שנת מבחן

// מאת אביאל ישראל

בקיץ 2019 שלוש הקבוצות המובילות בספרד רכשו כוכב חדש ונוצץ.
אדן הזאר נרכש בידי ריאל מדריד והפך לשחקן היקר בתולדותיה, כמוהו גם ז'ואאו פליקס, ששבר את שיא העברות של אתלטיקו מדריד. ברצלונה לא נשארה מאחור וקנתה את אנטואן גריזמן והשלימה שלישיית התקפה אימתנית יחד עם מסי וסוארז.

"כגודל הציפייה, גודל האכזבה", שלושת השחקנים שהגיעו בקול תרועה רמה היו רחוקים מלהרשים בלשון המעטה. השנה, כשהם תחת זכוכית מגדלת, הולכת להיות שנת מבחן עבורם.

 

אנטואן גריזמן

גריזמן, ברצלונה
Credit to "FC Barcelona" Facebook page

 

אחרי אין ספור חיזורים ושמועות, הכוכב של אתלטיקו מדריד עבר סוף סוף לברצלונה.
השנה הראשונה בקטאלוניה לא האירה פנים עבורו. מלבד המספרים (15 שערים ב48 משחקים בכל המסגרות), הצרפתי היה נראה כבוי ועצוב, ובמשך העונה ירד לספסל. לזכותו ייאמר שתופקד כקיצוני שמאלי, ולא כחלוץ, העמדה שבה פרח באתלטיקו מדריד וסוסיאדד.

כעת, כשסוארז הועזב ומאמנה החדש של ברצלונה רונאלד קומאן החזיר את גריזמן לעמדתו הטבעית כחלוץ מרכזי, הוא צריך להתחיל לספק את הסחורה. עוד אמר קומאן שהוא רואה באנטואן אחד ממנהיגי הקבוצה, מה שאמור להחזיר לו את הביטחון העצמי שאבד תחת ולווארדה וקיקה סטיין. יש לו השנה כל מה שצריך כדי להצליח, ולדעתי זה יגמר בהצלחה מסחררת וכמות שערים גדולה.

 

ז'ואאו פליקס

לא מעט קבוצות חיזרו אחרי הכשרון הצעיר מבנפיקה. לבסוף אתלטיקו מדריד הכניסה את היד עמוק לכיס ושברה שיא העברות של המועדון. ז'ואאו פליקס, שזכה בתואר "הגולדן בוי" לשנת 2019 והגיע ככוכב העתיד וכיורש לאנטואן גריזמן, לא בדיוק צלח במשימה בשנתו הראשונה במועדון ממדריד. 9 שערים ב36 משחקים בכל המסגרות, יחד עם פציעות וחוסר התאקלמות הובילו לאכזבה גדולה.

אפשר לומר שהשנה הראשונה הייתה שנת התאקלמות והוא עדיין צעיר, אך השנה ה"תירוצים" נגמרו. המשימה שלו היא להחזיר את הביטחון העצמי ולהתקדם מבחינה מספרית. אתלטיקו מצדה צריכה לתמוך בו ככל הניתן וכך שני הצדדים ירוויחו.

ז'ואאו פליקס
credit to "Sport Lisboa e Benfica" facebook page

אדן הזאר

אדן הזאר נרכש למטרה ברורה מאוד – להוביל את ריאל מדריד ככוכב החדש של הקבוצה. בשנתו הראשונה בבלאנקוס הבלגי לא בדיוק עשה את עבודותו, בלשון המעטה. זה התחיל במחנה האימונים עם משקל עודף של 7 ק"ג והמשיך בפציעות רבות במהלך העונה. גם כששיחק היה רחוק מלהרשים עם שער בודד ב22 משחקים.

העונה הנוכחית תהא עבורו שנת מבחן והשאלה המרכזית היא האם הוא מסוגל לקפוץ מדרגה מבחינה מספרית ולהוביל קבוצה בסדר גודל של ריאל מדריד, או שצ'לסי הייתה קצה גבול היכולת מבחינתו.

לדעתי הזאר לא מתאים לתפקיד המצופה ממנו, אך הוא בהחלט יכול לתפקד כשחקן המוביל השני, כשלצדו שחקן כמו אמבאפה.

***

עכשיו נניח להם להיבחן בשקט, במידה והם יצטרכו תוספת זמן – זה עשוי להיות מאוחר מדי.

אדן הזאר
הזאר בטקס הצגתו במדריד (קרדיט: דף הפייסבוק הרשמי של Eden Hazard)
Print Friendly, PDF & Email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח