Championship Weekend

// מאת נרי בן פורת

אחרי סופש מדהים של פוטבול הגענו לגמרים החטיבתיים, 4 קבוצות שייאבקו להגיע לסופרבול: הבילס, שגברו על הרייבנס לאחר תצוגת הגנה מרשימה ששיתקה לחלוטין את משחק הריצה של בולטימור, הצ'ייפס, שהתגברו על פציעה של מהומס וגברו על הבראונס עם זינוק א-לה-אלווי של צ'אד הניי. הבאקס, שחטפו את הק"ב הכי מדוייק בהיסטוריה 3 פעמים! ויחד עם משחק ריצה ומסירה מאוזן ניצחו את הנמסיס שלהם העונה, בסופר דום והפאקרס שבנונשלנטיות שמו כמעט 500 יארד ו 32 נקודות על ההגנה הכי טובה בליגה ושוב ספגו מתחת ל20 נקודות בפעם החמישית בששת המשחקים אחרונים.

אבל לפני שנסקור את המשחקים בעולם הפוטבול, נפרד (כנראה) משני קב ענקיים שמלווים אותנו כבר כמעט 20 שנה: פיליפ רייברס ודרו ברייס (עוד לא הודיע רשמית על פרישה אבל אם ג'יי גלייזר דיווח על זה שהוא פורש אז הוא פורש) שהספיקו לשחק שנתיים יחד בתחילת הקריירה שלהם, תולים את הנעליים. רייברס יעבור לאמן פוטבול תיכונים באלבאמה וברייס (כנראה) יעבור לעמדת הפרשן בNBC .

רייברס, בחירה מספר 4 בדראפט 2004 ע"י הג'ייאנטס, הועבר ישירות לסן דייגו בטרייד שם שיחק 16 עונות, 2 כמחליף של אחד דרו ברייס ועוד 14 עונות כקב פותח. את העונה האחרונה עשה רייברס באינדי ועזר להם לעלות לפליאוף. רייברס מדורג 5 בכל הזמנים בט"ד וביארדים ( מספר 1 לק"ב שלא הגיעו לסופרבול מעולם ), הגיע 7 פעמים לפליאוף שם מחזיק במאזן שלילי של 5-7 ו8 הופעות בפרובול. מאז שנהיה ק"ב פותח בסן דייגו, רייברס מעולם לא פספס משחק!! והוא מדורג 2 בכל הזמנים עם 252 הופעות רצוף. זכורה במיוחד ההופעה שלו בגמר ה A.F.C נגד הפטריוטס כאשר עלה לשחק עם רצועה צולבת קרועה. רייברס קתולי הדוק, יש לו 9 ילדים מאשתו טיפאני וכקתולי הוא לא מנבל את הפה. עובדה זו יחד עם תחרותיות אדירה הביאה לאחד הטראש טוקרים המיוחדים שהיו במשחק, לכו לראות קטעי טראש טוק שלו, זה נהדר.

דרו ברייס, טור שלם צריך להקדיש לאיש המיוחד הזה. ההשפעה שלו על הארגון ששיחק בו, על העיר ששיחק בה, על הדרך בה בוחנים ק"ב בקולג', על הטיפול של הליגה בשחקנייה. לכל אורך הקריירה פרץ ברייס תקרות זכוכית בכל אחת מהנקודות הנ"ל, הוא הביא את הסיינטס להיות ארגון מכובד לאחר ששנים נחשב לאחד מנמושות הליגה (תשאלו את ארצ'י מננינג), הוא היה הפנים של העיר ניו אורלינס לאחר קתרינה ועזר להרים את העיר חזרה על הרגליים. הוא הוכיח שק"ב יכולים להיות גם בגובה ממוצע ולא רק מטר תשעים (ג'ון סניידר ה GM של סיאטל אמר שלא היה בוחר בווילסון אם לא ברייס) ובנוסף לכל זה פעיל חברתית ואיש צדקה בעיקר בעירו ומול הצבא האמריקאי.

נבחר במקום הראשון בסיבוב השני של דראפט 2001 ע"י סן דייגו, שם שיחק עד 2006 אז נפצע בכתף והצ'ראגרס שחררו אותו בגלל הפציעה ורצון לפנות את הבמה לרייברס. מאז הוא בניו אורלינס שם שיחק עד הפרישה. מקום 1 בכל הזמנים ביארדים והשלמות, מקום 2 במסירות לט"ד, 2 זכיות בשחקן ההתקפה של השנה, 13 הופעות בפרובול, ובעל טבעת אליפות מ 2009 אז זכה גם ב MVP של הסופרבול.

 

פלייאוף פוטבל 2021

למשחקים:

גרין ביי (1) – טמפה ביי באקנירס (5), 22:05, ראשון:

אחרי שהתגברה על ההגנה הכללית הטובה בליגה, פוגשת גריין ביי את הגנת הריצה הטוב בליגה, קו ההגנה של טמפה, שהוא מאוד דומננטי עם סו ויטה ורואיז במרכז שיוצרים חומה אנושית כאשר הליינבקרים דווין וויט ולוונטה דיוויס עפים במהירות לכל אורך המגרש וסוגרים נתיבי ריצה. אם גרין ביי לא תצליח לרוץ, טמפה תוכל לשלוח בליצ'ים על רודג'רס ואולי לגרום לו לאיבודי כדור כמו במפגש בין הקבוצות בשבוע שש. כמו נגד הראמס, משחק המסירה היעיל של רודג'רס צריך להיבנות דרך תשומת לב של ההגנה גם למשחק הריצה.

לגרין ביי הכי מעט איבודים במהלך השנה (סך הכול 11) ואם הקבוצה שומרת על הכדור אין הגנה בעולם הזה שמצליחה לעצור אותם לאורך משחק שלם. שמירה על הכדור תגרום לבריידי להצטרך לעבוד על מגרש ארוך כל פעם ולא בטוח שזאת ההתקפה המתאימה לזה.

ההגנה של גרין ביי הולכת ומשתפרת ככל שמתקדמת העונה ומעבר לעלייה במספר איבודי הכדור שהם מצליחים להשיג, הם גם לא נותנים ליריבה מהלכים גדולים של מעל יארד, לא בריצה ולא במשחק המסירה. לא לתת לרסיברים של טמפה אופציות מאחורי ההגנה חייב להיות דגש.

עם כל האהבה לפיקנטרייה של בריידי נגד רודג'רס, אף אחד מהם לא משחק ליינבקר או סייפטי… המשחק יוכרע ע"י מי שיצליח לתמוך בק"ב שלו ולתת לו גם משחק ריצה אפקטיבי וגם הגנה יעילה.

התחזית ליום המשחק היא 2- מעלות וכנראה שירד שלג. מעניין איך שחקני טמפה יצלחו את למבו פילד הקפוא בסוף ינואר. ביציעים יהיו כמעט 10000 צופים שייתנו אווירה של טרום קורונה.

טמפה ביי גרין ביי פוטבול פלייאוף 2021
Credit to NFL official Facebook page

קנזס סיטי צ'יפס ( 1) – באפלו בילס (2), 01:40 בין ראשון לשני:

2 הקבוצות הטובות בa.f.c נפגשות בארוהד למשחק אדיר שיפגיש את העתיד של הליגה פנים מול פנים. מהומס שכבר מוזכר בנשימה אחת עם כל הגדולים והוא רק בן 25 וג'וש אלן מבאפלו שחווה השנה פריצה מדהימה עם מספרים של MVP עם 4500 יארד באויר, 237 ט"ד ורק 10 חטיפות, יחד עם סטפן דיגס שהגיע ממינסוטה ותחת ניצוחו של שון מקדנרמט המאמן, באפלו חזרה להיות כוח משמעותי אחרי 25 שנה ונראה שהם פה להישאר לזמן ארוך.

בשביל לתת פייט לצ'ייפס, אלן יצטרך לתת הופעה כפי שעשה במהלך השנה אבל לבד לאו דווקא יספיק, הבילס יצטרכו להפיק משהו ממשחק הריצה דרך סינגלטרי או אפילו דרך אלן אבל הם יהיו חייבים לוודא שהגנת הצ'יפס נותנת תשומת לב גם למשחק הריצה.

הצ'יפס שמחו לשמוע שמהומס משחק בוודאות למרות שהיה תחת פיקוח הליגה בגין חשש לזעזוע מוח השבוע. מהומס גם נפצע בבוהן בתחילת המשחק נגד קליבלנד ויהיה מעניין לראות את היכולת שלו לנוע מחוץ לפוקט- אחד מהיתרונות הגדולים שלו. מהומס וחבורת החייזרים שלו מספייס ג'אם לא הראו שום סימן של חלודה במחצית הראשונה נגד הבראונס עד שמהומס נפצע, יתרה מזאת, סמי ווטקינס והרץ אדוארד הלר מיועדים לחזור מפציעות ולשחק.

המאבקים בין הסקנדרי של באפלו שפורח בחודשיים האחרונים לבין הרסברים וטרוויס קלסי של קנזס סיטי עלולים להכריע את הכף. אם טרדוויס וויט, מייקה הייד, ג'וש נורמן וחברים יצליחו לייצר מהלכים גדולים להגנה של באפלו, אז תיתכן הפתעה.

לסיכום, ערב ענק עם 4 ק"ב ענקיים שישוחק בקנזס סיטי מיזורי וגרין ביי וויסקונסן. שניים מהמקומות עם הכי הרבה מסורת של פוטבול באמריקה ואולי זה מה שמסביר הכי טוב את הליגה הזאת. ליגה שמגיעה להכי הרבה בתים באמריקה ולא נשלטת ע"י שווקים גדולים וערים גדולות אלא מפוזרת בכל רחבי היבשת, כל דבר אפשרי, והלוואי שנקבל את ה: State Farm Super Bowl.

 

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח