קלינט קאפלה ורוברט קובינגטון עוברים בטרייד מרובע

טרייד מרובע עבר הלילה בליגה בין יוסטון, דנבר, אטלנטה ומינסוטה. הנה הפרטים היבשים:

יוסטון מקבלת את רוברט קובינגטון, ג'ורדן בל, ובחירת סיבוב שני ב-2024 (של גולדן סטייט). נותנת את קלינט קאפלה, ג'ראלד גרין, ננה ובחירת סיבוב ראשון ב-2020.

מינסוטה מקבלת את מאליק ביזלי, חואנצ'ו הרננוגומז, אוון טרנר, ג'ארד ואנדרבילט ובחירת סיבוב ראשון ב-2020 (של ברוקלין, מוגנת לוטרי). נותנת את רוברט קובינגטון, ג'ורדן בל, שאבאז נאפייר, קייטה בייטס-דיופ, ונואה וונלה.

אטלנטה מקבלת את קלינט קאפלה וננה. נותנת את אוון טרנר, בחירת סיבוב ראשון של ברוקלין ובחירת סיבוב שני של גולדן סטייט.

דנבר מקבלת את ג'ראלד גרין, קייטה בייטס-דיופ, שאבאז נאפייר, נואה וונלה ובחירת סיבוב ראשון ב-2020 (של יוסטון). נותנת את מאליק ביזלי, חואנצ'ו הרננוגומז וג'ארד ואנדרבילט.

 

מי צריך סנטרים?

דאריל מורי ומייק דאנטוני יושבים במשרדים של יוסטון.

מייק: כמה סימולציות הרצת על הטרייד?

דאריל: 14,000,605.

מייק: ובכמה מהן אנחנו לוקחים אליפות?

דאריל: 1.

יוסטון יוצאת לניסוי מרתק של כדורסל ללא סנטרים. הם מוסרים את קלינט קאפלה, ולמעשה מוותרים על הסנטר הפרודקטיבי היחיד שיש להם בסגל. יוסטון נשארת עם 3 שחקנים שמוגדרים בצורה כלשהי כסנטרים: טייסון צ'אנדלר הותיק (או במילים אחרות – זקן לאללה), ו-2 שחקני קצה ספסל – אייזיה הארטנשטיין וג'ורדן בל שהגיע בטרייד. במקרה או שלא, זה קורה אחרי סדרת משחקים שהם משחקים בלי סנטרים. המדגם קטן ולא מייצג, אבל התוצאות חד משמעיות: 4 נצחונות והפסד, למרות נחיתות אדירה בריבאונד.

הרוקטס נצחו את הג'אז בלי קאפלה ואפילו בלי הארדן ו-ווסטברוק בזכות התפוצצות של 50 נקודות מאריק גורדון. למרות הנוכחות של גובר, הם מנצחים בריבאונד 40-38. מול פורטלנד הרוקטס מפסידים בקרב הריבאונד 39 – 50, אבל מפסידים בעיקר אודות לתצוגת טריפל דאבל של דמיאן לילארד. מול דאלאס קרב הריבאונד הוכרע 52 – 39 למאבריקס, אבל הרוקטס מנצחים עם תצוגה אדירה של ווסטברוק והארדן כשלוקה פצוע. הפליקנס נצחו את קרב הריבאונד בצורה חד משמעית 63 – 43, אבל הפסידו במשחק עם 21 איבודים. גם מול שארלוט המספרים דומים: 53 – 41 להורנטס בקרב הריבאונד, 17 – 4 באיבודים לטובת הרוקטס.

דאריל מורי אומר חד משמעית שהמשחק הוא משחק של גארדים. הוא מבין שהריבאונד הולך להיות בעייתי, אבל הרוקטס מפצים על זה בעיקר בהגנה לוחצת שהמטרה שלה לייצר איבודי כדור אצל היריבה. סגנון המשחק הסוליסטי של הרוקטס מוביל למעט איבודים בצד שלה, ולכן אם הם יצליחו לכפות מספיק איבודים אצל הצד השני הם ינצחו. כשהם משחקים עם 5 שחקנים מתחת ל-2 מטר, אין בעיה ללחוץ על הכדור. בנוסף יש כאן אלמנטים נוספים שיוצרים לרוקטס יתרון:

  1. ריווח – ווסטברוק וקאפלה ביחד על המגרש פגעו בריווח. עכשיו לרוקטס יהיו 4 קלעים על המגרש בכל שלב, ואפילו 5 כשווסטברוק ינוח. בהתקפה כמעט תמיד יהיה שחקן חופשי על קשת השלוש, ויוסטון לא מפחדת לזרוק.
  2. לרוקטס לא אכפת שקבוצות ילכו לפוסט אפ על השחקנים הנמוכים. להיפך, היא מזמינה את זה. מורי יודע שפוסט אפ זה כבר לא מהלך שמתאים לכדורסל המהיר של היום, ובליגה אין יותר מדי שחקני פוסט אפ שיכולים לנצל את הנחיתות של הרוקטס בגובה.

 

בסופו של יום, את הריבאונד בהגנה הרוקטס יקחו כקבוצה. טאקר, האוס וקובינגטון יתרכזו בסגירה, ווסטברוק והארדן יקחו את הכדורים וירוצו קדימה. בריבאונד ההתקפה הנחיתות בריבאונד תשפיע פחות בגלל סגנון המשחק של הרוקטס. הם זורקים המון שלשות שמובילות לריבאונדים ארוכים, שם היתרון הוא של הגארדים בכל מקרה.

השאלה היחידה היא המאטץ' אפ מול הקבוצות הבכירות של המערב: קובינגטון מייצר מאטץ' אפ טוב יותר נגד הקליפרס עם עוד שומר ברמה גבוהה על עמדות הכנפיים הבעייתיות. מול הלייקרס והנאגטס זה סיפור אחר. מי בדיוק יוכל להתמודד עם דייויס ויוקיץ'? קאפלה אולי היה תורם, אבל גם הוא לא יכול לפתור את הבעיה, אז מורי מעדיף אולי לשאול שאלה אחרת, ליצר יתרונות אחרים. בעונה הרגילה זה פחות משנה. בסדרות פלייאוף, אם וכאשר, הפתרון יהיה פתרון קבוצתי. פי ג'י טאקר הופך לשחקן השני הכי חשוב ברוקטס. אין לו תחליף וכל ההגנה תתבסס על היכולות שלו להתמודד עם שחקנים גבוהים ממנו.

אין ספק שזה טרייד שקשה לאכול אותו, אבל אם יש משהו שמורי הוכיח עד היום זה שהוא יודע משהו שאנחנו לא. יהיה מעניין לראות איך הניסוי הזה יתפתח. תזכרו שליוסטון יש 12 מליון דולר בטרייד שהם עדיין יכולים להשתמש עד חמישי בשביל להתחזק, או פשוט לותר עליהם בשביל לרדת מתחת למס, וזה רווח מיידי.

מי צריך רכזים?

אם יוסטון מוותרת על כל הסנטרים שלה, מינסוטה מוותרת על כל הרכז שלה. אחרי שכבר מסרו את טיג לאטלנטה בטרייד נפרד, הם נפרדו מהרכז היחיד שנשאר בסגל בדמותו של שאבאז נאפייר. לא ויתור גדול, אבל עדיין. הם עכשיו הולכים להסתמך על שורה של קומבו גארדס שיובילו את ההתקפה: קולבר, אוקוגי, וויגינס, והמצטרפים החדשים – ביזלי וטרנר. יש להם עוד רכז אחד בסגל – ג'ורדן מקלופלין אבל לא נראה שהם בונים עליו יותר מדי. האם הם ירדו מהטרייד שהם רצו בשביל דיאנג'לו ראסל? על פי השמועות הם הציעו 2 בחירות סיבוב ראשון. ידוע שאחת היא של ברוקלין, אני בספק אם השניה היא שלהם, ואם כן היא כנראה עם הגנות מסיביות. יכול להיות שהשניה הייתה של יוסטון. גולדן סטייט דורשת את הבחירה שלהם, בלי הגנות. זה לא יקרה.

בניגוד ליוסטון שמתמודדת על אליפות, רוסאס, שהגיע מיוסטון, מתמודד בעיקר עם שכר עצום וסגל בעייתי ומנסה לראות איך הוא משפר אותו. לכן לא אכפת לו לותר על תפקיד כמו רכז, ולשים את הכדור בידיים של הצעירים שצריכים להוביל אותו בעתיד.

מינסוטה כנראה נחלשה בטווח המיידי, אבל קיבלה נכסים והקלה בשכר ותמשיך להסתכל לטווח הרחוק.

קלינט קאפלה
Credit to "Clint Capela" Facebook page

אנחנו צריכים סנטר!

ההוקס כבר הרבה זמן בשוק לסנטר, אחד שיתפקד טוב עם טריי יאנג וישמש רים פרוטקטור. השילוב של קולינס כסנטר עובד בהתקפה, פחות בהגנה. קאפלה קלאסי בשביל ההוקס. בהתחשב במחיר הנמוך שההוקס קיבלו אותו (הנכס היחידי זה בחירת הדראפט של ברוקלין שתהיה באיזור ה15-20), אין להם מה לחשוב על זה יותר מדי. הם מוותרים על שכר פנוי אבל אין אף אחד מעניין בקיץ.

השילוב של יאנג וקאפלה נראה מבטיח. השאלה הגדולה יותר היא איך יראה השילוב של קאפלה וקולינס. קולינס יצטרך לצאת לאיזור קשת השלוש בהגנה ולתת שם עבודה. זה אמור להיות בתחום היכולות שלו אבל עדיין לא נבדק. בהתקפה ההוקס השתמשו בעבר בלן ודדמון שהם יותר ספוט אפ שוטרים ולא רים ראנרים. קולינס יצטרך לחלוק את הפיק אנד רולים שלו עם יאנג אבל זה יפתח להוקס אופציות חדשות בהתקפה שלא היו להם.

ואיך אתם קשורים?

מאליק ביזלי נתן עונה מצויינת בעונה שעברה. הנאגטס סבלו מפציעות וביזלי קיבל דקות משמעותיות ונתן תפוקה משמעותית. העונה זה עבד פחות, מה גם שהנאגטס לא הצליחו לסגור עם ביזלי הארכת חוזה והיו מאבדים אותו בקיץ. בחירת סיבוב ראשון (גם גרועה) זה עדיין משהו מעודד, והגם שנראה שהספסל נפגע עדיין יש להם סגל עמוק מאוד עם מונטה מוריס,טוריי קרייג, ג'ריאן גראנט (שמחליף את מילסאפ בחמישיה, ואם ישאר שם, מילסאפ יעלה מהספסל כשיחזור), מייקל פורטר ג'וניור ומייסון פלאמלי. אולי בגלל העומק הגדול ביזלי התקשה לבוא לידי ביטוי השנה.דנבר מרוויחה נכס שאולי תשתמש בו כדי להמשיך להתחזק, במחיר של שחקן שהייתה מאבדת בקיץ, ובפלייאוף התרומה שלו מוגבלת.

Print Friendly, PDF & Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח