הנכסף. ואף מילה על מכבי תל אביב… בינתיים.

מן העבר השני, למרות אי ההעפלה לפלייאוף העליון, העונה של מכבי נתניה לא יכולה להיות מוגדרת ככישלון. הקבוצה עם הסגל הצעיר בליגה עשתה עונה סדירה טובה מאוד ביחס למידותיה, זו גם אחת הסיבות שבגינה רוצים במועדון שהמאמן ריימונד אטפלד ימשיך לעונה נוספת.

עכשיו בואו נדבר על הקהל: לא פחות מ -5,000 אוהדים נלהבים הגיעו כשעתיים לפני שריקת הפתיחה כדי לתמוך בקבוצה הביתית וההתרגשות הייתה בשיאה. לאורך כל המשחק אותם אוהדים הצליחו לייצר אווירה של אצטדיון מלא קהל, ומי היה מאמין עד לפני שנה שנתרגש ממראות כאלה ומכמות כזאת של אוהדים בסמי עופר.

קהל מכבי חיפה
עשו אווירה של אצטדיון מלא, קהל מכבי חיפה

 

וכעת, למשחק עצמו. תחילת המשחק הייתה בדיוק כמו שקיוו בחיפה – לחץ כבד על מכבי נתניה ושער מהיר להרגעת הרוחות (והקהל). אך מאותו רגע הירוקים נעלמו, הקבוצה של ריימונד אטפלד נכנסה למשחק וקיבלנו קרב שקול מאוד. על כך אמר מאמן הירוקים בסיום המשחק "הגיעה לכאן קבוצה שהשתלטה על המשחק אחרי הגול שלנו ושיחקה כדורגל ברמה גבוהה… חבל שנתניה לא בפלייאוף העליון, כי זו קבוצת כדורגל". עם זאת, מכבי נתניה הרבתה להחמיץ, כולל שני כדורים שפגעו במסגרת השער של ג'וש כהן ומכבי חיפה ניצלה זאת ולימדה את היהלומים שיעור ביעילות.

אין ספק שהניצחון החיפאי לא היה יפה לעין, אך יש כמה סיבות שהביאו לתוצאה זו. לראשונה קוראים נטע לביא. הקפטן המצוין של הירוקים עשה במשחק כמה פעולות שיגרמו לו להיכנס לפנקסים של עוד קבוצות חוץ מצסק"א מוסקבה. שתי גלישות שלו עם משמעות שונה לגמרי הביאו את הניצחון לקבוצתו: הראשונה – הייתה בדקה ה- 14, אז מנע מזלאטן סחוביץ' להשוות את התוצאה ולסבך את חיפה. השניה –  הייתה בדקה ה – 62, אז חילץ כדור בחצי היריבה (מהטובים בליגה בפרמטר הזה), ובסוף אותו מהלך ניקיטה רוקאביצה העלה את מאזנו ל – 17 שערי ליגה וחתם את הניצחון.

 

הסיבה השנייה לניצחון הגיעה דווקא מעמדת המאמן. וכפי שהמשיך ברק בכר בסיום: "בחצי השני היינו חייבים לשנות את השיטה, אחרת זה היה הולך למקומות לא טובים. אני שמח שהשינוי עבד". כמה דקות בתוך המחצית השנייה ביצע ברק בכר חילוף שהרים כמה גבות באצטדיון, כאשר חוסה רודריגז נכנס על חשבונו של צ'ארון שרי. בשלב זה עברו החיפאים ממערך של שני בלמים לשלושה בלמים ובעצם עצרו את הריצה והלחץ הנתנייתי. כידוע העונה, כשרודריגז נמצא על המגרש לנטע לביא יש יותר ביטחון ומקום לשחק גבוה ולחלץ כדורים בשטח היריבה – מה שהוביל לשער השני. שינוי המערך של בכר הוכיח את עצמו והשימוש שלו ברוטציה רחבה חשוב מאוד לקראת מאבקי הצמרת הקרובים. גם כניסתו של רמי גרשון במשחקים האחרונים מוכיחה את עצמה ובכר הרוויח עוד שחקן לסוף העונה. ואף מילה על טוואטחה… בכלל.

ומה הלאה? כמו שאמרנו, בעיר היהלומים יכולים להתכונן כבר לעונה הבאה ובצד השני עיני כל שחקני ואוהדי מכבי חיפה נשואות לעבר ה – 6.4.2021, אז תארח הקבוצה את האלופה מתל אביב למשחק שעשוי לקבוע מי תהיה אלופת המדינה לעונת 2020/21!  (עם קהל… אולי הרבה קהל!).

ברק בכר
חילופים ששינו את המשחק, ברק בכר
Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח