רימון בהלם

גרנאדה, בתרגום מספרדית – רימון. אמנם אפשר לדבר גם על הפרי, אבל לצורך המטאפורה אשתמש במשמעות של אמצעי הלחימה. קבוצתו של עומר אצילי חוותה השבוע את הפיצוץ. זה התחיל עם הפסד ליגה נוסף ביום שני, הפסד שממקם את הקבוצה במקום ה-19 עם 2 נקודות בלבד ב-6 מחזורים בליגה הספרדית, והמשיך עם פיטוריו של המאמן פאקו חמס ביום רביעי. איך היא הגיעה למצב הזה ומה מקומו ותפקידו של השחקן הישראלי בכל הסיפור? אנסה לעשות סדר.
גרנאדה היא למעשה קבוצה חדשה לגמרי, הקבוצה צירפה לא פחות מ-20 שחקנים חדשים הקיץ, וליותר מחציתם אין כלל ניסיון בליגה הספרדית (עומר אצילי ביניהם כמובן). בהתאם לכך, לקבוצה אין הרכב קבוע, ראיה לכך היא העובדה שהמאמן ערך בין ארבעה לחמישה שינויים בהרכב בכל מחזור. חוסר היציבות בא לידי ביטוי בתוצאות, כשמתוך שישה משחקים היא הפסידה ארבעה (כולל חמישייה מלאס פלמאס המפתיעה) וסיימה שניים בתיקו עם הפרש שערים שלילי של 15:7 ואותו מספר נקודות כמו נועלת הטבלה, אוסאסונה.
עומר אצילי גרנדה
Credit to “Granada CF” Facebook page
המאמן פאקו חמס, האיש שהפך ברגע לאויב האומה כשבמשחק האחרון נגד דפורטיבו אלאבס (זה השם המלא) הכניס את אצילי במחצית והחליף אותו לאחר 26 דקות בלבד. חמס נחשב למאמן מוערך בליגה ספרדית בעיקר בגלל עונת 2012/13, כשהוליך את ראיו ואיקאנו למקום ה-8 בליגה, הישג מכובד לקבוצה הקטנטנה ממדריד. אך דווקא בעונה שעברה ראיו ירדה ליגה, ופאקו פוטר ממש לקראת סיום העונה. העונה הוא מונה למאמנה של גרנאדה, וכאמור רצף התוצאות הלא טובות הביאו את הנהלת גרנאדה לפטר את המאמן. הוא עצמו הספיק לתרץ את הפיטורים בכך שלא הוא בחר את השחקנים, ואת החילוף של אצילי הוא תירץ באכזבה מיכולתו וחוסר עמידה בציפיות ממנו.
כשאצילי הגיע לגרנאדה דווח בתקשורת הספרדית שהוא חלק מהדרישה של המאמן שביקש שחקנים דומיננטיים שידרשו כל הזמן את הכדור, כנראה שהסקאוטים של הקבוצה התרשמו ממי שהיה השחקן המוביל של בית”ר ירושלים ללא עוררין, עם הופעות מרשימות במשחקי הקבוצה במוקדמות בליגה האירופית. הוא אכן שחקן פנטסטי ובתחילה התרשמו מיכולת השליטה שלו ברגל שמאל, כשבמשחקיו הראשונים הוא זה שבעט את הבעיטות החופשיות והרים קרנות מצד ימין. במחזור הרביעי אצילי פתח מול ריאל בטיס, גרם לפנדל ודרש את הכדור (כמצופה ממנו) אבל חברו להתקפה, פונסה, החמיץ מהנקודה הלבנה. במשחק הבא שניהם כבר ירדו לספסל.
נראה שעל זה דיבר המאמן. לאצילי עוד חסרה “החוצפה הישראלית״. הוא צריך לדרוש כדור ולנסות לסחוף את הקבוצה. אבל קשה להאשים אותו, זו קבוצה חדשה לגמרי וקשה להשתלב מיד במועדון ועוד בארץ זרה כשאתה לא יודע את השפה ומתרגל לצורת המשחק במדינה. בתחילת השבוע הוא עוד התבטא כשאמר שכל רגע שלו במגרש בספרד זו הגשמת חלום, נקווה שהתקרית לא תשפיע עליו כל כך.
עומר אצילי גרנדה
Credit to “Granada CF” Facebook page
המועדון, שידוע בפיטורי מאמנים, עדיין לא בחר מחליף לחמס, ובשבת גרנאדה מארחת למשחק קריטי את לגאנס. לאחר שבוע קריטי למועדון, אפשר רק לקוות שהשינוי יעשה טוב לקבוצה שהפסידה נקודות חשובות נגד קבוצות שאמורות להתחרות עימה בתחתית, שהמאמן הבא שימונה יספור יותר את עומר אצילי, ושהשחקן עצמו יפתח יותר ויראה לעולם את היכולת שלו כמו שאנחנו מכירים, ואנחנו נשב גאים מול המסכים.
 
   
   

רוצים לעזור לנו לעשות דברים חדשים?

תתמכו בנו

*כל עזרה תעזור לנו לגוון ולשפר את התוכן ולצמוח