דאללה סן לורנצו

אני אוהב את אירופה, לא סתם ביליתי שם 12 חודשים מאז שחרורי, אני אוהב את הבניינים, את הסמטאות, את האנשים, את התרבויות. אני אוהב להירדם שעתיים ברכבת ולקום בארץ חדשה, שפה חדשה, אנשים חדשים, מאכלים חדשים, תרבות חדשה. אני אוהב את הכדורגל באירופה, אוי כמה שאני אוהב את הכדורגל.

ומי שמכיר אותי יודע שחרף אהבתי הרבה למתרחש על הדשא, את עיקר תשומת ליבי מושכים דווקא היציעים. לכן, תמיד ידעתי שהטור שלי לא שלם בלי להגיע לדבר האמיתי, בלי להגיע לארגנטינה. המשחק שחוויתי במונדיאל לצד הארגנטינאים נתן את הגושפנקה הסופית – אני חייב לבקר ביציעים הארגנטינאים!

סן לורנצו קהל

בתקופת שירותי הצבאי, הורדתי לפלאפון סרטון של אוהדי סן לורנצו והייתי צופה בו בלילה במיטה, אחרי מקלחת ושימון של הנשק כמובן, ומדמיין כמה נחמד יהיה להיות שם, חלק מהטירוף. מה רבה הייתה אכזבתי כשנודע לי שסן לורנצו היא אחת מהשכונות המסוכנות בארגנטינה, שלא רצוי להסתובב שם לבד, או בחושך, או בכלל לא כדאי להסתובב שם אם אתה תייר, ואם אתה תייר שאוהב את החיים שלך ואת הכסף שלך אין לך בכלל מה לחפש שם.

למזלי, אהבתי הרבה לכדורגל ולמתרחש ביציעיו חיברה אותי לאנשים טובים, זה הזמן להודות לחבר׳ה מאולטראס ארגנטינה על כל העזרה שלהם בתכנון הטיול שלי ובשאר הדברים. יש כרטיס, יש אפילו טרמפ, זמן לדבר האמיתי!

 

סן לורנצו נגד הורקאן זה הקלאסיקו הקטן של בואנוס (יחד עם ראסינג נגד אינדייפנטה).
או במילים אחרות ״דרבי השכונות הכי בעייתיות על הפלנטה״. לשמחתי, הכל עבר חלק. טוב, הכל עד לדקה ה-35, עד שהשופט האיחו דה פוטה החליט לשלוף אדום לפבריסיו קולוצ׳ני, כנראה השחקן הכי חשוב של סן לורנצו שנאבקת על חייה. יאמר לזכות השופט שקולוצ׳ני אכן דרך בגסות והגיע לו האדום, אולי על זה נאמר בספר קהלת "טוֹב יֶלֶד מִסְכֵּן וְחָכָם מִמֶּלֶךְ זָקֵן וּכְסִיל." אתם בטח זוכרים אותו מהתקופה שלו בניוקאסל, אם לא, רק אגיד לכם שזה הבלם הדרום אמריקאי שהביא את התלתלים למרכז הבמה הרבה לפני שדוויד לואיז נהיה מיינסטרים.

משחק הקרבה מצוין של הנשרים הביא את המשחק לסיום בתוצאה 0-0, סן לורנצו אפילו יכולים להרגיש מקופחים. ומה לגבי הסרטון ההוא מתקופת הצבא אתם שואלים? ובכן, לפחות הייתי אחלה אטרקציה ביציע ״הבחור החמוד ההוא ששר את כל השירים עם מבטא מוזר״

דאללה סן לורנצו!

יעקב ליפשיץ

Print Friendly, PDF & Email

תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    חלום שלי, אחרי הצבא בעזרת השם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח