WWE: Tables, Ladders & Chairs – ההכנה!

שלום לכולם. אחרי תקופה עמוסה מאוד של הרבה אירועים בתקופה קצרה, קיבלנו מעט רגיעה בזמן האחרון עם הבנייה ל-TLC. באופן מסורתי, חודש דצמבר הוא חודש מאוד רגוע ומשעמם ברמת החום ב-WWE, בעיקר בגלל החגים בתקופה הזאת; סיבה נוספת היא שהדברים תמיד מתוכננים להתחמם לקראת חודש ינואר, הראמבל והכניסה לעונת המאניה.

עד פה, הכול בסדר גמור והגיוני. הבעיה בכל זאת הייתה שהתוכניות ספציפית של RAW בתקופה הזאת, לא רק שהיו פחות מעניינות מבכרגיל, אלא הן היו מזעזעות ברמה כמעט היסטורית. מה שכן היה מזעזע ברמה היסטורית לחלוטין היה הרייטינג של אותן התוכניות שהתדרדר עד כדי המספר הנמוך ביותר בהיסטוריה הארוכה של התוכנית, לתוכנית ה-RAW ששודרה ב-3 לדצמבר (2.1 מיליון צופים). מה שנוסף לפרט העגום הזה, זאת העובדה שכל התוכניות המדוברות נכתבו ושוכתבו ברגע האחרון על ידי וינס מקמהאן באופן בלעדי כמעט. אני תמיד אזהר בלשוני כשאני מבקר את וינס, פשוט מפאת הכבוד לכל מה שהוא עשה עם החברה הזאת, והעובדה שהוא תמיד בסופו של דבר מוכיח שהוא לא מנותק מהקהל כמו שזה נראה לנו הצופים לפעמים. החודש, זה היה פשוט צורם למדי ועל כך נותר רק להגיד ש: חבל.

הקרב המרכזי באירוע. באדיבות הפייסבוק הרשמי של ה-WWE.

הנחה מסוימת חייבת להינתן לוינס והכותבים ב-RAW, וזאת הבעיה של המתאבקים הפצועים. רומאן ריינס גילה שמחלת הלוקימיה התפרצה אצלו מחדש ועזב את עולם ההתאבקות זמנית, כדי להילחם במחלה; ברון סטרומן סחב פציעה במרפק במשך זמן מאוד ממושך, ולבסוף החליטו שהזמן הכי טוב לעשות את הניתוח זה עכשיו, ובתקווה שהוא יהיה מוכן ל-TLC, ואם לא – אז לראמבל; קווין אוונס, עוד אבן יסוד של RAW (אפילו כשהוא לא מרגיש בטופ קארד), נאלץ לעבור ניתוח בשתי הברכיים שלו ומושבת עד לאחרי ראסלמאניה לפחות; אלכסה בליס לא מקבלת אישור רפואי לחזור לזירה אחרי שורת זעזועי מוח (עוד על כך בהמשך). זאת רשימה לא קצרה של ההיעדרויות מאוד משמעותיות עבור RAW, וזאת יכולה בהחלט להיות סיבה לשכתוב של התוכנית כל שבוע. סיבה פיקנטית נוספת אגב לשכתוב בתוכנית של ה-3 לדצמבר, היא שהתוכנית צולמה בטקסס, וכמה ימים לפני נפטר ג'ורג' בוש האב, נשיא ארה"ב לשעבר וטקסני מפורסם, ולפי הדיווח: וינס הרגיש שצריך לשכתב את התוכנית, ולהעניק הרבה יותר ניצחונות לפייסים, כדי לעודד את הקהל מהאבל הלאומי.

אם התחלנו בפציעות, אז בוא נסיים את הסקירה כבר. תחילה, על חומרת הפציעה של אלכסה בליס. בליס סבלה משורת זעזועי מוח ב-Cluster קצר, ומארק הנרי, שנמצא מאחורי הקלעים, שפך אור על החומרה של מצבה. הוא סיפר שהיא סבלה מורטיגו, שהיא הייתה מגיעה לשדה התעופה ולא מסוגלת לזכור לאן היא צריכה לטוס, שהיא הייתה נוחתת עם שאר המתאבקים ומתחילה לשאול אותם, איפה הם נחתו, כיוון שלא יכלה לזכור. מצב לא פשוט בכלל. בכל מקרה, היא מקבלת את המנוחה שלה מהזירה כרגע, ורק חזרה להתאמן ב-PC בשבועיים האחרונים לקראת חזרתה לזירה שיכולה לקחת עוד כמה שבועות, אולי לקראת הראמבל. בצד השני של המתרס, בסמאקדאון, בקי לינץ' קיבלה את האישור כבר לחזור לזירה על חצי מהפציעות שלה. לפי הדיווח, היא קיבלה אישור שזעזוע המוח שהיא קבלה מהאגרוף של ניה ג'קס עבר, אבל היא עדיין לא קיבלה אישור רפואי לחזור לזירה, בגלל השבר באף שלה, מאותו האגרוף. היא אמורה להיות כשירה כמעט בוודאות ל-TLC.

דניאל בריאן "החדש". באדיבות הפייסבוק הרשמי של ה-WWE.

אם כך, עם כל הדברים האלו שהיה שווה לציין, הגענו לקרבות עצמם של האירוע. הקרב המרכזי בצורה אמפטית (לפחות עבורי, למרות שמהרחש בחש ברשת, זה נראה שזאת ההרגשה גם של רוב הקהל), הוא קרב TLC המשולש עבור אליפות הנשים של סמאקדאון, כשבקי לינץ' תגן מול שארלוט ואוסקה. ואם אתם רוצים עדות לעובדה שוינס מקמהאן דווקא כן מקשיב לקהל, אז הסיבה שאוסקה נוספה לקרב הזה, היא פשוטה: לפני Survivor Series, כשבקי לינץ' עברה על המתאבקות כדי "לבחור" את המחליפה שלה לקרב מול ראוזי, הקהל היה מאוד קולני ועודד כשהיא הגיעה לאוסקה. וינס ראה את התגובה, לפי הדיווח – הופתע, אבל מיד החליט להכניס אותה לקרב ב-PPV הבא. אין לי שום ספק שהקרב הזה יגנוב את הערב בלי קשר לאם הוא יהיה האחרון בסדר או לא. לא הייתי פוסל פה גם הפתעה עם זכייה של אוסקה בתואר, כדי לפנות את שארלוט ולינץ' לאולי בנייה של קרב משולש שלהן עם ראוזי בראסלמאניה. אגב, הסבר טכני קצר למי שלא בטוח: קרב TLC אומר שהשימוש בכיסאות, שולחנות וסולמות מותר, ובגלל שזה רשמית גם קרב סולמות, אז החגורה תהיה תלויה מעל לזירה והדרך לנצח את הקרב היא לטפס על סולם ולהוריד אותה.

 

קרב מרכזי נוסף הולך להיות הקרב על החגורה הבינלאומית בין סת' רולינס לדין אמברוז, שהתברר לנו החודש שהדמות החדשה שלו היא ביין מסדרת באטמן (ברצינות, צרפתי תמונה לטור להמחשה). אם הפיוד הקודם שלהם, לפני כמה שנים כשזה היה סת' שבגד ב"קבוצה", יכול להיות עדות לפוטנציאל – אז מצפה לנו קרב מעולה. ברגע זה גם הוכרזו שלושה קרבות שונים שאני אתייחס אליהם ביחד, ואסביר בהמשך למה. שלושת הקרבות הם: קרב TLC של ברון סטרומן מול בארון קורבין (כשאם קורבין מנצח, הוא מוכרז ב-GM הרשמי של RAW; ואם סטרומן מנצח אז קורבין מאבד את הכוח שלו וסטרומן מקבל את הקרב שהוא רוצה מול לסנר בראמבל), קרב של פין באלור מול דרו מק'נטייר ולבסוף בובי לאשלי מול אליאס. הסיבה שאני מציין את שלושת הקרבות האלו יחד, זאת הפציעה שסיפרתי לכם של ברון סטרומן. ישנו סיכוי מאוד טוב שסטרומן לא יהיה כשיר לחלוטין בזמן ל-TLC, והדרך שאני רואה שב-WWE יצאו מזה, זה להחליף את שלושת הקרבות האלו בקרב אחד מרוכז של 3 מול 3, כדי ששאר המתאבקים יוכלו לעשות את רוב העבודה, וסטרומן יוכל רק לעשות מהלך וחצי ולהישמר מפגיעה פיזית.

למקרה שלא האמנתם. דין "ביין" אמברוז. באדיבות הפייסבוק הרשמי של ה-WWE.

אם דיברנו כבר על התוכניות המאוד לא טובות של RAW בתקופה הזאת, הרי שבצד הכחול – המצב הפוך לחלוטין (לא ברייטינג שגם בסמאקדאון מאוד נמוך לאחרונה), והתוכניות מאוד מבדרות. הפיוד המרכזי מלבד הסיפור של אליפות הנשים, הוא הסיפור של חגורת אליפות ה-WWE ודמות ההיל הפשוט מופתית שדניאל בריאן משחק לאחרונה. מי שעקב אחר הקריירה המוקדמת של בריאן באינדיז, ידע שהוא מסוגל להיות היל אדיר, אבל לרוב הצופים של ה-WWE, דניאל בריאן הוא הבייביפייס הכי גדול שהיה בארגון בעשר השנים האחרונות ולכן היו הרבה מאוד היסוסים והשגות מפניית ההיל שלו. מה שאפשר לספר מאז שזה קרה, זה שבריאן לא שכח בכלל איך לגרום לקהל לשרוק לו בוז, וזה באמת שמעיד על רמת הכישרון הענקית של המתאבק, שהצליח לגרום לקהל לשרוק לו כל כך הרבה בוז בזמן כל כך קצר (בין אם הוא תוקף בפראות את AJ סטיילס, צועק "Fickle!" לקהל, או מאיים על ביירון סקסטון הפרשן שהבת שלו תבעט לו בין הרגליים). פרט מעניין על פניית ההיל שלו, היא שדניאל בריאן בעצמו היה זה שדחף במשך זמן ממושך לוינס, להרשות לו לעשות את פניית ההיל. לבסוף וינס החליט ללכת על זה, ולהוסיף לכך את החלפת התואר כדי לתת אקסטרה oompf למהלך ולמשוך את השטיח לחלוטין מתחת לרגליים של כולם. וזה עבד. בריאן יגן על התואר שלו מול AJ סטיילס, ואין שום ספק ששני אומני ההתאבקות האלו יספקו לנו מפגן מבדר מאוד.

 

לבסוף, ישנם שלושה קרבות נוספים שהוכרזו. רונדה ראוזי תגן על התואר שלה מול ניה ג'קס, על הפרובלמטיות בקרב הזה, הצבעתי בטור הקודם, ואני מקווה שהקהל לא יחריב את הקרב. הבנייה אליו הייתה מזעזעת עם פרומואים פשוט נוראים מצד ניה ולכן אני בדעה עכשיו שהקהל יהיה יותר אדיש לקרב מאשר עצבני עליו וזה דבר טוב. ראוזי לדעתי תנצח את הקרב בצורה אמפתית גם אם ניה תקבל לא מעט התקפה פנימה כדי לא להחליש אותה לגמרי. קרב נשים נוסף הוכרז, עם קרב שולחנות בין נאטאליה לבין רובי ריוט. אני דווקא לא חושב שזה יהיה קרב רע בכלל. ריוט היא מתאבקת מאוד כשרונית ונאטאליה היא המתאבקת שמקבלת אולי הכי הרבה כבוד מאחורי הקלעים על הרמה הטכנית שלה (לפחות משאר המתאבקות) ואני חושב שיהיה קרב די קצר, אבל מבדר. הקרב האחרון הוא הקרב על חגורת אליפות הזוגות של סמאקדאון, כשה-Bar יגנו מול האוסוז והניו דיי. אני חותם לכם ברגע זה, ששלושת הצוותים האלו הולכים לנסות בכל כוחם לגנוב את ההצגה בערב, ולפי ההיסטוריה של הקרבות ביניהם – הם מסוגלים לעשות את זה.

הכנה לקרב הזוגות. יגנבו את ההצגה? באדיבות הפייסבוק הרשמי של ה-WWE.

אם כך, הקארד המלא עם הניחושים שלי:

1) בקי לינץ' (א) מול שארלוט פלייר מול אוסקה, קרב TLC משולש על חגורת אליפות הנשים של סמאקדאון. אני אלך על התוצאה מפתיעה, עם זכייה של אוסקה בתואר. בקי ושארלוט צריכות להתפנות לראוזי, וזה קשה עם חגורה שמסבכת את הסיפור. זה גם יהיה מעולה לאוסקה שתקבל הרבה מהמוג'ו שלה בחזרה עם זכייה ראשונה בתואר.

2) סת' רולינס (א) מול דין אמברוז, קרב על חגורת האליפות הבינלאומית. השמועות אומרות שהקרב שמתכננים כרגע לראסלמאניה הוא רולינס מול ברוק לסנר. אבל אני חושב שהבנייה לזה תיעשה יותר מאוחר, והפסד של אמברוז פה, יהיה החלשה והפיכה של פניית ההיל שלו ללא רלוונטית. לכן אני אלך עם דין "ביין" אמברוז.

3) דניאל בריאן (א) מול AJ סטיילס, קרב על חגורת אליפות ה-WWE. בריאן רק זכה בחגורה, והדמות החדשה שלו עובדת בצורה מדהימה. אין סיכוי שהוא מפסיד את החגורה פה.

4) ברון סטרומן מול בארון קורבין (קרב TLC), בובי לאשלי מול אליאס ודרו מק'נטייר מול פין באלור. כמו שציינתי, אני חושב ששלושת הקרבות האלו יחוברו ביחד לקרב אחד, והצד של הפייסים ינצח. אני חושב שהכיוון כרגע הוא סטרומן מול לסנר בראמבל, וגם חזרה של קורט אנגל לסיפור ב-RAW; ובשביל זה, קורבין חייב להפסיד.

5) רונדה ראוזי (א) מול ניה ג'קס על תואר אליפות הנשים של RAW. ראוזי שומרת.

6) נאטאליה מול רובי ריוט, קרב שולחנות. קרב שיכול ללכת ממש לכל כיוון. סתם ניחוש, אני אלך עם רובי ריוט.

7) ה-Bar (א) מול האוסוז מול הניו דיי, קרב על חגורת אליפות הזוגות של סמאקדאון. אני חושב שהחגורה תחליף פה ידיים, וההימור שלי הוא על האוסוז.

8) קרב הגמר של טורניר ה-Mixed Match Challenge. קרב ששכחתי בכלל לציין בסקירה שלי. זה טורניר שמשודר בפייסבוק ואני לא עקבתי אחריו בכלל. יכול להיות שהוא ירד לפרי שואו בכלל.

לפני שאני אתחיל לדבר על דבר נוסף, אני אעצור פה ואכריז הצלחה על הניסיון שלי לקצר את הטורים האלו. אנחנו נתראה בטור הבא בינואר, עם הסיכום של האירוע של TLC וההכנה לאירוע ה-PPV האהוב ביותר עליי אישית: ה-Royal Rumble!!

WWE
באדיבות הפייסבוק הרשמי של ה-WWE.

תגובה אחת

 1. Avatar
  דני צ'רבינסקי

  צודק לחלוטין.
  הציפייה שלי היא שבקרב הזה (אגב, למי שלא התעדכן, קרב הגמר של טורניר הפייסבוק הוא אלישיה פוקס וג'ינדר מאהאל מול כרמלה ו-R-truth) שבסופו של דבר טרות' וכרמלה ינצחו.
  שמעתי תאוריה קורעת מצחוק של החברה הנהדרים ב-Cultaholic, שמבחינת כרמלה זה עוד הגיוני, זה כמו הזכייה שלה במזוודת ה-MiTB.. היתרון הזה יכול להיות עוד איכשהו הגיוני עבור הדמות שלה. אבל ההצעה של החברה הנ"ל לתרות' זה שכיגיע הזמן למקום ה-30 בראמבל הגברים, הוא לא יופיע… אבל יופיע במקום זה במקום ה-30 של ראמבל הנשים… כי זה תרות' והוא יכול פשוט להגיד "Sorry, my bad" וזה יוצא את ה-WWE מהסבך הזה.

  הטורניר הזה היה שורת פציעות אחת אחרי השנייה. אני בטוח שכשהתחילו את הטורניר, הם לא ציפו לזה שיצטרכו למשוך את ברון סטרומן, אלכסה בליס, פין באלור, AJ סטיילס וכו' מהטורניר. אז עושים מה שאפשר עם מה שנשאר.

  עוד אגב, שלא כתוב בסיקור: נוסף קרב נוסף ביום רביעי: קרב כיסאות בין ריי מיסטריו לרנדי אורטון.
  🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח