אובדן הדרך

חגיגה בקריית שלום. שוב ג'ורדי מחכה לשבוע האחרון בשביל להתפלל שאחד הסוכנים ימצא לו איזה שחקן שהוא אוהב. כי ככה המועדון הכי גדול בארץ מתנהל – אין סקאוטינג ומעקב אחרי שחקנים, אלא עובדים עם סוכנים מלאי אינטרסים שאי אפשר לסמוך עליהם. התוצאה היא סקאוטינג גרוע על השחקן ואי הכרה של היכולות האמיתיות שלו, כי כמה אפשר ללמוד על שחקן ב24 שעות?

טיקטיק מונדיאל
עד הרגע האחרון לא ידעו אם ימצאו לסושיץ׳ קבוצה. נגיד והחלטתם להיפטר ממנו (מהלך שאני לא מסכים איתו) במקום להריץ אותו במספר משחקים לפני ינואר ולהתחיל לעבוד על תכנית חלופית עוד באוקטובר, במכבי חיכו שוב לשבוע האחרון בשביל להחליט מה הם רוצים לעשות.

בהתחלה (לפי פרסומים של התקשורת) ג'ורדי רצה קשר התקפי זר במקומו של סושיץ, אחר כך שינה את דעתו לקשר אחורי זר וביומיים האחרונים של החלון ביקש מסוכנים שונים למצוא לו שחקן הגנה. אם ג'ורדי רצה למשל את קאניוק, למה לא להביא אותו בתחילת החלון? למה לחכות ליום האחרון שם יש לחץ עצום להספיק הכל? וזה לא שהלחץ עובד לטובת מכבי ברוב המקרים, אלא נראה כי לרעתנו לפי השחקנים שהסוכנים מצליחים לדחוף לגורדי בימים האחרונים של כל חלון. ככה המועדון מתנהל. אין דרך, אין שיטה. בעצם יש דרך ושיטה – חאפריות.

ג'ורדי קרויף
Credit to "Maccabi Tel Aviv FC" Facebook page

ג'ורדי אמר פעם כי יש שני סוגים של מנהלים מקצועיים: כאלה שהכל אצלם מסודר וידוע מראש וכאלה שמגיבים לפי תחושת הבטן והאינטואיציה. מאז גורדי הספיק לעבור לעמדת המאמן ונראה שהאין-טואיציה שלו ברורה לכל. שחקן אחר שחקן מונחתים בקריית שלום ולג'ורדי אין מושג מי הם ומה יכולתם ולשחקנים אין מושג איפה הם ומה רוצים מהם.

זה לאו דווקא אומר שאינם שחקנים איכותיים, למשל בלאקמן שחקן נהדר (כישראלי), אך סקאוטינג נורמאלי היה מגלה בקלות שאינו שחקן כנף והיה חוסך מאיתנו 4 חודשים של התעללות באוהדים ובשחקן. סקאוטינג אמיתי ועמוק על באטוקיו היה מגלה שאינו יכול להיות השחקן היצירתי ביותר בקישור אלא מדרגה אחת מטה כבוקס טו בוקס. סקאוטינג אמיתי על רודריגז היה מגלה שהוא לא יכול לשחק כקשר אחורי במאה אחוז וכי עדיף לו בהרבה לשחק כפליימיקר המתקדם.

וכבר כשיש סקאוטינג ארוך ועמוק, כמו במקרה של סושיץ׳ למשל, אחריו מכבי עקבה שנה שלמה, לא נותנים לו הזדמנות להוכיח את עצמו ונפרדים ממנו אחרי חצי עונה שבה שיחק שני משחקים בלבד בליגה (נכון, חלק בגלל פציעות, אך רוב העונה הוא היה כשיר.

ג'ורדי איבד מזמן את הדרך והשיטה שניסה להנחיל למועדון בשנים הראשונות ועליו ללכת הביתה כמה שיותר מהר. נשאר לנו לקוות שגולדהאר לא יתייאש, ימנה מנהל מקצועי חדש ואיתו מאמן. כמה שיותר מהר.

גידי קאניוק, מכבי תל אביב
קאניוק. למה רק ביום האחרון של החלון?
קרדיט לדף הפייסבוק של מכבי תל אביב
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח