Division Round – ניתוח המשחקים

// מאת נרי בן פורת

אחרי ה Super Wild Card Weekend שקיבלנו בסופש האחרון הסופרבול בטמפה כבר ממש מעבר לפינה ואנחנו לקראת ה Division Round, הטופ 8 של העונה.

ב N.F.C יאבקו בריידי וברייס על הזכות לשחק נגד המנצח בקרב ההאארונים הגדול, בעוד שב A.F.C ייאבקו 3 ק"ב מהסיבוב הראשון בדראפט 2018 על הפלתו של מהומס.

בכלל חלוקת הק"ב השנה מאוד מעניינת ב N.F.C שלושה הול אוף פיימורס בשלהי הקריירה וג'ררד גוף עם כל 9 האצבעות הבריאות שלו בעוד שב A.F.C 4 ק"ב שעדיין בחוזה הרוקי שלהם.

מי שמכיר את הסכם העבודה של הליגה מול ארגון השחקנים והנגזרת שלו כמו תקציב השחקנים שיש בליגה ( לעומת ה NBA  אין גמישות בכלל בתקרת השכר לשחקנים או מס מותרות או מס חריגה או כל דבר אחר שיכול לפגוע בתחרתויות הליגה) + המשמעות הרבה שיש לדראפט (7 סיבובי דראפט לעומת 2 ב NBA ) מסכים שזאת התוצאה, לפגוע בדראפט בפרנצייז ק"ב ולנצל את השכר הנמוך שלו בזמן חוזה הרוקי לבניית סגיל חזק סביבו, רק לצורך המחשה, מהומס הרוויח סדר גודל של 11 מיליון שנה מול ה 21 שקירק קאזינס עלה.

מצד שני, בריידי, רודג'רס, ברייס – הול אוף פיימרס בוודאות שפשוט הופכים את הקבוצות שלהן למועמדות כל שנה.

למשחקים:

גריין ביי (1) – לוס אנג'לס ראמס (6), 23:35, שבת:

אארון נגד אארון, דבנטה נגד ראמסי, לפלור נגד מקווי, פליאוף בלמבו פילד בינואר עם טמפ' מתחת ל 0, מי צריך יותר. ההתקפה הטובה בליגה של גריין ביי (31.8 למשחק ) פוגשת את ההגנה הטובה בליגה של הראמס (18.5). הראמס מגיעים למשחק פצועים כאשר אארון דונלד וקופר קאפ לא מתאמנים השבוע אך כנראה ישחקו. ועדיין לא ברור מה קורה בעמדת הק"ב.

גוף עדיין מתאושש מהניתוח בבוהן ביד הזורקת והשמועות אומרות שכפור ורטיבות לא ייקלו על המצב, מצד שני הק"ב המחליף וולפורד הראה קצת ניצוצות במשחק בסיאטל על אף שקיבל זבנג רציני מג'מאל אדאמס והובהל באמבלנס לבית חולים מקומי לבדוק שאין לו פציעה חמורה בעורף/ צוואר. אז המצב שם לא אידאלי והם יהיו חייבים להסתמך על ההגנה בראשות דונלד וראמזי ועל המשחק הריצה של הרוקי קאם איקרס שנבחר בסיבוב שני בדראפט האחרון והיה מרכז ההתקפה בנצחון על סיאטל עם 131 יארד וט"ד על הקרקע.

הפאקרס מגיעים אחרי שבוע חופש, יחסית בריאים עם מומנטום מצויין, יהיה מעניין לראות איך וכמה יצליחו הפאקרס לשלב את דבנטה אדאמס במשחק נגד ראמזי ואיך תיראה ההתקפה של רודג'רס ולפלור מול ההגנה הטובה בליגה. כשנשמר האיזון בין משחק הריצה של ג'ונס, ווליאמס (ודילן?) לבין רודג'רס והפליי אקשן אף אחד עוד לא הצליח לעצור אותם.

אומרים שהתקפה מנצחת משחקים אבל שהגנות מנצחות אליפויות. בואו נראה מה יהיה ל MVP להגיד על זה במוצ"ש.

באפלו בילס (2) – בולטימור רייבנס (5), 03:15, בין שבת לראשון:

2 הקבוצות הורידו קופיף קטן מהגב בסופש האחרון, באפלו ניצחו משחק פליאוף אחרי 25 שנה ולאמאר ג'קסון השיג ניצחון ראשון בפליאוף אחרי 2 ניסיונות כושלים. הבילס ניצחו בקושי את אינדי בבית ונראה שרק הקסם של גוש אלן היה ההבדל בין הקבוצות.

אינדי הצליחה לשלוט בקו ההתקפה שלה ולרוץ על ההגנה של הבילס שגם  פיליפ רייברס לא נראה רע, אם הגנת הבילס ייתנו לבולטימור וללאמר לרוץ עליהם בזה ייגמר המשחק. בולטימור נתנה חתיכת הצגה בטנסי, עליונות פיזית שמבליטה את משחק הריצה של הקבוצה וחוסמת את דרק הנרי ל 40 יארד, אומנם משחק המסירה לא מלוטש ולאמר זרק אינטרשפשיין רע מאוד אבל העליונות הפיזית הכריעה,

הבילס קבוצה אחרת לגמרי מטנסי והיא בנוייה על הקסם של אלן ועל היכולת של דיגס לתפוס כל כדור באזור, יהיה מעניין יהיה לראות אם יצליחו גם להצליח לרוץ קצת על ההגנה של בולטימור.

בולטימור ניראת כמו קבוצה שלא רואה בעיניים והבילס חסרי ניסיון, אבל יהיה קהל באורצ'ארד פארק ואולי גוש אלן הוא גם מיוחד.

קנזס סיטי צ'יפס ( 1) – קליבלנד בראונס (6), 22:05 ראשון:

אחלה משחק לפתיחת הערב השני, הבראונס אחרי הניצחון המשוגע בפיטסבורג יגיעו עם הרגשה שאין להם מה להפסיד ושאין עליהם שום לחץ, ככה זה שלא היית בפליאוף מ 2002 ושלא ניצחת בפליאוף מאז 1994.

הצ'יפס מגיעים אחרי שבוע יותר מעניין, השחקנים המובילים שלהם נחו גם בשבוע 17 של העונה, כלומר מהומס והחבורה לא שיחקו משחק 21 יום, איך והאם זה ישפיע עליהם זאת השאלה שאולי עליה מונח המשחק.

הבראונס ינסו להכתיב משחק ריצה ולנסות לייצור דרייבים ארוכים שיבזבזו הרבה זמן מהשעון וישאירו את מהומס בצד לכמה שיותר, ניק צ'אב, כריים האנט וקו ההתקפה החזק של הבראונס חייבים להשתלט על הערב כדי שהבראונס יהיו בעניינים, משחק ריצה אפקטיבי יכול לפנות לבייקר נתיבי מסירה פנויים ולהוריד ממנו לחץ מהכתפיים ויד ימין שלו שלעיתים יכולה ללחוץ חזק מידי ולהביא לטעויות שלא יהיה מהם התאוששות נגד הצ'יפס.

הצ'יפס כפי שנאמר יגיעו אחרי מנוחה ארוכה אבל אולי זה רק לטובה, לפני הפגרה הארוכה הציפס ניצחו 8 מ 9 אך אף משחק לא יותר מ 10נק' וההתקפה של מהומס ניראת לעיתים אנושית, אבל בכל משחק יש גם פרקים שהם ניראיים כמו המפלצות מספייס ג'אם שאי אפשר לעצור את הדינמיות של מהומס, המהירות של טייריק, ההתמצאות של קלסי והמהלכים של אנדי ריד, אז כמה זמן המפלצות יתרוצצו על המגרש זאת השאלה לקראת ראשון, בהגנה כריס גונס פרנק ג'ונס והחברוה חייבים לשתק תריצה ולהשאיר את בייקר להתמודד מולם, אחלה משחק, אחלה שעה.

ניו אורלינס סיינטס (2) – טמפה ביי באקנירס (5), 03:15, בין ראשון לשני:

ה-משחק של הסופ"ש, 2 אגדות על המגרש שלגבי ברייס אומרים שזאת השנה האחרונה שלו ושנה הבאה נשמע אותו מפרשן ב ESPN. מקום 1 בכל הזמנים ויארדים והשלמות (ברייס) נגד מקום 2 בכל הזמנים ביארדים והשלמות (בריידי), מקום ראשון במסירות לט"ד (בריידי עם 581) נגד מקום שני בכל הזמנים (ברייס עם 571) בפעם השלישית העונה הבאקס והסיינטס נפגשים כאשר בפעמיים הקודמות הסיינטס שלטו במשחקים והשאירו את בריידי והבאקס ללא מענה.

אבל משהו השתנה בטמפה ביי מהשבוע ה 12 ומאז בריידי וההתקפה נראים אחרת לגמרי. שלושת התופסים נראים מחוברים לבריידי ופתאום אנתוניו בראון מזכיר את ההוא שלבש פעם 84 בפיטסבורג, האם כל זה יספיק נגד הסיינטס? שהם הכי בריאים שהיו כל השנה, ברייס כבר ללא 12 צלעות שבורות, מייקל תומאס חזר, קאמארה החלים מקורונה וגם טייסום היל חי ובועט, מי ינצח בטייק ה3 השנה?

כנראה זאת שתצליח לרוץ. קלישאה שחוזרת בכל המשחקים אבל במשחק הזה היא קריטית למרות 2 האגדות שימסרו, מדובר על 2 ההגנות מהמובילות בליגה נגד הריצה, אז אם אחת הקבוצות תצליח לגרום לשניייה להסתמך רק על המסירה זה יטה את המאזניים משמעותית לטובתה.

אז כפי שבריידי תיאר את זה בעצמו, "HISTORY AWAITS"…..תבלו.

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח