אין כוכבים

אז הטרחתי את עצמי והגעתי לאיצטדיון לויטה בכפר סבא וזה לא מובן מאליו אחרי התבוסה במחזור הראשון 3:0 לבני יהודה. לזכותה של מכבי חיפה עמדה בעיקר העובדה שהאיצטדיון עשר דקות מהבית שלי. אחרי השבוע הספורטיבי המבורך, קיוויתי להמשך ירוק וזה מה שקיבלתי "ירוק עולה", הירוק של כפר סבא.

אז נתחיל בכפר סבא, כי מגיע לה. קבוצה עקשנית ולוחמת עם חלק קידמי נחמד מאוד. צ'יבוטה, מסיקה וקהינדה (בכמה הדקות הבודדות שהיה על המגרש) הם בהחלט חלק קדמי חמוד. יחד עם זאת, אוהדי כפר סבא צריכים להפנים, הקבוצה תאבק בתחתית והלוואי ולא תרד ליגה. בדקות הרבות שמכבי חיפה לחצה, כפר סבא היתה די אובדת עצות.

אז נעבור למטרה לשמה התכנסנו, לשפוך קיטור על מכבי חיפה. יעקב שחר אמר שהרכש הטוב ביותר של מכבי חיפה העונה הוא רוני לוי, אז על אף תנועה בלי כדור לא רעה, הרכש הזה בנתיים לא מבשר טובות ואם הוא הרכש הכי טוב זה מסביר את היכולת המחפירה על המגרש.

למכבי חיפה חסר. פשוט חסר. בכל מקום במגרש שאגע בו, חסר. בעצם, יש למכבי חיפה שוער, אומנם טעה פעם אחת ואיבד כדור ברגל אבל מעבר לזה מזל שיש אותו.

הגנה – הטוב ביותר במכבי חיפה היה דקל קינן וזה אומר הרבה. דקל הוא איש של עבודה קשה, אחרי עונה איומה, עושה רושם שהוא הפיק כמה לקחים. הוא משתמש הרבה פחות בידיים, הוא יותר קל וזה מאפשר לו להיות כמעט בכל מקום שצריך אותו בהגנה כולל הצלת גול בטוח מהרגליים של ריף מסיקה. דגני כמגן ימני זה נחמד להגנה, אבל חיסרון גדול בהתקפה. ואליינטה? ניתן לו 100 דקות חסד (מה שמשאיר לו עוד בערך 3 דקות להרשים אם לוקחים את תוספת הזמן בחשבון).

קישור – דריניצ'יץ'? אפשר לעבור הלאה. איפה ג'אבר עטאא? נעלם אחד גדול. דריניצ'יץ' בהחלט היה שם, ניסה, בא לקבל כל כדור, היה שם בשביל לנקות את ההתקפות של כפר סבא, קרא את המהלכים של כפר סבא ונע למקומות הנכונים אבל הוא פשוט לבד. זהו למעשה, כי הקישור של מכבי חיפה מורכב משני שחקנים בלבד.

התקפה – ריאן ועזרא מאוד מוכשרים. הלאה. תורג'מן מאוד מוכשר. הלאה. שכטר גאון, שילמד אותי איך מוציאים עליו מאות אלפי יורו מבלי שהוא יתן שום דבר בתמורה. אז כולם (כמעט) מוכשרים אבל אופי אין. אין אופי. פשוט לא מסוגלים לסחוב קבוצה על הגב.

חסר – קשר באמצע שיודע לעשות משחק. זה לא דריניצ'יץ' ולא עטאא. מקווה שאוברניאק יפתור את הבעיה הזאת. ריף מסיקה ילד נחמד, לא יודע אם הוא מתאים לקבוצה כמו מכבי חיפה אבל שחקן בעמדה הזאת זה בדיוק מה שחסר.

חסר – חלוץ 9 אמיתי. אחד שיידע לקבל כדור עם הגב ולאפשר את ההצטרפות של שאר השחקנים. חלוץ 9 אמיתי. אחד שייתן גולים.

רוני לוי – מתעקש על 4-4-2, שיטה שאני מתחיל ממש לתעב. איזה בור נפער לו באמצע המגרש של מכבי חיפה.

אין כוכבים 1 - מכבי חיפה

כל פעם שדריניצ'יץ' או עטאא מקבלים את הכדור כל האחרים מתקבעים בעמדות שלהם ואין להם אופציות מסירה אמיתיות. הציפייה היא שריאן ו/או עזרא יבואו לאמצע ויאפשרו הנעת כדור בשטחים קטנים וזה ישחרר את הקווים לתנועה קדימה של דגני ו/או מנחם.

אין כוכבים 2 - מכבי חיפה

לחילופין עם קבלת הכדור על ידי דריניצ'יץ', עטאא יכול לנוע קדימה ואחד החלוצים צריך לבוא לאמצע לקבל כדור.

אין כוכבים 3 - מכבי חיפה

כשזה לא קורה מעיפים כדורים לחלוצים ובהיעדר חלוץ אמיתי בדרך כלל זה נגמר באיבודים.

נקודה אחרונה, ניצול המצבים. מכבי חיפה בעטה פעם אחת לקורה, פעם אחת למשקוף והחטיאה פנדל, אבל לא על זה אני מדבר. אני מתכוון למצבים שבהם ארבעת השחקנים הקדמיים של מכבי חיפה מצליחים לייצר יתרון, אם על ידי אחד על אחד טוב או אם על ידי דאבל פס שמשאיר אותם ביתרון מספרי. מכבי חיפה מצליחה ליצור את היתרון הזה פעמים רבות, אבל ברוב המקרים זה לא נגמר בבעיטה לשער, אפילו לא בניסיון למסירת עומק חכמה.

לסיכום אומר שלמרות ההפסד, מכבי חיפה היתה הרבה יותר טובה מבמשחק הראשון. בעיקר אהבתי את הלחץ על כפר סבא בניסיונות של כפר סבא לצאת קדימה מה שיצר חטיפות כדור שעם צוות מוכשר יותר היה גם מביא ליותר מצבים. לרוני לוי יש הרבה עבודה, אני הייתי עובר ל-4-3-3 שיאפשר שליטה יותר טובה במרכז המגרש וימנע מתפרצות כמו זאת שהביאה את השער לכפר סבא.

ושימו לב, אף מילה על החיסרון של אלירן עטר ויוסי בניון. אם לומר את האמת, לי הם לא היו חסרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח