שחקנים ELO – סיכום מחזור 18

תזכורת

בלוג זה עוסק בהתאמת מדד ELO לדירוג שחקני ליגת העל. מדובר על מדד המשמש כיום באופן רשמי לדירוג שחקני שחמט ובאופן לא רשמי לדירוג נבחרות כדורגל (www.eloratings.net) וקבוצות כדורגל אירופאיות (www.clubelo.com). ייחודו של המדד הוא שהוא מעניק ניקוד על משחק בהתאם לעוצמת היריבה.

Spanish League - טיק טיק

השבוע במדד

5 משחקים עם יחס ניצחון של מעל 30-70, רק בשניים מהם ניצחה הפייבוריטית (בני-יהודה ומכבי ת"א).

 • הפועל ב"ש (72%) – הפועל חיפה (28%)

כזכור מספר אחת, 3 מובילי המדד הם (בסדר הזה): קיארטנסון, הביתיות של ב"ש ומיגל ויטור. כזכור מספר שתיים, המדד בנוי כך שאם אתה לא משחק, כאשר הציונים של חבריך לקבוצה יורדים, הציון שלך עולה. 2 משחקים רצופים שבהם ב"ש מאכזבת בבית בלי מיגל ויטור צפויים להתבטא בכך שהפורטוגלי יותר חשוב לב"ש מהביתיות ויעקוף אותה במדד. מי שכבר נפגע הוא מליקסון שאחרי הצניחה של שני מקומות בשבוע שעבר, יורד עוד אחד (למקום ה-7), מתחת לאיתי שכטר. הכרישים הגיעו למשחק עם ציון נמוך יחסית – בלי הביתיות ובלי חנן ממן, שיחוו אפקט הפוך – הצלחת הקבוצה בלעדיהם תגרום לירידה בציונם. חנן ממן הוא השלישי בדירוג מבין שחקני הפועל חיפה אחרי החלוצים תורג'מן ובן-בסט. זה לא בהכרח בגלל התלות בחלוצים אלה כמו בגלל העובדה שבעונה שעברה הם שיחקו בקבוצות יותר מצליחות.

חנן ממן, הפועל חיפה
Credit to "Hapoel Haifa FC" Facebook page
 • בני יהודה (77%) – הפועל עכו (23%)

2 השחקנים היחידים בעכו שלא עומדים על 0 עגול הם גל שיש ודילן דמראווי.

 • אשקלון (53%) – רעננה (47%)

כשאיבנצ'יץ' לא משחק, הציון הגבוה באשקלון הוא של המאמן. משמעות ההפתעה היא תיקון לטובת החלוץ ולרעתו של יובל נעים. אצל רעננה מסתמנת מגמת שיפור קלה, אך מתמשכת.

 • נתניה (71%) – אשדוד (29%)

המדד טופח לעצמו על השכם. אביב אברהם לא משחק ונתניה מאכזבת. מצד שני, יודעי ח"ן יטענו שהסיבה לאכזבה היא היעדרו של עלי מוחמד. מצד שלישי… המשחק מציף גם את הנקודה שהמדד לא יודע להתייחס למופע אימים של השופט…

מכבי נתניה, בית"ר ירושלים, עלי מוחמד, אריק סאבו
קרדיט לדף הפייסבוק מנהלת הליגות לכדורגל
 • סכנין (42%) – מכבי פ"ת (58%)

קנדיל חזר, אבל גם מנור סלומון שיחק. "מדד שבעת האפסים" של הלוזונים (כמה שחקנים הם משתפים שציונם 0 למרות שיש להם שחקנים יותר טובים) עמד השבוע על 5. סיבוק, המועמד לעזיבה, לא היה אחד מהם…

 • קריית-שמונה (21%) – בית"ר ירושלים (79%)

עוד הופעת בכורה בבית"ר, הפעם של דיוויד כץ. עוד עיוות-טעות-שיפוט.

 • מכבי חיפה (22%) – מכבי ת"א (78%)

הפערים כ"כ גדולים שגם כאשר מכבי ת"א מרכיבה 4 שחקנים שחלשים בהרבה מחבריהם (שפונגין, דודזאדה, אליאל פרץ ובאבין) – היא עדיין חזקה בהרבה מהירוקים. חוץ מזה, יש פעמים שמה שרואים במדד זה מה שרואים במגרש, כבר בדקה הראשונה…

מכבי תל אביב קבוצה
מנהלת הליגות לכדורגל- IPFL

פינת המעקב

בפינה זו אנו עוקבים כל שבוע אחרי מספר שחקנים שנבחרו מראש

 • גל אלברמן התחיל את העונה במקום 11 מה שמעלה חשד רציני להטיה מובנית באלגוריתם. בשבוע שעבר ירד מהמקום ה-17 ל-19 והשבוע צנח למקום 24 במסעו לעבר המקום שמבטא בצורה יותר נכונה את כושרו הנוכחי.

 

 • אלון תורג'מן – המדורג הגבוה ביותר שאינו מב"ש, מכבי ת"א או בית"ר ירד מקום למקום ה-16, לא בגלל ביצועים נמוכים שלו, אלא בגלל שהאלגוריתם עסוק כרגע בלדחוף למעלה את שחקני בית"ר ובני-יהודה (שתי קבוצות שיש להן קצב צבירה שבועי גבוה המבטא "אנדרייטינג" הדורש תיקון). מי שעקף את תורג'מן הוא קלאודימיר.

 

 • אנטואן קונט – המדורג הגבוה ביותר מבין השחקנים שהצטרפו בפגרת ינואר של העונה הקודמת – עלה שלב למקום 21. יחסית לשחקן של בית"ר הצבירה השבועית שלו צנועה, ושיפור המיקום הוא על חשבון אלברמן המתדרדר.
שרן ייני, קונטה, מכבי תל אביב, בית"ר ירושלים
קרדיט לדף הפייסבוק של מנהלת הליגות בכדורגל
 • טב"ח החלוץ – המדורג הגבוה ביותר מבין השחקנים שעזבו את הליגה בסיום העונה הקודמת. נשאר השבוע במקום 25.

 

 • אביב אברהם – המדורג הגבוה ביותר מבין השחקנים שהצטרפו לליגה העונה – נשאר במקום 31. 
 • גבריאל תמאש – המדורג הגבוה ביותר מבין השחקנים שהצטרפו לליגה העונה לקבוצה שאינה עולה חדשה – ירד ממקום 59 למקום 61. מי שחלף על פניו הם בן תורג'מן, חלק מהאליפות של ב"ש שתורם להצלחה של בני-יהודה. השחקן השני שחלף על פני תמאש הוא בעצם המלצה של המדד ליובל נעים – לטל מכלוף ציון כפול משל איבנצ'יץ', אבל הוא לא שיחק כבר 6 מחזורים
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח