4 מסקנות נחפזות על הפתיחה הגרועה של הקליבלנד קאבלירס

דברים לא הולכים כמצופה בקליבלנד. העונה הרגילה היא לא מדד, אבל פתיחה של 6-4, כולל הפסדים לנמושות על הנייר כמו אטלנטה, אורלנדו, ברוקלין והניקס, בשילוב של הגנה מביכה ופרצופים דכאוניים על המגרש והספסל, זה לא דומה בכלל למה שציפו לו מאלופת המזרח של שלוש השנים האחרונות. לברון ג'יימס נראה מצויין, אבל מסביבו יש מעט מאוד דברים חיוביים. אז מה לא עובד בינתיים?

אתר הזווית בחסות טיק טיק

אין הגנה

המספרים במקרה הזה צועקים את העובדה שלקאבס יש בעיה סופר חמורה. כשהם מאפשרים 114.5 נקודות פר 100 פוזשנס, לקליבלנד באופן רשמי יש את ההגנה הגרועה בליגה. לא מאומנים מספיק טוב, לא מתאמצים מספיק, לוקחים את תחילת העונה באיזי. אולי זה נכון, ובאמת מעבר לפינה מחכה פיתרון. אבל אולי גם הקבוצה הזו, לא בשונה מהעונה שעברה, חסרה המון אתלטיות כמעט בכל תפקיד במגרש, מה שמקשה במיוחד על סגירה של קלעים. קבוצות קולעות 41.7% משלוש נגד קליבלנד, הקבוצה שהכי קל לקלוע מולה מרחוק בינתיים העונה. כשהיכולת (וכנראה גם הרצון) של לברון להשפיע על משחק ההגנה הקבוצתי ממשיכה להידרדר, קשה לראות את הקאבס עושים איזה שינוי קיצוני בצד הזה של המגרש.

אין אהבה

קווין לאב לא מרוצה. דוויין וויד לא מרוצה. ג'יי אר סמית' לא מרוצה, ומשחק כדורסל מביך, כשסטטיסטית הוא השוטינג גארד הגרוע בליגה עד עכשיו. טריסטן תומפסון לא ממש שמח, ולא ממש מועיל. על שאמפרט, שכבר משחק נורא ואיום כבר די הרבה זמן, רצות שמועות שלא כל כך מעניין אותו כדורסל, מה שפוגע ביכולת של קליבלנד לכלול אותו בחבילות טריידים. שחקן "שמח" כמו אייזיאה תומאס בחוץ עד תחילת 2018. כמה שלברון ג'יימס טוב ומדהים ומרשים, הקאבס נראים כבויים בתחילת כל משחק. ההפסד האחרון לאטלנטה העלה את התסכול לרמות חדשות, כשהשחקנים מתלוננים על כל מיני דברים בתקשורת מיד אחריו. אחת השמועות היא שלאב זייף מחלה כדי לא להשתתף בחלק מהמשחק מול אטלנטה. הוא אח"כ טען שהוא באמת לא הרגיש טוב.

אין מאמן

אליפות לא הופכת אותך לחסין מפיטורים, לא לנצח. אם טיירון לו לא מצליח לגרום לשחקנים שלו לשחק הגנה, לא מצליח לייצר התקפה שוטפת שיש בה יותר משניים שלושה תרגילים שלא כוללים בידודים של דרק רוז ולברון ג'יימס, ובסוף נראה כמו עוזר מאמן שיותר התמזל מזלו להפוך למאמן ראשי מאשר אחד שבאמת ראוי להוליך את אחת הקבוצות הטובות בליגה, אז אולי באמת יש משהו בלחישות שמצביעות על כך שהוא בדרך החוצה. החמישיה משתנה כל הזמן, והספסל הרבה יותר מועיל ממנה יותר מדי פעמים. אולי אלה באמת חבלי לידה של עונה חדשה וסגל שעבר די הרבה שינויים, אבל יתכן מאוד שאלה פשוט סימפטומים של מאמן שלא מצליח לשלוט בקבוצה ולהשפיע עליה.

ואולי זה לא משנה

הקולות (כולל שלי) שאמרו שהטרייד של קיירי לבוסטון, וההצטרפות של הייוורד לבוסטון (שעכשיו איבדה מהמשמעות שלה) לא תשנה את התוצאה הסופית במזרח, השתתקו קצת. ככה זה כשהסלטיקס לא מפסיקים לנצח ונראה שפתרו את בעיות הריבאונד שלהם. אבל בתמונה היותר רחבה, זו של אליפות, קשה לראות מישהו עוצר את גולדן סטייט ולדן גילברט, הבעלים של קליבלנד, לדעתי קצת נמאס. נמאס מלשלם יותר מס מכל אחד אחר בליגה, ואולי גם מאיך שעניינים מתנהלים בקבוצה שלו. לברון ג'יימס להערכתי יעזוב בסוף העונה, וקליבלנד לא תחתים את תומאס על חוזה חדש. יש ללאב, תומפסון וסמית' חוזים שנמשכים קצת יותר מדי, אבל זו תהיה הפתעה קטנה מאוד אם אחרי העונה הזו, או אפילו במהלכה אם העניינים לא ישתפרו, נתחיל לראות את הקאבס מתכוננים לעתיד של אחרי לברון.

LeBron Lakers
Via Lakers Nation facebook page
Print Friendly, PDF & Email
 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח