רשמים מהקלאסיקו

כמו כל שאר העולם גם אני צפיתי במוצאי שבת בקלאסיקו. במקור אני אוהד של העטלפים מולנסיה עוד מהימים של קלאודיו לופז, קילי גונזאלס ,מנדייטה ורובן בארחה. זאת הייתה קבוצה מרגשת. בשנים האחרונות אני עוקב אחרי ולנסיה, אבל באל קלאסיקו בחרתי לי צד – אני בעד ריאל או יותר נכון, אני נגד הזרם הטבעי של אוהדי ההצלחות (ברור שלא כל אוהדי בארסה הם כאלה ואני מכבד את האוהדים המסורים), אלו שאוהדים תמיד את האלופים ואת אלה שמנצחים. אלו שנעלמים כאשר הקבוצה שלהם מפסידה, אלו שטוענים שהכל זה הבל הבלים, שרונאלדו הוא כלום ומסי הוא אלוהים ולואיס אנריקה הוא גאון ודני אלבס הוא המגן הכי טוב בעולם (לטענת ברקוביץ).

שלא תבינו לא נכון, אני לא מעריץ גדול של רונאלדו. אני לא יכול לסבול את זה שהוא שמח לרוב רק בגולים שהוא מבקיע ובדרך כלל עושה פרצוף תחת כאשר אחרים כובשים. מצד שני, מי שקרא על איך הבנאדם מתאמן ועובד לא יכול שלא להעריך את הנחישות שלו. אין לי ספק בכלל שמסי הוא הגדול מכולם ומה שבארסה עושה השנה זה מטורף. אין חלוץ כמו סוארס (שהוא הבחירה הראשונה שלי לעמדת החלוץ בכל קבוצה בעולם) ובאמת שבאמת בארסה מטורפת, אבל משהו בכל פסטיבל הסגידה הזה לברצלונה לא נורמלי. פרשנים, שדרנים וצופים שכחו על מה מבוסס המשחק הזה. אתה שומע במשך כל השבוע שאין סיכוי שריאל תנצח, לא מפסיקים לחפור לך על ה-MSN, שהכל תלוי אך ורק בברצלונה ובתחילת המשחק אומרים לך שזה עניין של זמן עד שבארסה נותנת רביעייה. נשמעות ביקורות על שיטת המשחק של זידאן כאילו שכשמוריניו זכה באליפות עם ריאל באותה צורה זה עניין את האוהדים.

ברוב ענפי הספורט יש כמה אספקטים למשחק – יש משחק התקפה ויש הגנה. חשוב להדגיש שריאל לא עשתה בונקר. בונקר זה כשאתה מעיף כדורים ליציע ומבזבז זמן בכל הזדמנות אפשרית כמו בני יהודה (הייתה עונה של בני יהודה שהם בזבזו 98 דקות במשחק). היא פשוט סגרה את בארסה ותקפה אותה בדקות ובנקודות החלשות שלה. ריאל ניצחה את ברצלונה בכושר גופני ויותר מכך, לי הייתה הרגשה שהלך הרוח הכללי חלחל לשחקני ברצלונה למרות שאני כמובן לא מטיל ספק במקצוענות של שחקני ברצלונה. כל אחד מתרגם את מה שהוא רואה בצורה שונה וזה לגיטימי.

המשחק בשבת הזכיר לי שני דברים: הראשון, אפקט הפרפר, איך המשחק מוכרע או לא מוכרע בפעולות הקטנות או בפעולות הבודדות. איך יום ראשון של הקטלונים היה נראה שונה אם סוארס היה כובש בתחילת המשחק או איך המשחק היה מתפתח עם בנזמה היה כובש בהזדמנות המטורפת שהייתה לו במחצית הראשונה. הדבר השני והעיקרי זה לכבד את היריב שלך ולא לזלזל בו. אף פעם אל תזלזל ביריב שלך, בטח כשקוראים לו ריאל מדריד.

Credit to "Real Madrid C.F".Facebook page
Credit to "Real Madrid C.F".Facebook page

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 

אוהבים את מה שאנחנו עושים ורוצים לעזור?

תתמכו בנו

*כל תמיכה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח